Skocz do zawartości

Eee problem z numerem ramy


vader

Rekomendowane odpowiedzi

Podpytam - jak to jest z miejscem nabicia nowego numeru? Można go nabić w bardziej dostępnym miejscu czy musi być gdzieś blisko starego numeru? Powiedzmy że jest z przodu pojazdu/przyczepy a dobre miejsce jest z tyłu (gruba stal ramy, nie skoroduje od soli drogowej i widać go podchodząc z tyłu pojazdu).

Zasadniczo to numer umieszcza się w przedniej prawej ćwiartce pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytam - jak to jest z miejscem nabicia nowego numeru?

 

2) powinien byç umieszczony na nadwoziu, podwoziu lub ramie po prawej stronie pojazdu, a także na tabliczce znamionowej;

3) powinien zawierać się w jednym wierszu jako ciąg znaków bez miejsc przerwy pomiędzy członami numeru;

4) powinien byç umieszczony w widocznym i łatwo dostępnym miejscu za pomocą wybicia lub wyciskania w taki sposób, aby nie uległ zatarciu lub zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien byç umieszczony na nadwoziu, podwoziu lub ramie po prawej stronie pojazdu, a także na tabliczce znamionowej;

 

Zawsze jest po prawej stronie a miejsce jest takie gdzie można rozpędzić młotek :D

Tyle teorii. W praktyce bywa to różnie...

W praktyce i we wnęce koła zapasowego się nabijało i na słupku tylnym w blaszaku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce i we wnęce koła zapasowego się nabijało

No właśnie, a tam szukaliście?

Ja tam na swojej okręgówce na szczęście nie mam nabijania numerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijanie numerów jest uprawnieniem "dodatkowym", nie przyznawanym z automatu. Nie wnioskowali, to nie mają...

W jaki sposób stacja okręgowa ma o to wnioskować (co ma zaznaczyć we wniosku?) - albo ma wszystko albo chyba nie bardzo jest okręgowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku stacji podstawowej z rozszerzeniami, natomiast stacja okręgowa wykonuje cały zakres badań. Czy mogę być stacją okręgową tylko z dużymi literami a małe mogę sobie wybrać jak chcę? Proszę zwrócić uwagę na pieczątki w 996, co jest napisane przy stacji podstawowej z rozszerzeniami "...Wzór pieczątki identyfikacyjnej uprawnionego diagnosty podstawowej stacji kontroli pojazdów wykonującej niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów...", dalej są symbole rodzajów badań, które stacja okręgowa ma w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - jak dla mnie okręgówka może nie mieć literek a ma robić wszystko. Jeśli jest inaczej proszę mi to wyperswadować prawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijanie numerów to nie badanie - i tu jest pies pogrzebany...

Ale problem polega na tym, że PSKP nabijająca numery będzie miała literkę "h" a OSKP nie maja literek i jak poznać czy OSKP nabija numery czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poznać czy OSKP nabija numery czy nie?
zapytać diagnosty w tejże OSKP - prostszego sposobu nie widzę. Mozna osobiście lub telefonicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijanie numerów to nie badanie - i tu jest pies pogrzebany...

Natomiast zaświadczenie z badania technicznego, zapis w załączniku nr 9 (996) "...7. Symbole rodzajów badań:...

h – umieszczanie nadanych cech identyfikacyjnych pojazdu..."

więc w dalszym ciągu nie wyobrażam sobie stacji okręgowej (-h), bo taką w związku z tym powinni mieć pieczątkę (okręgowa minus h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytać diagnosty w tejże OSKP

To po co te oznaczenia skoro trzeba pytać :(

nie wyobrażam sobie stacji okręgowej (-h), bo taką w związku z tym powinni mieć pieczątkę (okręgowa minus h).

Ja też sobie tego nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co te oznaczenia skoro trzeba pytać

Niech Psuj zacytuje to co miał kiedyś w stopce ,to o Polsce i oddychaniu. :lol:

A to raz była mowa o tym że klient usłyszał : nie robimy .

Mnie to nie dziwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.