Skocz do zawartości

Dokument


pesoch

Rekomendowane odpowiedzi

Na stację podjeżdża klient. Prosi o okresowe z gazem LPG. Pytam o dokument na sprawność butli. Pokazuje papier w języku angielskim. Butla zakładana w kraju w 2012.Protokół ze Stako.

Daty OK.Moje pytanie czy można uznać taki dokument? Czy musi być tylko w języku polskim?(jak mnie uczono)Jakie jest panów zdanie na ten temat. Proszę podać umocowanie w przepisach ewentualnie ich brak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyznaj się czy czytałeś chociaż "996" np paragraf 6.7?

O Prawie o ruchu drogowym nie wspomnę. :shock:

Zastanów się jaki dokument masz wymagać - bo to jest pierwsze pytanie jakie powinieneś sobie zadać. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem. Nic tam nie ma na temat języka w jakim powinien być wystawiony dokument.
Rozumię, że jest to protokół i decyzja wystawiony przez TDT i z pieczątką inspektora TDT :?:

To proszę zeskanuj ten dokument :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokół,decyzja dopuszczający urządzenie do eksploatacji wydany przez TDT

 

Czyli taki:

 

§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować: 1) ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, zwanego dalej „Dyrektorem TDT”, dotyczącej sprawności zbiornika lub butli do magazynowania gazu na pojeździe;

 

[ Dodano: 31-10-2014, 19:18 ]

Protokół,decyzja dopuszczający urządzenie do eksploatacji wydany przez TDT

ale to się gryzie z tym

Protokół ze Stako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę

czy jest to

 

§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować: 1) ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, zwanego dalej „Dyrektorem TDT”, dotyczącej sprawności zbiornika lub butli do magazynowania gazu na pojeździe;

 

Jeśli tak to pokaż w którym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj uważnie temat (cały) który założyłeś i przy najbliższej okazji poucz się angielskiego :x

 

Na tyle co ja znam angielski jest to

manufacture and test certyfikate = producent i badanie certyfikacyjne

 

Nie ma to nic wspólnego z protokołem odbioru oraz DECYZJĄ TDT.

 

Nie znajdziesz też nic co nazywa się TDT na tym dokumencie.

 

Czy ty jesteś diagnostą?

Czy „pytaczem” – bo diagnosta na podstawie tego świstka nie chciał zrobić badania :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za skan.

Dla mnie jest to właściwy protokół, choć wydaje mi się, że w Polsce mamy określony język urzędowy.

Ja bym robił badanie bez problemów (pod warunkiem, że jest tam oryginał pieczątki). Drugi skan jaki przesłałeś jest dokumentem właściwym, choć moim zdaniem w niewłaściwym języku. Chyba, że klient dostał w języku polskim (nie wie, że ma, albo zgubił) oraz ten, który zeskanowałeś.

Pozostaje mi tylko przeprosić za to co napisałem wcześniej, ale już takie pytania są zadawane na tym forum, że czasami wstyd mi za diagnostów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć po dokładnym obejrzeniu tej dokumentacji angielskiej wycofuję się ze stwierdzenia, że robił bym badanie techniczne. Pospieszyłem się, bo mnie zaskoczyłeś tym skanem. Nawet układ jest podobny.

 

Przedstawiłeś tylko protokół TDT, za to jest brak decyzji (słowa decyzja i w dodatku nr decyzji - która jest zgodna z numerem protokołu najczęściej)

BRAK JEST DOKUMENTU "DECYZJA TDT" :!:

 

Nie robię badania technicznego.

 

Nie ja to wymyśliłem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga strona

Dla mnie :ok

 

[ Dodano: 31-10-2014, 21:44 ]

Nie robię badania technicznego

Ja zrobiłbym,ponieważ dokument jest i podpisany przez TDT.

I nawet tabela z usterkami to dopuszcza

 

10.5. Pojazd przystosowany do zasilania gazem

 

a) Brak dokumentu wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny i tabliczki znamionowej na zbiornik lub butlę, potwierdzających jego sprawność.-UI

 

Ja tutaj nie widzę podziału na protokół-decyzja :?

Nie ja to wymyśliłem

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nie widzę podziału na protokół-decyzja :?

