Skocz do zawartości

Badania techniczne pojazdów a Inspektorzy Ruchu Drogowego ŻW


PROFIL

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci szcerze że na temat żandarmeri mam swoje zdanie . Ja biegałem przy sprzęcie

15 lat zaczym trafiłem na stację . A taki chłopczyk który ma 25 lat życia zabiera

dowód z STAR 266 bo mu się wydaję , że z niego cieknie - tylko co . Niech mi ktoś pokaże

samochód 25 letni który się nie poci , ustawodawca wyrażnie określił co to jest wyciek

a pracę żandermeri oceniam jako bezlogiczną i bez wiedzy . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamay takie same poglądy. Ostatnio zabrano dowód za "wycieki" wystawiono zaświadczenie i pojazd mógł dalej jechać do swojej jednostki. Jaki jest sens w tym ? Jeżeli nastąpił wyciek zagrażający środowisku trzeba podejmować chyba jakieś inne działania ( laweta, p-pa niskopodwoziowa, straż pożarna, sorbenty.....) ale najlepiej jest poprostu zabrać dowód. Jeżeli może ten pojazd dojechać do JW to wystarczy odpowiednia notatka w rozkazie wyjazdu, telefon do Szefa Logistyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy numer - to to że samochód był 4 dni wcześnie u mnie . Bo nie wiem jak jest u was

ale pojazdy Wykonujące obsługe OO-1 , OO-2 czy przed obsługą roczna przechodzą na

stacji weryfikację stanu technicznego , także praktycznie każdy pojazd 1 w miesiącu musi

przejechać do mnie . Czy u was też jeszcze się to praktykuje .

Nowe STar 226 po modernizacji lecą gorzej niż te 20 paro letnie . Moim zdaniem , byłem

technikiem i znam bóle tego sprzętu - i niewiem co byś robił nigdy nie będzie super :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd wraca z przeglądu, wynik negatywny, po drodze zostaje zatrzymany przez ŻW, zabierają dowód, wystawiają zaświadczenie.Pytanie, czy badanie techniczne musi zrobić na stacji z małą literką "e" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem - który w przypadku pojazdów wojskowych nie został do dzisiaj rozwiązany . Pojazd stoi 2 lata na konserwacji , brak badania - jak ma dojechać do tej

stacji . Bo jeśli już udało mu się dojechac bezprawnie , wraca i ma zaświadczenie

Negatywne z badania ,a zatrzymuje go ŻW to u nas nie zabiera dowodu , bo był na badaniu

są wpisane ograniczenia - predkość ,itp . przecież jakoś musi wrócić do miejsca garażowania

aby usunąć usterki . Kiedyś panowie z drugiej jednostki chcieli mi wmówić , żę mam

im wystawiać jakiś dokument ,ze pojazd zdjęty z konserwacji jest sprawny i może jechać

na stację :shock: ,ale wybiłem im to z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ale są specyficzne waruki działania i wynikają wielkie problemy , ale ja piszę ,ze

nikt tego problemu nie rozwiązał , ale ja sądze ,że bedzie to do pewnego czasu,

aż nie daj Boże coś się wydarzy - wtedy wszyscy otworzą oczy bo narazie twierdzą ,żę problemu nie ma . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś bedzie to wszystko dopracowane . Trzeba dać link do odpowiedniej komisji w ministerstwie na naszą stronke i w tedy jak poczytają to lepiej pójdzie z tymi ustawami, albo lepiej jak Bill z "oknami" , bedziemy testerami tych ich wypocin i je ocenimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

miałem przypadek kiedy "władza " zabrał dowód rej. ponieważ w autobusie szkolnym były otwarte drzwi, wyłączony hamulec postojowy i nie chciał ruszyć . blokowały hamulce.

:roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Policja i Żandarmeria wykonują podobne zadania. Kiedy wojskowy autobus zabiera dzieci na kolonie lub obóz to rodzice wzywają Żandarmerię bo Policja nie przyjedzie. W ostateczności autobus z Żandarmeria ląduje na SKP i zaczynamy sprawdzanie autobusu. Jeżeli wszystko OK to fajnie ale kiedy jest kicha to się telefon robi czerwony. Co ja sie wtedy potrafię o sobie dowiedzieć :twisted: . Ja w sumie niczemu nie winny z tego wszystkiego jestem największym sprawcą niepowodzeń właściciela autobusu. Jest to przykre ale jak jest mowa o pojazdach przewożących ludzi to nie ma że boli.

