Skocz do zawartości

Art74 ust2 pkt2 lit.c


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    21

  • JANUSZ60

    11

  • Psuj

    6

  • Paprock

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeżeli w PC jest data pierwszej rejestracji w kraju, to nie.
po "wojnie" z jednym z ościennych WK wystawiam DIP ale tam również nastąpiła zmiana zapisu w adnotacjach - teraz widnieje "Pojazd zarejestrowany warunkowo".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz widnieje "Pojazd zarejestrowany warunkowo"

 

Błąd. Nie ma rejestracji warunkowej "na wniosek", czyli np. z ust. 2 pkt 2c.

Michale, sorry taki klimat mamy ;) Tak, czy inaczej DIP wystawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam konsekwentnie, jak jest data pierwszej rejestracji w kraju, to nie wystawiam DIPa, tylko tabelka w zaświadczeniu. Kilka razy wydzwaniali z różnych magistratów, że nie zarejestrują na czymś takim, wówczas prosiłem aby dali mi na piśmie dlaczego żądają DIPa do pojazdu zarejestrowanego w kraju i jakoś fizycznie nikt nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi właśnie chodzi bo zgodnie z poz 1675 z 2013r nie wydaje się DIP-u a trafiło mi się wczoraj takie badanie i dziś klient wrócił że w WK wołają jeszcze DIP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam konsekwentnie, jak jest data pierwszej rejestracji w kraju, to nie wystawiam DIPa, tylko tabelka w zaświadczeniu.
Tak robię do wszystkich innych ale ten WK jest wyjątkowy Psuj zna go bardzo dobrze, lepiej ode mnie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam konsekwentnie, jak jest data pierwszej rejestracji w kraju, to nie wystawiam DIPa,

Co ciągle nie zmienia faktu, iż jest to PC z art.74 ust. 2 pkt 2c.

Żeby śmieszniej było, (przykład z życia) na takim PC (powód, zgubiona tablica rej.) badanie pojazdu od dwóch lat zarejestrowanego w kraju. We wspomnianym PC pierwsza rej. w kraju dziś.

Ponoć WK nie może oszukać systemu i tak być musi. Pytanie do michal_k, też Dipa należy tu wystawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten WK jest wyjątkowy

Też kiedyś walczyłem z wyjątkowym, kazałem klientowi wziąć odmowną decyzję o rejestracji, żeby miał na piśmie dlaczego urząd go gania i nie chce zarejestrować pojazdu. Po 30 min zadzwonił, że pojazd zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć WK nie może oszukać systemu i tak być musi. Pytanie do michal_k, też Dipa należy tu wystawić ?

 

Dopóki nie ma jasnej definicji rejestracji i czasowej rejestracji to interpretacje będą różne. Jeden uzna, że "czasowa na badanie" to nie rejestracja, a drugi przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden uzna, że "czasowa na badanie" to nie rejestracja, a drugi przeciwnie.

Pod warunkiem, że w uwagach pozwolenia nie ma tekstu "Data pierwszej rejestracji w kraju...". Tylko o to mi się rozchodzi. Bo skoro jest data pierwszej rejestracji w kraju to znaczy, że pojazd jest zarejestrowany - bez względu czy na niby, na razie, na chwilę... po prostu jest. Skoro jest zarejestrowany to nie może być mowy o DIPie, bo ten dokument wystawia się dla pojazdu przed pierwszą rejestracją w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że w uwagach pozwolenia nie ma tekstu "Data pierwszej rejestracji w kraju...".

 

Taka data będzie zawsze, bo tak działa program do rejestracji pojazdów. No chyba że ktoś ręcznie skreśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak działa program do rejestracji pojazdów.
takie samo tłumaczenie usłyszałem od Pani E. z WK no i w końcu ... wystawiam dla nich, tylko denerwujące jest to pytanie " gdzie będzie pan/pani rejestrowała pojazd?" :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet z tą adnotacją niektórzy "nie uznają" pierwszej rejestracji.

Wiedząc, że pojazd był już w kraju rejestrowany, (jak również o tym że data w PC jest chwilowa i fikcyjna) w tym przypadku zadzwoniłem do autorki PC informując, że w zaświadczeniu wpisuję datę właściwą i po problemie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powalczył z tym Gorzowem na Waszym miejscu - tym bardziej jak to ościenny, a nie Wasz WK. Co Wam szkodzi?

 

Wpis podstawy prawnej, że rejestracji dokonano na wniosek, a nie z urzędu, a jednocześnie że jest to warunkowa rejestracja jest sprzeczny z prawem. A więc takie PC jest błędnie wydane - najdelikatniej mówiąc. Bo ja bym powiedział, że jest wydane z naruszaniem prawa. Może nawet rażącym? :P Może to trzeba gdzieś zgłosić? Oczywiście nie w tajemnicy - jak najbardziej poinformował bym o tym tenże WK 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powalczył z tym Gorzowem na Waszym miejscu

 

Ja tez bym powalczył, jakbym tam rejestrował auto. A, że klienci nie bardzo chcą walczyć to i w wydziale czują się bezkarni.

To nie jeden taki przypadek. zdarzało się wołanie nowej homologacji do zmian konstrukcyjnych,

przy zmianie masy własnej (zmiany konstrukcyjne) wołanie zaświadczenia od producenta (zła interpretacja rozporządzenia, warunki techniczne się nie zmieniły), wołanie faktury i oświadczenie bez zmiany rodzaju pojazdu.

 

A ostatnio hitem jest to, że do zgłoszenia zmian nie wystarcza faktura, ale musi być jeszcze oświadczenie. No i nagminne dzwonienie do nas (na skp, a nie tam gdzie były robione zmiany) o wydruk z KRS-u...

 

Ja kto by rzekła moja znajoma - normalnie cycki czasem opadają...

 

A rekordem było, jak trafiło się autko o, bodajże, trzy lata starsze niż rejestracja. Tylko klient najpierw był w WK i pani z rozpędu, przed wykonaniem BT, zamówiła kartę i stały DR (bodajże było tylko ustalenie danych) - oczywiście ze złym rokiem. Były wtedy próby wciskania dziecka w brzuch, ze może się pomyliliśmy, a to, że mamy to udowodnić. Nawet parę ostrych słów poszło wtedy przez telefon z naszej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.