Skocz do zawartości

rejestracja przyczepy rolniczej


Nikita_Bennet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak sobie ostatnio przeglądam różne ogłoszenia, łącznie z komorniczymi.

Są tam przyczepy rolnicze które nie figurują w rejestrze WK (chyba w systemie pojazd), są tez takie o których nie wiadomo nic (rocznik, model, nr ramy skorodowany). Są oczywiście takie z nr rejestracyjnym i papierami.

O ile o rejestracji pojazdu kupionego na takowej licytacji ciut pogrzebałem i znalazłem co i jak w necie to zastanawiają mnie te przyczepy rolnicze.

Przerabiając jakiś czas temu rejestrację wycofanej z użytkowania autosanki (WK chciał mnie zbyć) ostatecznie powołałem się nawet na to że p-pa rolnicza podlega ponownej rejestracji. Wtedy odpuścili, odnaleźli stary DR w archiwum i zarejestrowali bez słowa zająknięcia.

Idąc tym tokiem myślenia ciekaw jestem czy da się zarejestrować przyczepę którą komornik sprzedaje jako przyczepę rolniczą? ;)

Trochę teoretyzuję bo nie wiem czy w kwitach od komornika jest wpisane p-pa rolnicza.

Powiedzmy że w operacie który ostatnio oglądałem z fotek nawet średnio rozgarnięty rolnik widzi że są dwie przyczepy D47 oraz D46 (jedna wywrotka a druga sztywna). Akurat taki operat widziałem ale nie o to chodzi.

I teraz tak, przyczepa jest za grosze, nie ma nic. Czy da się to zarejestrować? Rzeczoznawca może określiłby model, z rokiem produkcji problem jak nie ma TZ, nr ramy to kolejna zagwozdka. Przyczepy można wyrwać za 30-40% ceny tego co stoją w ogłoszeniach więc nawet ciut droższa papierkologia z rejestracją by się opłaciła.

 

Ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz tak, przyczepa jest za grosze, nie ma nic. Czy da się to zarejestrować?
Będziesz miał akt własności, a komornik wystarczy, że napisze o przedmiocie sprzedaży - przyczepa rolnicza. A resztę to już wiesz jak zrobić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne przepisy nie opisują jak - na jakiej podstawie winna wyglądać PONOWNA rejestracja pojazdu wyrejestrowanego.

 

W domyśle jednak nie należy się zdziwić, jeśli WK zażąda decyzji/zaświadczenia/dowodu rejestracyjnego z miejsca ostatniej rejestracji. Nie mając żadnych informacji - nie będąc w stanie wskazać cech identyfikacyjnych, nr rejestr.itd. może być z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr ramy to kolejna zagwozdka.
Art.66a.1.Cechy identyfikacyjne, o których mowa w art. 66 ust. 3a, nadaje i umieszcza producent.

2.Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

4)nabytego na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;

 

W domyśle jednak nie należy się zdziwić, jeśli WK zażąda decyzji/zaświadczenia/dowodu rejestracyjnego z miejsca ostatniej rejestracji.

 

§ 2.1.W celu rejestracji pojazdu właściciel pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 2-13 oraz § 3, składa w organie rejestrującym wniosek o rejestrację pojazdu, zwany dalej "wnioskiem o rejestrację", do którego dołącza:

1)dowód własności pojazdu,

2)kartę pojazdu, jeżeli była wydana,

3)dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany,

4)(uchylony),

oraz tablice (tablicę) rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

4.Przepisu ust. 1 pkt 2 i 3 nie stosuje się do pojazdu zakupionego po przepadku na rzecz Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

 

INSTRUKCJA W SPRAWIE CZYNNOŚCI ZWIĄZANYCH Z CZASOWĄ REJESTRACJĄ POJAZDU Z URZĘDU

§ 1.Po dokonaniu czasowej rejestracji pojazdu z urzędu, a przed wystawieniem dowodu rejestracyjnego, organ rejestrujący prowadzi, w razie konieczności, postępowanie wyjaśniające dotyczące własności pojazdu i jego cech identyfikacyjnych oraz, w razie konieczności, w przypadku:

7)pojazdu zakupionego po przepadku na rzecz Skarbu Państwa lub na rzecz jednostki samorządu terytorialnego:

a)dokonuje wyjaśnień z właściwymi organami orzekającymi, organami prowadzącymi postępowanie egzekucyjne, celne itp.,

b)weryfikuje dane zawarte w zaświadczeniu z przeprowadzonego badania technicznego.

