Skocz do zawartości

Kara za brak opon zimowych?


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    8

  • danielg539

    8

  • Jacdiag

    7

  • kowal

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pisałem to już,,, Barum brillantis letnie super opony ( nie chcę lepszych za te pieniądze ), natomiast Barum polaris zimowe, po jednym sezonie twarde jak drewno i nie chcę ich widzieć, założyłem 10- cio letnie Goodyear 5 mm bieżnika i kleją się jak silikon ,,,Wniosek z tego, że uczyć się będziemy całe życie i jako głupcy umrzemy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już,,, Barum brillantis letnie super opony ( nie chcę lepszych za te pieniądze ), natomiast Barum polaris zimowe, po jednym sezonie twarde jak drewno i nie chcę ich widzieć, założyłem 10- cio letnie Goodyear 5 mm bieżnika i kleją się jak silikon ,,,Wniosek z tego, że uczyć się będziemy całe życie i jako głupcy umrzemy ,,,

 

Mądre słowa i niestety mądry polak po szkodzie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polonezie mam na tyle Frigo 2, normalnie czołg nie samochód

 

Bieznik faktycznie był niezły i na śniegu opona ta dobrze sie sprawowała, na lodzie było zdecydowanie gorzej. Wada opon z Dębicy (szczególnie tych starszych) była ich słaba konstrukcja, bo często puszczały w nich kordy i opony "wybulały" się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lodzie było zdecydowanie gorzej

Tu pomogą tylko kolce, ale z wiadomych przyczyn nie pomogą. :)

Na lodzie pomoże tylko olej w głowie. Miałem kiedyś Poldka 89r. obutego w Frigo i wspominam to ciepło. :-D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Poldka 89r. obutego w Frigo i wspominam to ciepło.

Nie tylko w poldku opony Frigo dają pozytywne efekty, są po prostu najlepsze z tych niedrogich opon zimowych,,,

Na lodzie pomoże tylko olej w głowie

Tylko, spokój i powaga za kierownicą, a z młodzieńczą fantazją to na płytę lotniska ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kpl kół z kolcami i jeździłem przez 2 tygodnie (dopóki leżał śnieg na drogach )w latach 90 na takowych. Jakież było zdziwienie innych kierujących na trasie Katowice Wisła kiedy lewem pasem gnałem 140 km/h z nartami na dachu(co też człowiek wyprawia jak ma 20 lat )Rewelacja ,tylko na asfalcie wyją jak straż pożarna no i ponoć przy ruszaniu lecą iskry :) za to w śniegu i na lodzie cud ,miód i orzeszki :). Szkoda że nie wolne u nas tego użyć,szczególnie w górach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wolne u nas tego użyć,

 

Wymagało by to zmiany nawyków kierowców, a przede wszystkim zmiany stylu pracy drogowców. Jeśli zezwala się na kolce to się nie "sypie" na drogi. Całą robotę robią pługi które tylko zgarniają nadmiar i wygładzają pozostały śnieg na drodze. Droga jest wtedy względnie równa, ubita i biała.

 

Tylko co by zrobili nasi świeżo upieczeni kierowcy którzy środkowej linii trzymają się jak świętego graala... ile by ludzie lusterek potracili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zezwala się na kolce to się nie "sypie" na drogi. Całą robotę robią pługi które tylko zgarniają nadmiar i wygładzają pozostały śnieg na drodze

 

Najciekawiej by było podczas odwilży, gdy topniała by 30 cm warstwa zajeżdżonego śniegu - wtedy to dopiero były by wyboje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też założył sobie opony z kolcami. Jeździł na nich niecały tydzień bo kiedyś chciał się szybko zatrzymać na ubitym śniegu a samochód jadący za nim niestety nie miał opon z kolcami :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jak ja jeździłem z łańcuchami po mieście to profilaktycznie wcześniej lekko naciskałem hamulec co by się stop zaświecił i nie było zaskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
A za jazdę latem na zimówkach też będą kary ? :D

W następnej nowelizacji pewnie tak, kolejny wygodny powód do karania kierowców... :evil:

ciekawe też czy przewidzieli dopuszczalność opon wielosezonowych...albo tylko dwóch opon zimowych tylko na osi napędzanej, tak jak to np. jest w Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ten pomysł za kompletny idiotyzm. Niby dlaczego przymuszać kierowców do zmiany opon jak warunki drogowe nie wymagają użycia opon zimowych. Ciekaw jestem co będzie sie działo w warsztatach zmieniajacych opony po 25 października?

Jedno kuriozum juz mamy a jest nim jazda naświatłach. Ciekawe czemu ma służyć jazda w słoneczny dzień na światłach w obszrze zabudowanym zwłaszcza w korku, chyba chodzi tylko o podniesienie zuzycia paliwa i szybsze zuzycie żarówek i reflektorów.

Wprowadzenie obowiązku całorocznego użycia świteł mijania w ciagniku rolniczym to jak dla mnie jest całkowity Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! izm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ten pomysł za kompletny idiotyzm.

:ok

Pytanie jak w komentarzach do artykułu, czy rząd będzie finansował zakup opon? Żeby nie było, posiadam dwa komplety kół z oponami letnimi i zimowymi, przekładam sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za jazdę latem na zimówkach też będą kary ?

 

Jeśli przepisy mają być życiowe to nie powinno być żadnych kar w lecie.

 

Ja uważam ten pomysł za kompletny idiotyzm. Niby dlaczego przymuszać kierowców do zmiany opon jak warunki drogowe nie wymagają użycia opon zimowych.

Choćby dlatego, że nie każdy ma możliwość przełożyć kół w domu, gdy już go śnieg zaskoczy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.