Skocz do zawartości

Rejestracja auta z włoch a umowa z komisem


fajnynick21

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

 

 

Zakupiłem auto z włoch od handlarza w Polsce.Handlarz dal mi umowe pomiedzy włascicielem a mną ( do wpisania w puste miejsce). Po przetłumaczeniu dokumentów włoskich włascicielem auta nie jest Pan X a Komis który wyrejestrował auto na eksport, ja natomiast posiadam wzor umowy z Panem X. Czy wsyzstko jest w porzadku? Komis sprzedaje w imieniu Pana X i nie ma to nic do rzeczy ze komis jest włascicielem a ja kupuje od Pana X.

Co ewentualnie mozna zrobic, dopytuje zeby nie wtopić w urzedach i chciałbym miec ta sprawe jasna zanim pojde. Z gory dziekuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem auto z włoch od handlarza w Polsce.Handlarz dal mi umowe pomiedzy włascicielem a mną ( do wpisania w puste miejsce).

 

No właśnie. To już po tym pierwszym akapicie sam sobie odpowiedz na pytanie:

 

Czy wsyzstko jest w porzadku?

 

Żeby było w porządku, to handlarz w Polsce powinien Ci fakturę wystawić i tyle. Jak najbardziej w wielu Urzędach może Cię spotkać przykrość polegająca na tym, że w najlepszym razie zakwestionują te dokumenty, a są nawet urzędy, które wysyłają to do potwierdzenia za granicą i wtedy wyjdzie na jaw, że posiadana przez Ciebie umowa to zwykła "lewizna". Oczywiście może Ci się też udać - nie mówię że nie. Może daj pełnomocnictwo i niech Ci ten komis załatwia rejestracje :)

 

A tak w ogóle nie przeraża Cię, że nabywasz pojazd na fikcyjnym dowodzie własności? W razie W to bystry adwokat będzie w stanie wykazać nawet, że to nie Twoje auto tak naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem juz w tym i musze jakos sobie radzic. Pan X byl pierwszym włascicielem w dowodzie. Potem nastapila zmiana własciciela na komis włoski. Komis włoski wyrejestrował na eksport a ja mam umowe z Panem X. Przejdzie rejestracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie rejestracje?

Czy Ty kolego czytasz troszkę?

Jak najbardziej w wielu Urzędach może Cię spotkać przykrość polegająca na tym, że w najlepszym razie zakwestionują te dokumenty, a są nawet urzędy, które wysyłają to do potwierdzenia za granicą i wtedy wyjdzie na jaw, że posiadana przez Ciebie umowa to zwykła "lewizna". Oczywiście może Ci się też udać - nie mówię że nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem nastapila zmiana własciciela na komis włoski

 

a ja mam umowe z Panem X

 

Czyli "kupiłeś" pojazd od osoby niebędącej właścicielem. Czyli nie jesteś jego właścicielem. Czy zapłaciłeś za niego panu X ? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dopytac czy wlasciciel moze byc komisem i sprzedaje w imieniu pana X. Na podstawaie umowy komisowej? Poradzcie co teraz, jakie dokumenty musze miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie co teraz, jakie dokumenty musze miec.

Żeby było w porządku, to handlarz w Polsce powinien Ci fakturę wystawić i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dopytac czy wlasciciel moze byc komisem i sprzedaje w imieniu pana X

 

Jeśli sprzedaje w czyimś imieniu to musi mieć pełnomocnictwo.

 

Na podstawaie umowy komisowej?

 

Jeśli jest umowa komisowa to właściciel sprzedaje w imieniu własnym, ale na rachunek komitenta. Czy posiadasz umowę komisową?

 

Poradzcie co teraz, jakie dokumenty musze miec.

 

Musisz mieć dowód własności pojazdu odzwierciedlający faktycznie zawartą transakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dopytac czy wlasciciel moze byc komisem i sprzedaje w imieniu pana X. Na podstawaie umowy komisowej?

 

W całej sprawie to chyba są dwa komisy - włoski i polski, tak? Bo już przestaję rozumieć. Poza tym wg umowy nie kupujesz od żadnego komisu, tylko od właściciela z dowodu przecież. Gdzie tam jest mowa o jakimś komisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie co teraz, jakie dokumenty musze miec.

 

Pałac Kultury i Nauki mam na sprzedaż. Chcesz kupić? To nic, że nie jestem wpisany w żadnym dokumencie, dam Ci jakąś umowę i łykniesz co nie? Nooo... to tak jak z tym autem będzie... :evil::evil::evil:

 

Może się na mnie i obrazisz, ale po prostu wyszedłeś na ostatniego frajera... taka jest prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dopytac czy wlasciciel moze byc komisem i sprzedaje w imieniu pana X. Na podstawaie umowy komisowej?

 

W całej sprawie to chyba są dwa komisy - włoski i polski, tak? Bo już przestaję rozumieć. Poza tym wg umowy nie kupujesz od żadnego komisu, tylko od właściciela z dowodu przecież. Gdzie tam jest mowa o jakimś komisie?

 

Znaczy sie jest tak.

 

Pierwsyz własciciel auta Panx ( włoch) potem

Zmiana własciciela na komis włoski ( wpis w dowod i taki tez widnieje na briefie)

Ja kupilem od osoby z Polski która go sprowadziła aczkolwiek nie ma dzialalnosci gospodarczej i nie prowadzi de facto komisu, tylko wziela ten samochod z włoch jak tam była.

