Skocz do zawartości

pierwsza rejestracja samochodu z belgi


menda113

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzieli ale po co mi ?

kazali przynies zaswidczenie ze samochod zostal przywieziony na lawecie. Dzwonilem na komis i powiedzial ze samochodem przejechal sam przez granice . Oswidczenie co sie stalo z tablicami orginalnymi a on powiedzial ze sa na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - pisz oświadczenie do WK, że właściciel z Belgii omyłkowo zostawił blachy na aucie i tak przyjechało do kraju - i nawet przeszło badania, ale obecnie odesłałeś je do kraju pochodzenia. A takie właśnie są zgodnie z przepisami dwie możliwości - albo przyjechało bez tablic, albo musiałeś je zdać. A że zdałeś dopiero teraz... No cóż...

 

I temat do zamknięcia bo szkoda miejsca na serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec co mam zrobic i jakie papiery dac do w/k zeby przerejestrowac samochod i isc bez tych dorabianych tablic ?

bo jestem zielony w tych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec co mam zrobic i jakie papiery dac do w/k zeby przerejestrowac samochod i isc bez tych dorabianych tablic
Przecież Ci blakop napisał
Kolego - pisz oświadczenie do WK' date=' że właściciel z Belgii omyłkowo zostawił blachy na aucie i tak przyjechało do kraju - i nawet przeszło badania, ale obecnie odesłałeś je do kraju pochodzenia. A takie właśnie są zgodnie z przepisami dwie możliwości - albo przyjechało bez tablic, albo musiałeś je zdać. A że zdałeś dopiero teraz... No cóż...

[/quote']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zdarza się tak, że tablice lubią się zgubić zaraz po badaniu. Wtedy składa się stosowne oświadczenie, a urzędnik nie doktoryzuje się nad oryginalnością tablic :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się. Nie wiem co zaważyło, tablice czy badanie? :x

A tyle się nasapałem w wiadomym temacie.

Cytaty stamtąd:

Najkrócej jak można - lubisz po prostu zbędnie filozofować,,, 
– no pofilozofowałem, a tamci?
Nie każdy pojazd sprowadzony jest wyrejestrowany. Bywają normalnie zarejestrowane i posiadają normalne tablice. W czym więc problem, żeby wykonać badanie i po wykupieniu ubezpieczenia poruszać się pojazdem? 
- o proszę w tym temacie problem.

 

I stąd:

a urzędnik nie doktoryzuje się nad oryginalnością tablic 
- urzędnik może i nie, a diagnosta na jakich ma znać się?

 

A tu masz. Zrobili badanie wirtualne, o którym nikt nic nie wie. Znaczy CEP, co nie. ;)

I tak dobrze, że nikt nie szuka/ł haka na diagnostę, bo mogłoby się skończyć gorzej niż w ostatniej sprawie z wyrokiem. Tam zdaje się szło o brak tablic, a tu mamy jakieś takie... łagodnie zwąc z deka podpadłe.

Zrobili badanie zgodnie z zakresem, bo w zakresie o zagraniczne blachy i dokumenty idzie zapewne... Tak?

Zrobili badanie zgodnie z warunkami technicznymi, bo warunki techniczne do zagranicznych pojazdów odnoszą się zapewne... Tak?

Zrobili badanie zgodnie z rozporządzeniem w sprawie rejestracji i oznaczania, bo to dotyczy zagranicznych aut zapewne... Tak?

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

Na podstawie art. 81 ust. 15 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym zarządza się, co następuje:

- a ustęp 15 mówi:
15. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia,

zakres i sposób przeprowadzenia badań technicznych oraz wzory dokumentów stosowanych przy tych badaniach,

uwzględniając w szczególności zakres warunków technicznych pojazdów podlegających badaniu.

- a więc trza sobie odpowiedzieć jakie to warunki techniczne dla pojazdów podlegającym badaniom?

- a więc trza sobie odpowiedzieć jaki to zakres i sposób przeprowadzania badań?

§ 1. Badania techniczne polegają na:

1) sprawdzeniu, czy pojazd odpowiada warunkom technicznym określonym w:

b) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, zwanego dalej „rozporządzeniem o warunkach technicznych”,

c) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 21 października 2011 r. w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania i umieszczania w pojazdach cech identyfikacyjnych

d) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

Nie widzę sensu formatowania tekstu, bo te akty są ogólnie znane.

 

Może i ja darmo biję pianę, może mam inne przepisów postrzeganie. Nie wiem sam.

Pisałem i powtórzę, czyli się nie przepoczwarzę jak to Kolega cytatem Osieckiej posty podpisuje. Trudno.

Zamieszanie wprowadza ten nieszczęsny zapis w ustawie oraz nawyki pozostałe po dawnych treściach w tym samym akcie:

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Idzie tu ściśle i wyłącznie o badanie okresowe z wszystkimi jego atrybutami. O badanie okresowe takie jak każde okresowe. O badanie okresowe traktowane jako reakcja łańcuchowa warunków, tablic, dokumentów, wpisów do rejestru, wysyłki do cepiku.

Czuję, kurde obym się mylił, że to badanie zakorzeniło się jako dawne pierwsze tak zwane, znaczy pierwsze literalnie zwane. Było takie, czy mi się zdaje?

Gdyby tak nie było, to wpierwej należało załatwić czasową rejestrację (wyjaśnić tablice), a potem badanie i po sprawie.

Dla mnie post jak najbardziej w temacie. :x

Lecąc na szlak pozdrawiam z Tatr. :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie znacie nie umiecie poprostu napisac jak do prostgo czlowieka

 

[ Dodano: 03-10-2014, 14:38 ]

potrzebuje tylko zaswidczenia o tym ze samochod zostal pzrywieziony na lawecie i co sie stalo z tablicami orginalnymi od sprzedajacego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.