Skocz do zawartości

Dokument


pesoch

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież nr Decyzji i Protokołu i tak są te same, nawet daty na obu sa identyczne, więc jaki problem ?
BRAK JEST DOKUMENTU "DECYZJA TDT" :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jest zapisu, że na stację należy wjeżdzać przodem pojazdu ...

Więc dlaczego wszyscy wjeżdzają przodem ? Bo tak ma być ? A może tak wygodniej, łatwiej? A może z parcia na kasę? bo wjeżdzając przodem de facto mniej czasu tracę na zrobienie przeglądu, więc w ciagu dnia wykonam więcej badań. Z tym parciem na kase to żart :-P

 

Nie ma tez jakie kryteria ma zastosowac diagnosta przy np. usterce "uszkodzenie żródła światła stop". Czy to znaczy iż, żle kwalifikuje końcowy wynik badania ? Bo przy spalonej żarówce nie zabrałem DR a dałem UD

 

Po co szkać nowych dziur, skoro i tak dużo innych "zagwozdek", tym bardziej jeśli jest data do której należy wykonać powtórne badanie zbiornika (lub data kończąca jego eksploatację).

Jeden od drugiego rózni się tylko podaniem owej daty.

Ot moje zdanie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-pierwsze pogrubienie-protokół oraz decyzja

-drugie pogrubienie-protokół lub decyzja

-trzecie pogrubienie-sama decyzja a o protokole nie wspomniano

Widzisz różnice?

 

 

Tak widzę różnice, jeżeli patrzę na wyrazy połączone w różny sposób wyrwane z kontekstu

 

Jednakże jak czytam to w tekście to pozwolisz że zachowam twoją numerację:

Po pierwsze diagnosta ma obowiązek

"w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji"

komentarz Po okazaniu przez klienta OBYDWU DOKUMENTÓW, diagnosta wpisuje w rejestr nr protokołu i decyzji (jak tu wszyscy zauważyli numery te są takie same).

 

Po drugie

"Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji "

komentarz: Jeżeli na jednym lub drugim dokumencie (okazanych przez klienta) lub wręcz na obydwu NIE MA NUMERU diagnosta zamieszcza w rejestrze - to opisze w trzecim punkcie

Po trzecie:

zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji

komentarz:Diagnosta Zamieszcza w rejestrze datę ważności z decyzji, bo po to jest decyzja, dodatkowo należy przypomnieć, że na protokole mogą być różne daty, (data badania pośredniego, data badania okresowego itd), więc żeby dociekliwy diagnosta nie miał problemu którą datę wpisać z protokołu, ma ją spisać z DECYZJI

 

Jak myślisz co ustawodawca miał na myśli :?

 

Miał zamiar wyjaśnić dokładnie dla dociekliwych diagnostów tok postępowania, żeby nie musieli wymyślać i doszukiwać się drugiego dna. Miał też zamiar jasno napisać, że diagnosta ma mieć okazane obydwa dokumenty czyli protokół i decyzję

 

Nie wspomnę ,że "dla zbiorników gazu LPG........."zapomniano nagle o magicznym wyrazie "wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny....." :x

komentarz: bo jest zapisane "wydanej przez właściwy organ dozoru" mając na myśli uniwersalność zapisu - nie dotyczy on tylko zbiorników gazu, ale wszystkich urządzeń dozorowych :ok

 

Jeszcze nie miałem takiego dlatego dobrze teraz to przedyskutować :)
Mam nadzieję, że już jasno wytłumaczyłem, że to klient ma okazać OBYDWA DOKUMENTY czyli PROTOKÓŁ i DECYZJĘ.

Co więcej muszą być w originale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam , że jest to znany już dokument podpisany przez UDT a nie TDT.

Czyli jest to zbiornik który przeznaczony był na eksport.

Nie bo jest sygnowany przez inspektora TDT.

Tylko chodzi o to, że brak jest decyzji wydanej przez ten podmiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam , że jest to znany już dokument podpisany przez UDT a nie TDT.

Czyli jest to zbiornik który przeznaczony był na eksport.

Akurat ten jest podpisany przez TDT ,ale właśnie w tym cały sęk że to był zbiornik na eksport .

Było na forum że producenci wysyłając zbiorniki za granicę nie muszą robić badań (wystarcza to że zrobiony zgodnie z regulaminem 67 ) i gdyby nawet wystąpić do TDT o duplikat ,to może być problem .

Taki mój ulubiony turecki dozór(jakby ktoś zapomniał) . :lol:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=185787#185787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi o to, że brak jest decyzji wydanej przez ten podmiot.

Po co, w takim razie jest ten zapis:

Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

Wychodzi na to, że nie zawsze musi być numer i protokołu i decyzji, może ich nie być wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co, w takim razie jest ten zapis:

Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

Wychodzi na to, że nie zawsze musi być numer i protokołu i decyzji, może ich nie być wcale.

 

Bo kiedyś były decyzje i protokoły bez numerów !!!! (W UDT zresztą do dzisiaj są) A nie zbiorniki bez protokołów i decyzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku jest nr protokołu, ja bym zrobił badanie.
Ale nie ma daty ważności decyzji. Jest tylko data kolejnego badania, a to nie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?
A widzisz jakąś decyzję dopuszczającą, bo ja nie. A w dokumencie jest wyraźnie napisane "Next inspection (date)" co oznacza datę następnego badania. Sam sobie odpowiedz czy jedno i drugie jest równoważne. Nasze przepisy mówią o decyzji dopuszczającej do użytkowania i nawet jeśli nie posiadała ona numeru, to ma datę ważności. Mało tego, nasze decyzje mają dwie daty (zazwyczaj takie same, przynajmniej ja nie spotkałem żeby były rozbieżne): datę następnego badania (i to mamy w dokumencie o którym mowa w wątku) i datę ważności decyzji (która nas, diagnostów interesuje), a skoro jest rozgraniczenie na te dwie różne daty to moim zdaniem nie są równoważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są równoważne w teorii, ale jak sam piszesz w praktyce nie spotyka się, żeby były różne. A swoim pytaniem myślałem, że mi wytłumaczysz w jaki ewentualnie sposób może w praktyce powstać taka różnica - z czego miałaby wynikać.

Jak dla mnie jak najbardziej datę następnego badania można potraktować jako datę ważności.

 

Analogicznie - data określająca termin następnego badania w dowodzie rejestracyjnym określa, czy to badanie jest ważne, prawda? No to czemu w opisanym przypadku tez tego nie uznać? Zresztą jak widać jedności wśród Was w tym temacie nie ma. Część osób zrobiłaby OBT na tym kwicie.

 

A jakby tak dobrze się zastanowić - decyzja z TDT na zbiornik nie jest decyzją w rozumieniu kpa, więc w sumie czym jest?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie - data określająca termin następnego badania w dowodzie rejestracyjnym określa, czy to badanie jest ważne, prawda? No to czemu w opisanym przypadku tez tego nie uznać? Zresztą jak widać jedności wśród Was w tym temacie nie ma. Część osób zrobiłaby OBT na tym kwicie.

 

Myślę, że trzeba sięgnąć do ustawy o dozorze technicznym - art. 14 ust. 1:

 

Urządzenia techniczne objęte dozorem technicznym, z wyjątkiem urządzeń, o których mowa w art. 15 ust. 1, mogą być eksploatowane tylko na podstawie decyzji zezwalającej na ich eksploatację, wydanej przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego.

 

Następne ustępy tego artykułu mówią o roli protokołu, który stwierdza wynik badania będącego podstawą wydania decyzji, ale sam w sobie nie jest dopuszczeniem do eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.