Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu i umowy


darekt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem pojazd który chce zarejstrować, posiadam do niego dowód rejstracyjny, ciągłość umów jest zachowa, sęk w tym że na ostatniej umowie (miedzy mną a sprzedającym) nie ma wszystkich danych (pesele, nr dowodu) Czy wg Was, jest szansa na rejstracje takiego pojazdu czy niestety będą problemy? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że auto było sprzedawane ale nie przerejestrowywane? Bo gdy było przerejestrowywane za każdym razem to Tobie potrzebna jest Wasza umowa, DR, KP, OC i opłata z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i opłata z US.

 

Nie jest wymagana do rejestracji.

 

sęk w tym że na ostatniej umowie (miedzy mną a sprzedającym) nie ma wszystkich danych (pesele, nr dowodu) Czy wg Was, jest szansa na rejstracje takiego pojazdu czy niestety będą problemy?

 

Generalnie na umowie mają być określone strony umowy i nigdzie nie jest sprecyzowane, że ma być PESEL czy numer dowodu. A w sumie w czym jest problem żebyś sobie te PESELe uzupełnił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś nie przerejestrował pojazdu z powodu braku na umowie nr PESEL, czy dowodu osobistego.

Owszem, czasami PESEL się przydaje do identyfikacji osoby, np. w sytuacji, gdy ktoś zmienił adres zamieszkania i na umowie kupna ma jeden adres, a na kolejnej, gdy sprzedawał ma wpisany już nowy adres.

 

Poza tym -tak jak napisał Michał - skoro jest to ostatnia umowa sporządzona przez sprzedającego i Ciebie- nie widzę problemu, żebyście sobie uzupełnili chociażby PESEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem bo gość wspominał że wyjeżdża za granice i może być problem żeby sie skontaktować. A dopiero po fakcie, w domu, zauważyłem że na umowie brakuje numerów dowodów. Zawsze moge spróbować skontaktować się z tą osobą, ale może nie jest to konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz dane gościa na przedostatniej umowie :)

 

[ Dodano: 20-09-2014, 14:42 ]

Pesel może być potrzebny do skarbówki, żeby pcc opłacić...

 

Nie podaje się tam danych sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest taki sam, pierwszy raz będę coś rejstrował i mam obawy czy pan/pani w wydziale komunikacji nie przyczepi się że umowa jest niepełna/niekompletna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz będę coś rejstrował i mam obawy czy pan/pani w wydziale komunikacji nie przyczepi się że umowa jest niepełna/niekompletna

 

Nie martw się na zapas. Dla pewności przepisz ten NIP do ostatniej umowy, co jednoznacznie zidentyfikuje tą osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tydzień temu byłem w WK, ale dopiero dziś mam chwile żeby opisać dalsze perypetie. Otóż pan w WK stwierdził, że jest zbyt mało danych w dowodzie rejstracyjnymi (między innymi brak mocy czy zła wartość masy własnej) i kazał udać się na stacje kontroli pojazdów. Tam, dowiedziałem się że bez skierowania z WK nic nie załatwię, ale za bardzo nie dopytałem na co potrzebuje te skierowanie, czy na dodatkowe badania (ustalenie danych) czy na zmianę danych w dowodzie? Jest szansa otrzymać w ogóle takie skierowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za bardzo nie dopytałem na co potrzebuje te skierowanie

 

Z tego co piszesz potrzebujesz je na:

 

jest zbyt mało danych w dowodzie rejstracyjnymi (między innymi brak mocy czy zła wartość masy własnej)

 

Jak chcesz wrzuć skan tego dowodu to Ci powiemy co uzupełnić.

Oczywiście takie skierowanie nie powinno mieć formy ustnej, tylko pisemną. Trafiłeś niestety na ignoranta w swoim WK. Co gorsze na podobnego jegomościa trafiłeś w SKP, ponieważ nawet przy braku skierowania takie badanie możesz też wykonać na własny wniosek, więc kłamstwem ze strony diagnosty jest stwierdzenie, że:

 

bez skierowania z WK nic nie załatwię

 

Proponuję zmienić stację, a tamtą odradzać wszystkim znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś niestety na ignoranta w swoim WK.

 

Kurcze ja na takich ignorantów trafiam prawie zawsze. W mojej okolicy to normalna praktyka "wszystko na gębę" pomiędzy WK i petentem a potem taki petent trafia do mnie i nie wie co chce :x oczywiście z tekstem "Pan(i) z WK kazała jechać na SKP zrobić badanie" :razz:

 

Najczęściej kończy się to ustaleniem wszystkich danych do DR :) żeby nie było problemów z rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odpowiedzi

 

Byłem dziś w WK i pani powiedziała mi to samo co Wy, skierowania nie potrzebuje. Jakie dane mam uzupełnić to wiem, bo przy pierwszej wizycie w WK powiedziano mi o tym. Podjadę jeszcze raz na tą stacje, niestety za wielkiego wyboru nie mam jeśli chodzi o stacje, a sprawa dotyczy ciągnika rolniczego i jazda do dalszych miast to troche czasochłonne zajęcie. Czyli rozumiem że na gębe nic nie załatwie, powinienem napisać sam wniosek o ustalenie danych do DR tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że na gębe nic nie załatwie, powinienem napisać sam wniosek o ustalenie danych do DR tak?
Nie, "wniosek" to samo powiedzenie diagnoście jakie badanie chcesz wykonać. No chyba, że się uprze to możesz odręcznie coś naskrobać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Byłem na stacji diagnostycznej, no i tam dowiedziałem się ze dane z tabliczki są niezgodne z danymi w dowodzie rejstracyjnym (w DR masa własna wpisana inna niż faktyczna na tabliczce) Polecono mi kontakt z rzeczoznawcą samochodowym, ponoć u niego uzyskam jakieś zaświadczenie i z tym zaświadczeniem mam wrócić na stacje diagnostyczną. Narazie z żadnym rzeczoznawcą się nie kontaktowałem, nie wiem nawet czego sie spodziewać i powoli boje się ze trafiłem na mine i trace nadzieje w przerejstrowanie tego pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecono mi kontakt z rzeczoznawcą samochodowym

Nie wiem w jakim celu, chyba że nie mówisz wszystkiego, wystarczy wykonać badanie 6.9a, ustalenie danych na wniosek właściciela pojazdu, za całe 60PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie dzięki za pomoc, podjechałem na inną stacje, powiedzieli że nie ma problemu, zrobią takie badania. Przyjechałem, wszystko zrobili sprzęt zarejstrowałem w poniedziałek. No cóż pierwszą stacje będę omijał szerokim łukiem. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.