Skocz do zawartości

Volvo


Broker

Rekomendowane odpowiedzi

diagnosta nie ma instrumentów prawa do sprawdzania sposobu wykorzystania pojazdu to brak tachografu na OBT mnie nie interesuje.

Ale nie interesuje i ma być, czy nie interesuje i jest Ci to obojętne :?::-P

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem zatem na pytanie dotyczące tachografu - niestety będę chciał zachęcić użytkownika Broker do przeczytania DzU 951.

Nie rób z siebie policjanta, tylko odpowiedz na moje pytanie (ponieważ napisałeś brak tachografu).

Dla jakiego pojazdu tachograf jest wymagany :?::ok

Na pewno dostałeś podpowiedź od Dario64. ;)

 

 

będzie to pojazd używany do przewozu osób w ramach przewozów regularnych ktorych trasa nie przekracza 50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie to pojazd używany do przewozu osób w ramach przewozów regularnych ktorych trasa nie przekracza 50 km.

Ale co to Ciebie jako Diagnostę interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z pytania, w kraju ten tachograf będzie potrzebny.

Niekoniecznie , powinieneś pogrzebać w prezentach od Mikołaja . Do Brokera poszło na maila .

 

[ Dodano: 31-10-2014, 21:00 ]

I znalazłem coś co można wrzucić

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CC8QFjAC&url=http%3A%2F%2Fec.europa.eu%2Ftransport%2Fmodes%2Froad%2Fsocial_provisions%2Fdoc%2Ftrace_explanatory_text_pl.pdf&ei=AehTVKfOMcriasn1gYgF&usg=AFQjCNGBgKBboEoj8AEysiDyXbeZJDddhw&bvm=bv.78677474,d.d2s&cad=rja

strona 28 , ustawa o czasie pracy kierowcy też się kłania.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20040920879

 

Dzięki Dario :-D bedzie to pojazd używany do przewozu osób w ramach przewozów regularnych ,których trasa nie przekracza 50 km.Odrobiłem pracę domowa z Twoich notatek :)

Art. 29.

1. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej kategorie pojazdów, o których mowa w art. 13 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 561/2006, wyłącza się ze stosowania art. 5–9 tego rozporządzenia.

2. Kategorie pojazdów, o których mowa w ust. 1, wyłączone są z zakresu stosowa-nia rozporządzenia (EWG) nr 3821/854).

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/ALL/?uri=uriserv:OJ.L_.2006.102.01.0001.01.POL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broker proszę na spokojnie przeczytaj uważnie pytanie, które jeszcze raz zadam.

Przypomnę, że nie jesteś doradcą przewozów, ani ankieterem, tylko DIAGNOSTĄ :!:

Przyjeżdża do Ciebie autobus w którym nie ma "tacho" na okresowe badanie techniczne ( nazywaj je sobie jak chcesz pierwsze z zagranicy. przed rejestracją, czy jeszcze inaczej, ale ja nazwę wpisałem poprawną).

1. Czy wykonujesz to badanie

2. Czy potrzebna jest Ci informacja czy będzie ten pojazd wykorzystywany w komunikacji miejskie.

 

I proszę odpowiedz na pytania swoimi słowami bo cytat który przytoczyłeś nie jest odpowiedzią na pytanie, które ja zadałem. Jest to natomiast informacja dla właściciela, że nie musi montować "tacho", a nie dla diagnosty, który wykonuje okresowe badanie techniczne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broker proszę na spokojnie przeczytaj uważnie pytanie, które jeszcze raz zadam.

Przypomnę, że nie jesteś doradcą przewozów, ani ankieterem, tylko DIAGNOSTĄ :!:

Przyjeżdża do Ciebie autobus w którym nie ma "tacho" na okresowe badanie techniczne ( nazywaj je sobie jak chcesz pierwsze z zagranicy. przed rejestracją, czy jeszcze inaczej, ale ja nazwę wpisałem poprawną).

1. Czy wykonujesz to badanie

2. Czy potrzebna jest Ci informacja czy będzie ten pojazd wykorzystywany w komunikacji miejskie.

 

I proszę odpowiedz na pytania swoimi słowami bo cytat który przytoczyłeś nie jest odpowiedzią na pytanie, które ja zadałem. Jest to natomiast informacja dla właściciela, że nie musi montować "tacho", a nie dla diagnosty, który wykonuje okresowe badanie techniczne :!:

 

 

Klient takie cudeńko sprowadził z Norwegii,było tam wykorzystywane w komunikacji miejskiej i spełnia te warunki.Tylko nie posiada tachografu.Będę jemu robił OBT z dipem.Nie byłem pewien co do tachografu,czy muszę wymagać,ale już po waszych wypowiedziach doczytałem.Dzęki,tak ciężko zrozumieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki,tak ciężko zrozumieć....

Dzięki. Szkoda, że nie odpowiedziałeś ani razu na moje pytania, tak ciężko zrozumieć.......

 

[ Dodano: 06-11-2014, 16:44 ]

Klient takie cudeńko sprowadził z Norwegii,było tam wykorzystywane w komunikacji miejskiej i spełnia te warunki.

Dobrze, że chociaż znasz warunki norweskie, bo polskie........................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta nie ma instrumentów prawa do sprawdzania sposobu wykorzystania pojazdu to brak tachografu na OBT mnie nie interesuje.

Ale nie interesuje i ma być, czy nie interesuje i jest Ci to obojętne :?::-P

:evil:

 

Nie interesuje mnie kiedy być nie musi a może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.