 

Umowe mam podpisana z Panem X (wloche 1 wlascicielem) na ten samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli defacto musze posiadac umowe z włoskim komisem, ktory widnieje jako ostatni własciciel na briefie

 

Kupiłeś od polskiego handlarza? To musisz mieć od niego fakturę. Ewentualnie umowę z polskim handlarzem + jego dokument nabycia za granicą (np. umowę lub fakturę). Nie musi to być dokument zawarty z właścicielem z dowodu rejestracyjnego (czyli nie jest wymagana tzw. ciągłość dowodów własności).

 

[ Dodano: 19-11-2014, 20:40 ]

Ja kupilem od osoby z Polski która go sprowadziła aczkolwiek nie ma dzialalnosci gospodarczej i nie prowadzi de facto komisu, tylko wziela ten samochod z włoch jak tam była.

 

Czyli musisz mieć umowę z tą osobą + jego dokument nabycia we Włoszech. Akcyzę, recykling i zwolnienie z VAT musi załatwić ta osoba (importer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się na mnie i obrazisz, ale po prostu wyszedłeś na ostatniego frajera... taka jest prawda...

 

Prawda jest taka, że umowy "in blanco" od tzw. handlarzy to spory (większościowy chyba nawet) odsetek spraw tego typu w Polsce. Taka niestety jest prawda...

Pół biedy, jeśli jeszcze naprawdę masz zaufanie do osoby, która auto sprowadza w ten sposób. Ale z kimś obcym tak się bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pocieszyl mnie kolega Michał_k który mówił ze nie musi być ciąglosci umow.

 

Czyli generalnie jak mam umowe z Panem X pierwszym włascicielem auta a w na briefie jest ten wloski komis co go wyrejestrowal na eksport, to mam szanse zarejestrowac ten samochod czy lepiej nie isc i od razu dawać na czesci?

 

Wiem ze sie troche wkopalem, na pewno drugi raz tak nie kupie auta, ale musze jakos wybrnac z tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie jak mam umowe z Panem X pierwszym włascicielem auta a w na briefie jest ten wloski komis co go wyrejestrowal na eksport, to mam szanse zarejestrowac ten samochod czy lepiej nie isc i od razu dawać na czesci?

Kolego a czy widziałeś jakiś dokument w jaki sposób ten "handlarz" nabył ten samochód?Miał jakąś umowę,fakturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie jak mam umowe z Panem X pierwszym włascicielem auta a w na briefie jest ten wloski komis co go wyrejestrowal na eksport, to mam szanse zarejestrowac ten samochod

 

Masz szansę, a niemalże pewność, że zarejestrujesz. Musisz jednak wiedzieć, że w razie "W", czyli np. pojazd okaże się kradziony albo urząd zweryfikuje dokument nabycia za granicą - będziesz odpowiadał karnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie jak mam umowe z Panem X pierwszym włascicielem auta a w na briefie jest ten wloski komis co go wyrejestrowal na eksport, to mam szanse zarejestrowac ten samochod czy lepiej nie isc i od razu dawać na czesci?

Kolego a czy widziałeś jakiś dokument w jaki sposób ten "handlarz" nabył ten samochód?Miał jakąś umowę,fakturę?

 

Mam wszystkie dokumenty dowod rejestracyjny, Brief wloski wiec jak moze byc kradziony? To chyba sie wyklucza. Dzieki michal K o taka odpowiedz mi chodzilo, ze uda sie albo sie nie uda i co mi grozi ewentualnie

 

PS wiecej auta tak nie kupie ale jestem jeszcze mlody mam 25 lat i musze sie nauczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie dokumenty dowod rejestracyjny, Brief wloski wiec jak moze byc kradziony? To chyba sie wyklucza.

 

A Ty myślisz, że dokumentów nie da się sfałszować?

 

mam 25 lat i musze sie nauczyc...

 

Tylko taka nauka może zaboleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - masz rację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiele się jeszcze w życiu musisz nauczyć :evil:

 

o taka odpowiedz mi chodzilo, ze uda sie albo sie nie uda i co mi grozi ewentualnie

 

Taką odpowiedź dałem Ci już od razu na początku. Mimo wieku 25 lat chyba nie masz problemu z czytaniem, co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem jeszcze mlody mam 25 lat

Prawnie to już nie taki młody ;)

 

 

No baaa :mrgreen:

 

Dzisiaj troche polatalem po lokalnych komisantach i ludziach ktorzy zajmuja sie sprowadzaniem aut. Bylem rowniez w US z moja umowa.

 

Wiekszosc powiedziala ze przejde bez problemu rejestracje i nie mam sie martwic.

Natomiast pan z Urzedu Skarbowego powiedzial ze jeego nie interesuje co jest na briefie jaki wlasciciel, rownie dobrze moze byc jakas 3 osoba ktorej nie ma w dokumentach. Interesuje ich to ze umowa bedzie ze mna a czy to bedzie kowalski czy jakis wloch to ich nie interesuje.

 

to tak dla potomonych, powinno być dobrze z ta rejestracja, dzieki za odpowiedzi

Ulzyl mi ten stres kilkudniowy, jednak nie polecam kupowac w ten sposob auta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie polecam kupowac w ten sposob auta.

 

A może się jednak skusisz...

 

Pałac Kultury i Nauki mam na sprzedaż. Chcesz kupić? To nic, że nie jestem wpisany w żadnym dokumencie, dam Ci jakąś umowę i łykniesz co nie? Nooo... to tak jak z tym autem będzie...

 

Widzisz analogię? Wnioski wyciągnij sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.