Tutaj kolega Fiedorowicz ma w zupełności rację, że młodzi żandarmi czepiają się sprawdzania pojazdów. Raz że nie mają o tym pojęcia a dwa od tego jest SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Odwieczny problem - który w przypadku pojazdów wojskowych nie został do dzisiaj rozwiązany . Pojazd stoi 2 lata na konserwacji , brak badania - jak ma dojechać do tej

stacji . Bo jeśli już udało mu się dojechac bezprawnie , wraca i ma zaświadczenie

Negatywne z badania ,a zatrzymuje go ŻW to u nas nie zabiera dowodu , bo był na badaniu

są wpisane ograniczenia - predkość ,itp . przecież jakoś musi wrócić do miejsca garażowania

aby usunąć usterki . Kiedyś panowie z drugiej jednostki chcieli mi wmówić , żę mam

im wystawiać jakiś dokument ,ze pojazd zdjęty z konserwacji jest sprawny i może jechać

na stację :shock: ,ale wybiłem im to z głowy

tak samo do mnie zwracają się o wystawienie zaświadczenia, które umozliwi dojazd pojazdu z konser. do skp.na badanie i tak samo wybijam im te pomysły z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Koledzy mozecie ujawnic ten przepis dopuszczenia pojazdu do ruchu po wstawieniu N bo ja slyszalem juz o takim douszczenu,nawet widzialem wpis w zaswiadczeniu ale z kad ten dziennik ustaw co nie ktorzy wzili nie wiem podajcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mozecie ujawnic ten przepis dopuszczenia pojazdu do ruchu po wstawieniu N bo ja slyszalem juz o takim douszczenu,nawet widzialem wpis w zaswiadczeniu ale z kad ten dziennik ustaw co nie ktorzy wzili nie wiem podajcie. Pozdrawiam

 

 

Matko Kochana o czym ty piszesz . :?::?: Czy coś takiego jest. Z N-ką można tylko dopuścić [ale warunkowo] w przypadku niezgodności Cech i Braku miejsca w DR.

 

Chyba się nie mylę ,lecz w życiu wszystko możliwe.

 

Sorki>poprawka---Może to być dopiero- planowane . Tak napisał Norbert po spotkaniu Diagnostów który się odbył 7/8 listopada w Zaciszu.

 

Pozdrowienia dla Gorzowa. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z N-ką można tylko dopuścić [ale warunkowo] w przypadku niezgodności Cech i Braku miejsca w DR

Nie widzę mozliwości dopuszczenia warunkowo z "N". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze to kolego poniewaz nie ktorzy diagnosci dopuszczaja pojazdy warunkowo nie wiem z kad te przepisy biora kolego,malo tego wpisuja w zaswiadczeniu z byt niska sila hamowania,odnosnie cech indyfikacji jest N z kad warunkowe :evil: POZDRAWIAM

 

[ Dodano: 07-12-2009, 20:33 ]

A dokladnie ma racje kolega regan N i jeszcze warunkowe nie ma czegos takiego POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek , no pewnie że nie ma >>dopuszczenia wrunkowego<< Ja tylko napisałem że to było poruszane na jakimś tam zebraniu. Jest to nawet na naszym Forum. ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem>>Nie

 

klijent ma przyjechać przed terminem BTP. No nie zawsze tak w sumie robią.

 

[ Dodano: 08-12-2009, 19:45 ]

Te zaświadczenie które wystawiamy z usterkami to nie upoważnia do poruszania się po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co jest "zatrzymano DR" ? 8)

Ponieważ na badanie możesz przyjechać kilka dni wcześniej i jak wówczas zgodnie z przepisami dostaniesz N (np. za "niemanie" świateł) to nie pokazując zaświadczenia będziesz się mógł poruszać na DR narażając się co najwyżej na mandat od sierżanta, natomiast jak usterki są takie, które powodują utratę DR to niestety już poruszać się nie będziesz o własny siłach, chyba że komuś potrzeba adrenaliny to wówczas też nie ma problemu z poruszaniem się takim pojazdem bez DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na badanie możesz przyjechać kilka dni wcześniej i jak wówczas zgodnie z przepisami dostaniesz N

 

Czyli można z zaświadczeniem z N się poruszać po drogach czy nie ? Założenie że nie przyjechał wcześniej a w ostatnim dniu ważności badań. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można z zaświadczeniem z N się poruszać po drogach czy nie ?

Można, bo jest demokracja i każdy robi co chce, natomiast czy liczy się z konsekwencjami takiego postępowania to już inna "para kaloszy". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.