Skocz do zawartości

Zmiana DMC z 4.5t na 3.5t


marczelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy próbuję pomóc mojemu koledze diagnoście. Ma klienta który ma ciężarówkę o DMC 4.5t i chce zrobić z niej do 3.5t z wiadomych powodów proszę was tylko o precyzyjny akt prawny który zabrania zmiany DMC pojazdu bo jakoś szukam i chyba mam zaćmę. Oczywiście wiem że taka zmiana jest niedozwolona tylko chciał bym to mieć na papierku bo strasznie upierdliwy gość z tego klienta. Z góry dziękuję pozdrawiam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 4.5t i chce zrobić z niej do 3.5t z wiadomych powodów

Czyli kolejny temat w którym chodzi o zmiany bez zmian ,bo właściciel ma za krótkie lejce ,podatek, tacho itp. Pa pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny temat w którym chodzi o zmiany bez zmian ,bo właściciel ma za krótkie lejce ,podatek, tacho itp. Pa pa.

 

Zgadza się, lepiej takich rzeczy nie ruszać. Ale formalnie dmc można zmniejszyć i to jest faktem.

 

Zwiększenia pod pewnymi warunkami de facto też nie 8)

 

W pojeździe seryjnym, wskutek zmian konstrukcyjnych - nie można.

 

strasznie upierdliwy gość z tego klienta

 

Trzeba zażądać opinii rzeczoznawcy (diagnosta ma takie prawo) z uzasadnieniem zmiany dmc i odpowiednimi wyliczeniami nowego środka ciężkości pojazdu :lol::lol::lol: . Wszyscy rzeczoznawcy wymiękną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokonać zmiany DMC tylko wtedy gdy od producenta pojazdu otrzymamy

potwierdzenie że dany pojazd był homologowany w tych zakresach mas.

 

podstawa prawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka podstawa prawna jak pojazd jest homologowany np; w zakresach

od 3,500kg do 5500kg

 

To nie jest podstawa prawna. Klient zmienia zabudowę, drastycznie podnosi środek ciężkości i jest podstawa do zmiany dmc.

 

Oczywiście zaznaczam od razu, że tylko teoretyzujemy, bo mam takie samo podejście do zmian dmc jak każdy "normalny" diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokonać zmiany DMC tylko wtedy gdy od producenta pojazdu otrzymamy

potwierdzenie że dany pojazd był homologowany w tych zakresach mas.

 

podstawa prawna?

 

"Dz.U. z 2007 roku Nr 186 poz. 1322 par14 ust.4 pkt 2"

 

Nie wiem czy można zastosować ten przepis do omawianego przypadku :?

Była już mowa o tym.Michał k pisał na ten temat.(jeśli dobrze pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jęsli DMC mieści się w zakresie homologacji danego pojazdu to wtedy wystawią nową.

 

Ale wówczas wizyta na SKP nie będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak zapytam :oops: czy można przywrócić auto do pierwotnego stanu homologacyjnego np.sam ciężarowy wcześniej był taki ale go przerobili na osobowy i teraz klient chce ciężarowy, oczywiście posiada śh auto salonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.