Skocz do zawartości

CEPiK stan licznika


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie historiapojazdu.gov.pl można sprawdzić dane pojazdu zawarte w CEP ,nie ma tam stanu licznika który spisujemy podczas badania,może coś źle robię ,że go nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    8

  • michael230

    7

  • Grzegorz Łódź

    6

  • markes30

    5

Coś źle robisz, zapewne:

 

 

TOYOTA, AVENSIS

SAMOCHÓD OSOBOWY, KOMBI

1998 cm³, Olej napędowy

Rok produkcji: 2006

VIN: SB1ED56L40E....

Polisa OC: aktualna

Badanie techniczne: aktualne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 136 795 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014 r)

Status rejestracji: Zarejestrowany

 

Tylko sprawdź pojazdy od 1.01.2014r. może reeksport źle zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trza w systemie odptaszkować ptaszka, żeby po nowemu zasysał badania tak jakoś od maja i od stycznia het wstecz z licznikami wysłać. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak coś spaprałeś Paprock ,,,
- nie wiem.

Dostałem info od swojego dostawcy oprogramowania, że należy odptaszkować ptaszka, aby po nowemu pliki z przebiegami zasysać i do CEP wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej sprawdzić plik XML który robisz z badaniami i który do CEP wysyłasz, podejrzyj go notatnikiem. Szukaj czy w każdym badaniu masz stan licznika i wartość jakąś liczbową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie wiem czy piszę w odpowiednim temacie.

25 września 2015 roku miałem badanie techniczne, diagnosta źle spisał stan licznika. Zaniżył przebieg aż o 100 tys. km. Tego samego dnia w późniejszych godzinach dokonał korekty. Na stronie historiapojazdu.gov jednak widnieje ten zły przebieg. Co mam zrobić czekać na jakąkolwiek aktualizację czy próbować kontaktować się z administratorami tego seriwsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego samego dnia w późniejszych godzinach dokonał korekty.

Jesteś pewny ,że tego samego dnia :? A czy to badanie przed dokonaniem korekty było wysłane do CEPika? Jeśli tak to trzeba jeszcze raz wysłać (to po korekcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty BT idą do CEPIK-u z automatu, przy najbliższym eksporcie takowa została wysłana ale po jakim czasie zostaje ona wprowadzona do systemu to chyba trzeba sprawdzić doświadczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie demonizujcie - po pierwsze trzeba sprawdzić z tego dnia co zostało wysłane do CEPiK.

Po drugie istotne jest jaki "zakres" do CEPiK-u

Po trzecie jeżeli jest wszystko w porządku sprawdzić raporty czy wszystkie badania s a "P".

Po czwarte - jeżeli poprawka w tym samym dniu to CEPiK nie ma co uwzględniać - ponieważ nie powinien wiedzieć, że poprawka u nas była. Przynajmniej u nas plik jest robiony na koniec dnia :x

 

Uważam, że wpierw sprawdzić porządek na swoim podwórku, a potem mówić, że to słynny CEPiK :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty BT idą do CEPIK-u z automatu, przy najbliższym eksporcie takowa została wysłana ale po jakim czasie zostaje ona wprowadzona do systemu to chyba trzeba sprawdzić doświadczalnie.

Korekty idą ale w odpowiedzi jest informacja, że takie badanie było już wysłane, aby cepik skorygował dane trzeba ręcznie skorygować plik do cepiku:

z

-

na

-

Tak jest w SKP Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy myślę że nie ma sensu wyjaśniać dokładnie co i jak należy zrobić,ponieważ przypuszczam,że Kolega michael230, nie jest diagnostą tylko użytkownikiem tego pojazdu.Uważam,że powinien udać się na tą stację gdzie było robione badanie i dokonywana korekta powiedzieć co i jak.Diagnosta będzie dalej wiedział co ma zrobić.Zawsze może tutaj On sam zapytać jak nie będzie wiedział. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić czekać na jakąkolwiek aktualizację czy próbować kontaktować się z administratorami tego seriwsu?

No to teraz napisz

1. jestem diagnostą,

2. Nie jestem diagnostą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wynika, że nie jest "miałem badanie techniczne, diagnosta źle spisał stan licznika". Czy z tego powodu nie dostanie odpowiedzi? Chociaż Grzegorz Łódź już odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego powodu nie dostanie odpowiedzi?

Zajrzyj na poprzednią stronę - tam coś napisałem.

Za to zainteresowany już się nie interesuje tematem, a wy klepiecie trzy po trzy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i rozmawiałem z kierownikiem stacji diagnostycznej sam sprawdził, że korekta była dokonana.

A diagnosta to starszy Pan, więc nie wiem czy zajrzy na forum. W systemie do dnia dzisiejszego widnieje przebieg o 100 tys. mniejszy.

Również dostałem poprawione zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego i tu przebieg jest już poprawiony.

Z tego co z nim rozmawiałem to raczej nic nie zrobi.

A czy mogę udać się na inną stację diagnostyczną w celu poprawy przebiegu w systemie?

 

Dzięki za tak obszerne informacje.

Nie jestem diagnostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę udać się na inną stację diagnostyczną w celu poprawy przebiegu w systemie?

Niestety nie :(

Możesz tylko wykonać nowe OBT z poprawnym przebiegiem.

Z tego co z nim rozmawiałem to raczej nic nie zrobi

Da radę....

A diagnosta to starszy Pan, więc nie wiem czy zajrzy na forum

To niech poprosi informatyka o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę udać się na inną stację diagnostyczną w celu poprawy przebiegu w systemie?

Ale po co? Masz zaświadczenie z poprawnym stanem licznika i to powinno wystarczyć w razie np. sprzedaży samochodu.

Co cie obchodzi system,który notabene nie jest idealny a za rok przy następnym przeglądzie w Cepie będzie już prawidłowy przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.