Skocz do zawartości

badanie pojazdu z muzeum


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Normalnie żeby przeprowadzić badanie zgodności (...) zabytku potrzebny jest wniosek o badanie zgodności oraz wpis od konserwatora zabytków....

 

a powiedzcie mi co zrobić jeżeli ktoś ma prywatne muzeum i pojazd jest wciągnięty na listę muzealiów (w takim wypadku nie ma potrzeby wpisu u konserwatora)...

 

a żeby tak łatwo nie było właściciel nie posiada dowodu rejestracyjnego oraz numeru rej (nieznany)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy obieky muzealny jest wpisany do rejestru pod konkretnym numerem i ten numer musi być naniesiony w sposób trwały na przedmiocie (pojeździe).

Więc, ewentualnie można jeszcze sprawdzić czy pojazd na badaniu jest rzeczywiście tym wpisanym do rejestru muzealiów, tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy obieky muzealny jest wpisany do rejestru pod konkretnym numerem i ten numer musi być naniesiony w sposób trwały na przedmiocie (pojeździe).

 

Który przepis to określa?? I czy ten trwały sposób musi być jednocześnie "widoczny"? Chyba nie, co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przepis to określa?? I czy ten trwały sposób musi być jednocześnie "widoczny"? Chyba nie, co??

 

Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 30 sierpnia 2004 r. w sprawie zakresu, form i sposobu ewidencjonowania zabytków w muzeach

 

par. 6

 

Oznakowanie umieszcza się w miejscu najmniej widocznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łojej... znaczy mam to umieścic pod podłogą.... albo na wewnętrznej stronie felgi.... da się zrobic :)

 

"Dżwigną" felgi ... i po zabytku, Za to będą ... a właściwie bedzie jedna felga zabytkowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać.

 

Pojazd muzealny, zabytkowy zjawia się na OSKP celem wykonania badania zgodności.

 

Pytanie brzmi - CZY MUSI POSIADAĆ JAKIEŚ TABLICE? (jest wyrejestrowany lata temu, dokumentów brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Mam taki przypadek. Klient X założył prywatne muzeum i 25 swoich pojazdów wpisał na listę muzealiów (średnia wieku 5 lat) po czym przyjechał z wnioskiem o wykonanie badania zgodności pojazdu zabytkowego, zaświadczeniem z muzeum o wpisaniu na listę muzealiów, oraz tzw "biała karta". Jak do tego podejśc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię kręcę berecik na forum :shock: . Co się z tobą działo ? Temat bardzo ciekawy. Sam o tym myślałem z tą różnicą, że moje pojazdy mają miedzy 20 a 50 lat a tutaj :

(średnia wieku 5 lat)

Na pewno jest to próba wykorzystania luki prawnej. Nie zdziwił bym się jak by to były pojazdy ciężarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie nie ma jak tego zatrzymac bo dokumenty są, zgodnośc jest. WK dostanie też wszystko więc od teraz w majestacie prawa auta z salonu jako zabytek i kasa do kieszeni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Mam taki przypadek. Klient X założył prywatne muzeum i 25 swoich pojazdów wpisał na listę muzealiów (średnia wieku 5 lat) po czym przyjechał z wnioskiem o wykonanie badania zgodności pojazdu zabytkowego, zaświadczeniem z muzeum o wpisaniu na listę muzealiów, oraz tzw "biała karta". Jak do tego podejśc ?

 

Odgrzeje kotleta, bo to mnie interesuje. Nie za bardzo rozumię na jakiej podstawie ów pan X otrzymał białe karty dla aut, których średnia wieku wynosi 5lat. To jest przekręt i to mega. Do niedawna można było wystąpić o zaliczenie jako zabytek czegoś co posiada 25lat. Dziś, z tego co wiem, to już 30lat. Nie znam przepisów o muzealiach, ale tam pewnie również są jakieś ograniczenia. Niemniej jednak, aby pojazd można zaliczyć jako zabytek jest jak wspomniałem.

Może człowiek miał pojazdy zaliczone jako unikatowe i stąd ich młody wiek, ale mało prawdopodobne.

Jeśli przyjadę jakimś pojazdem którego wiek jest większy, równy 30lat, bez DR,tablic, tabliczki

znamionowej, to wykonacie badanie techniczne na zabytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjadę jakimś pojazdem którego wiek jest większy, równy 30lat, bez DR,tablic, tabliczki znamionowej, to wykonacie badanie techniczne na zabytek

DR nie potrzebny ale pojazd zidentyfikować jakoś trzeba ale ten kto wystawił biała kartę musiał na jakiejś podstawie zidentyfikować pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.