A tu widzisz ? :

7. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu widzisz ? :

Widzę i co ....

To jaka jest podstawa aby nie przystąpić do badania :?

Jest dokument wydany przez właściwy dozór techniczny-według mnie jest.

 

A jak przystąpić to jaką usterkę wpisać żeby było N.

Wiem,że tabela nie wyczerpuje innych możliwości ale to będzie się i tak gryzło z tym:

"Brak dokumentu wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny i tabliczki znamionowej na zbiornik lub butlę, potwierdzających jego sprawność.-UI " a dokładnie ze słowem dokument

 

[ Dodano: 31-10-2014, 22:13 ]

Cytat:

7. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

Rozumiem,że ten dokument też jest zły :?

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=178304#178304

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to że dokument jest zły, ale jest to TYLKO protokół do którego jest decyzja :ok

 

[ Dodano: 31-10-2014, 22:47 ]

To jaka jest podstawa aby nie przystąpić do badania :?

Działu V załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa

i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 roku w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz.U. z 2012r., poz. 996, ze zm.):

„ §2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:

ważność protokołu i decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, zwanego dalej „Dyrektorem TDT", dotyczącej sprawności zbiornika lub butli do magazynowania gazu na pojeździe;"...”

w odniesieniu do Art. 81.12. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym,

Dz. U. z 18 października 2012 r., poz. 1137) (tekst ujednolicony) w którym to czytamy:

Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.”

 

Stosując literalnie zapis Art. 81.12. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, diagnosta nie może przystąpić do badania technicznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując literalnie zapis Art. 81.12. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, diagnosta nie może przystąpić do badania technicznego

 

A ja właśnie uważam ,że może.Czytając literalnie "Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego,"

Protokół to dokument i decyzja to dokument.(to moje zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokół to dokument i decyzja to dokument.(to moje zdanie)

I masz rację, bo to są dokumenty, tylko jest jedno ale: musisz je mieć łącznie.

Nie jest napisane protokół lub decyzja tylko protokół oraz decyzja, a nawet w poprzednim moim poście protokół i dcyzja ;)

Mam nadzieję, że nie robisz badań jeżeli klient okaże Tobie tylko protokół (co występuje w przykładzie z tematu - w języku angielskim) :idea:

 

[ Dodano: 31-10-2014, 23:06 ]

Pamiętaj nie zawsze język polski jest językiem prawniczym :x

A jeżeli już nawet przystąpisz to i tak wynik będzie negatywny :twisted:

 

[ Dodano: 31-10-2014, 23:12 ]

Ale jak przystąpisz do badania i trafi Ci się klient podobny do Ciebie to na jakiej zasadzie wpiszesz mu usterkę istotną

10.5. Pojazd przystosowany do zasilania gazem

 

a) Brak dokumentu wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny i tabliczki znamionowej na zbiornik lub butlę, potwierdzających jego sprawność.-UI

Bo ty będziesz miał rację, że brak dokumentu i klient będzie miał rację że ma dokument.

Tylko zauważ, że nie rozmawiacie o tym samym dokumencie. :ok

 

Bo jeszcze raz zadam pytanie czy wystarczy jeden dokument :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz rację, bo to są dokumenty, tylko jest jedno ale: musisz je mieć łącznie.

Moim zdaniem to wszystko jest pokręcone i nawet sam ustawodawca się pogubił w tym (protokół oraz decyzja) .Przeczytaj na spokojnie i zauważ o co mi chodzi.:

 

Cytat:

7. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

Widzisz różnice?

-pierwsze pogrubienie-protokół oraz decyzja

-drugie pogrubienie-protokół lub decyzja

-trzecie pogrubienie-sama decyzja a o protokole nie wspomniano

Nie wspomnę ,że "dla zbiorników gazu LPG........."zapomniano nagle o magicznym wyrazie "wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny....." :x

Jak myślisz co ustawodawca miał na myśli :?

 

[ Dodano: 01-11-2014, 09:51 ]

Mam nadzieję, że nie robisz badań jeżeli klient okaże Tobie tylko protokół (co występuje w przykładzie z tematu - w języku angielskim) :idea:

Jeszcze nie miałem takiego dlatego dobrze teraz to przedyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.