Skocz do zawartości

Art74 ust2 pkt2 lit.c


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbliża się odbiór stacji a wraz z nim nowe rozszerzania. których nie robiliśmy jeszcze. Czy może mi ktoś z kolegów wytłumaczyć kiedy w rodzaju badania wybieramy OKRESOWE Art74 ust2 pkt2 lit.c, a kiedy OKRESOWE PRZED pierwszą rejestracją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    21

  • JANUSZ60

    11

  • Psuj

    6

  • Paprock

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy może mi ktoś z kolegów wytłumaczyć kiedy w rodzaju badania wybieramy OKRESOWE Art74 ust2 pkt2 lit.c, a kiedy OKRESOWE PRZED pierwszą rejestracją??
Ty chyba żartujesz... :shock:

 

PORD Rozdział 3 Badania techniczne pojazdów

Art. 81.

1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe i badania dodatkowe.

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś z kolegów wytłumaczyć kiedy w rodzaju badania wybieramy OKRESOWE Art74 ust2 pkt2 lit.c, a kiedy OKRESOWE PRZED pierwszą rejestracją??

Nie wiem... prawdopodobnie zależy od programu.

Nie ukrywam, że mam taką opcję w swoim wynalazku:

Rodzaj badania:

- okresowe

- okresowe (przed pierwszą rej.)

 

Szczerze to zawsze robię/wybieram okresowe, patrz wyżej post Aboz.

 

Natomiast co do Twojego badania: "OKRESOWE Art74 ust2 pkt2 lit.c", to mój dostawca na taki genialny pomysł jeszcze nie wpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Biker, ja tam sobie podśmiechujki ze swojego programu robię, ale tak na poważnie to jest bardzo konkretna firma na równi z innymi trudniącymi się tym aby nam ułatwić robotę.

A te wszystkie cudawianki w oprogramowaniach pojawiają się na skutek sugestii... No chyba nie ma potrzeby palcem wskazywania. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Biker, ...A te wszystkie cudawianki w oprogramowaniach pojawiają się na skutek sugestii... No chyba nie ma potrzeby palcem wskazywania. :hah:

 

Wiem, że jeden to nawet na seminariach i w rozsyłanych materiałach "nakazuje" diagnostom jak wykonywać badania mają, co skreślać i czy drukować lub nie, czasem nawet używając formy zastraszenia, że jak będą postępować inaczej jak mówi przekaz to ... "piekło i pioruny - chociaż nie posiada minimum wiedzy i wykształcenia wymaganego dla diagnostów - a miesiąc po wprowadzeniu "776" program drukował jako podstawę prawną "996" i można by tu wymieniać ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem jeszcze badań samochodów sprowadzanych dlatego pytam. Czyli przy badaniu samochodu sprowadzonego z państwa UE z PC z wydziału komunikacji wybieram w programie OKRESOWE PRZED pierwszą rejestracją?? Tylko po co jest opcja Art74 ust2 pkt2 lit.c w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie STACJA 2008
nie znam oprogramowania, a czy wgrane są wszystkie aktualizację i cy istnieje możliwość edycji słownika badań?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co jest opcja Art74 ust2 pkt2 lit.c w programie.
- no takie i inne opcje bywają w programach do różnego rodzaju analiz, wyszukiwań, zestawień, filtrowań i innych takich...

 

Też mam na przykład takie:

- okresowe

- okresowe (PRZED I-SZĄ REJ.)

- dodatkowe (OKRD)

- dodatkowe (STAROSTA)

- dodatkowe (TU)

Natomiast co do wypełniania rubryki w oknie programu tym samym zaświadczeniu [rodzaj badania, czynności] zawsze wpisuję krótko i na temat w zależności od sytuacji, przykładowo:

[okresowe]

[dodatkowe]

[okresowe + dodatkowe]

Tak wiem, że są zalecenia by nie łączyć badan - ja na dzisiaj łączę.

Co do całej reszty na różnego rodzaju wpisy/zapisy pozostaje mi druga strona zaświadczenia zatytułowana UWAGI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie STACJA 2008 jest taki wybór.

 

Są to praktycznie te same badania, ale chodzi o statystyki badań i dostępność załączników. W okresowym przed rejestracją w kraju i z Art74 ust2 pkt2 lit.c jest dostępny DIP, a w "zwykłym" okresowym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedzie z pozwoleniem czasowym to zaznacz:

Art74 ust2 pkt2 lit.c w programie.
,

a jak na zagranicznych tablicach rejestracyjnych:

OKRESOWE PRZED pierwszą rejestracją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kiedyś na SQL-u i powiem prawdę, że nie lubiłem go za to, że trzeba szukać odpowiednich badań i odpowiednich załączników, zakładek i coś tam jeszcze ............. żeby wydrukować ,a jak coś źle zaznaczysz to ratuje cię korekta. Podobnie było z DEKRA. Ale może to tylko moje odczucie. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o statystyki badań i dostępność załączników
Psuj jakie statystyki? to jest rejestr, a nie ... korekta kwerend i te same informacje uzyskasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj jakie statystyki? to jest rejestr,

Psuj ma racje, też mam w patronacie "okresowe przed" i ułatwia to przeglądanie w wyszukiwaniu zaawansowanym i w statystykach. Nigdy nie wiesz, co i kiedy może Ci się przydać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam w patronacie "okresowe przed"
Janusz też pracuje na programie "patronat" i dokonałem edycji słownika zgodnie z pord - badania dodatkowe zgodnie z 776 i nie mam żadnych problemów. Poza tym wyszukiwanie w "patronacie" w zakładce zaawansowane jest na tyle rozbudowane, że wyszukasz co trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest rejestr

 

No i w tym rejestrze jest:

Rodzaj badania,czynność-"okresowe[po raz 1.]" tak jest w SQL-u i ja tak zaznaczam w zaswiadczeniu.Do tego czasu nikt (TDT też :) )w czasie kontroli i nie tylko nie miał zastrzeżeń co do tej formy zapisu

i taka nazwa badania jest w PoRD

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

To nie jest nowy rodzaj badania tylko kiedy badanie okresowe jest wykonywane po raz pierwszy, a jest wykonywane "...przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej."

 

[ Dodano: 28-07-2015, 14:14 ]

ja tak zaznaczam w zaswiadczeniu.
wskażcie mi proszę zapis w PORD-zie lub akcie wykonawczym do PORD z podziałem na takie badania. Bo zaczynamy radosną twórczość tego co jest bardzo jasne i klarowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.K.P-POZNAŃ, powinieneś to zaznaczyć tak

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Wtedy wszystko jest zgodne z z pkt. 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe - przed pierwszą - na tablicach zagranicznych

Okresowe - 2c - tablice próbne lub docelowe

W sumie to to samo badanie okresowe - ale łatwiej wyszukać no i "statystyka". Podział jest intuicyjny - zaznaczając określony rodzaj - Załączniki są automatycznie "dobierane" np. przed pierwszą z gazem -DIP + gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nowy rodzaj badania tylko kiedy badanie okresowe

 

Ale zrozum wreszcie, że to nie jest żaden nowy rodzaj badań. To jest zwykłe badanie okresowe, a wybranie "po raz pierwszy" lub "Art74 ust2 pkt2 lit.c" tylko uaktywnia załącznik DIP w oknie programu.

 

A co to jest statystyka to chyba nie muszę tłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.