 

może być "zagwozdka" z tym, że w PoRD jest "nabytego na licytacji publicznej" , a w rozporządzeniach już nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag - pojazd od Komornika to nie będzie zawsze przepadek na rzecz Skarbu Państwa lub JST. Ba - nawet bardzo często nie jest. A wtedy nie ma zmiłuj...

Oczywiście jeśli był wyrejestrowany to dowodu nie zażądasz, ale już zaświadczenie jak najbardziej - lub decyzję o wyrejestrowaniu.

 

Nabicie nowych nr to kwestia wtórna wobec problemu, że jest duże prawdopodobieństwo, że najpierw te nr lub nr rej. trzeba będzie jakoś ustalić, żeby poradzić sobie z udokumentowaniem pochodzenia takiego pojazdu. Akurat o to słowo "licytacja" tu nie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jedno.

Czy komornik co znajdzie u dłużnika na podwórku to licytuje?

Czy nie ma obowiązku sprawdzić rodzaju własności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komornik co znajdzie u dłużnika na podwórku to licytuje?

nawet nie musi to być na podwórku ... :razz:

 

Jacek Kubiś spod Szczecina pożyczył samochód szwagrowi, aby mężczyzna mógł pojechać na spotkanie z komornikiem. Szwagier do domu musiał wracać autobusem, bo komornik zajął auto. - Poszedłem na policję zgłosić przywłaszczenie mienia, bo to przecież mój samochód. Usłyszałem, że nie jestem pierwszy - opowiada Kubiś.

 

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14979701,Nie_masz_dlugow__Komornik_i_tak_moze_zabrac_ci_auto_.html#ixzz3HzPTwn5Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd od komornika to niekoniecznie pojazd po przepadku, więc literalnie wymagany jest DR albo zaświadczenie.
Zaświadczenie że pojazd został wyrejestrowany? Zgadza się?

 

...może być "zagwozdka" z tym, że w PoRD jest "nabytego na licytacji publicznej" , a w rozporządzeniach już nie ...

thx ;)

 

 

Wytłumaczcie mi jedno.

Czy komornik co znajdzie u dłużnika na podwórku to licytuje?

Czy nie ma obowiązku sprawdzić rodzaju własności?

Licytuje co stoi na podwórku (jeżeli nie jest licytowanego np gość pożyczył i komornik to zajął to właściciel z fakturą czy innym dowodem własności musi pędzić do komornika i wyjaśniać że to nie licytowanego), przynajmniej tak ostatnio było w mojej okolicy.

 

Poza tym licytuje wszystko inne co gość nie ma na podwórku ale figuruje na licytowanego a komornik to znajdzie. Nawiązując do tych przyczep - one dawno są u innych ludzi po podwórkach poustawiane a komornik je odnalazł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym licytuje wszystko inne co gość nie ma na podwórku ale figuruje na licytowanego a komornik to znajdzie. Nawiązując do tych przyczep - one dawno są u innych ludzi po podwórkach poustawiane a komornik je odnalazł ;)
Czyli miał jakiś akt własności z numerem VIN (rejestracją) :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare przyczepy stały na podwórku (stąd nr ramy nieczytelny lub nie figuruje w rejestrze WK mimo że blachy ma). Akt własności? Wątpię żeby był, wycena na niecałe 2k zł.

Zarejestrowane przyczepy stały już u innych ludzi ;) więc te odnalazł bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak blachy ma to ok :) To już coś :) To już chociaż wiadomo, gdzie sobie te dane potwierdzać - nawet jeśli tamtejszy WK powie, że z uwagi na okres akt pojazdów i ich danych już nie ma w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.