Skocz do zawartości
  • Aktualne tematy

  • Aktywni użytkownicy

    1. 1
      aboz
      aboz
      2
    2. 2
      Mecher
      Mecher
      2
    3. 3
      diagnosta25
      diagnosta25
      1
    4. 4
      nesiasps
      nesiasps
      1
    5. 5
      cezary
      cezary
      1
  • Aktualne posty

    • Norbert Jezierski
      Szanowni Państwo, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów gorąco zaprasza Państwa na cykl jesiennych spotkań szkoleniowych dla przedstawicieli stacji kontroli pojazdów i starostw powiatowych, urzędów miast. W programie znajdą się najbardziej aktualne zagadnienia techniczne i prawne związane z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz wykonywaniem badań technicznych. RAMOWY plan każdego ze spotkań: 1. Omówienie najistotniejszych zmian przepisów dokonanych w ostatnim roku mających wpływ na funkcjonowanie SKP. 2. Zagrożenia w pracy diagnosty w wyniku kontroli lub nieuczciwych praktyk. 3. Samochód osobowy przeznaczony do zawodów sportowych – kompleksowe omówienie nowego rodzaju badania technicznego. 4. Badanie ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczej poza SKP – wyposażenie niezbędne do uzyskania decyzji TDT, procedura badania technicznego. 5. Badania pojazdów bez homologacji sprowadzonych z krajów trzecich. 6. Pojazdy zasilane wodorem – najważniejsze informacje. 7. Bieżąca problematyka związana z wykonywaniem badań technicznych pojazdów. 8. Przedstawienie najważniejszych projektów zmian w przepisach, które będą miały wpływ na funkcjonowanie SKP i pracę diagnosty. 9. Panel dyskusyjny. *Program szkoleń może ulec zmianie w przypadku ukazania się nowych aktów prawnych lub ich projektów Więcej szczegółów, w tym harmonogram spotkań, znajdziecie Państwo pod adresem: https://piskp.pl/szkolenia-regionalne/2024-wrzesien-pazdziernik/ Miło nam poinformować Państwa, że firma IT.NORCOM - wzorem lat ubiegłych - jest Partnerem tychże Szkoleń ... Podczas wypełnienia karty uczestnictwa bardzo prosimy o powołanie się na nazwę naszej firmy i niniejsze FORUM ❤️❤️❤️   
    • bartek1998
      Gdzieś czytałem że początkowe oznaczenia numerów ramy odnoszą się do województwa. Przyczepka jest z lat 80'-90' i wtedy nasze tereny należały do woj. elbląskiego.   O OC nie pomyślałem. Generalnie przyczepka potrzebna mi bardziej żeby coś czasem przewieźć ciągnikiem w obrębie podwórka/wsi, ale myślałem że czasem samochodem też możnaby coś przewieźć. Patrząc po waszych wpisach, myślicie że warto ruszać ten temat? Czy lepiej odpuścić i zostawić po prostu bez papierów?
    • wojteczek
      A mnie się wydaje że gdyby to dotyczyło wszystkich pojazdów wymienionych to by było napisane : zarejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 01-01-1989.   Rozmawiamy o zmianach konstrukcyjnych więc świadectwem na ten motorower można sobie... w piecu napalić.   No nie do końca. Marki z niskich półek tak, nikt nie kupi chinola 125cm3 za 50 tyś. Normy euro to nie tylko spaliny,  według mojej wiedzy np Euro 5  powyżej 125cm3 musi być wyposażony w ABS.  Technika też poszła do przodu, pojawił się dozownik i układ wtryskowy w dwusuwach. Do dziś są marki takie KTM  czy GAS GAS z silnikami dwusuwowymi, ale typowe crossy  do sportu, coś tam w prasie branżowej piszą że kolejne normy zabiją te motocykle.  Ale producenci mają zatrudnionych specjalistów którzy stosują różne sztuczki i  kombinują jak obejść zalecenia unijne. Co do WSKi to przeżywa drugą młodość, chore ceny za sprzęt którym w niedzielę  wokół domu można się przejechać, za takie pieniądze to się kupi moto którym objedziesz Europę. Bylem  w lipcu w Rumuni i  nikogo nie widziałem WSKą, a moto z Polski na Transalpinie mnóstwo, i to łatwa trasa.  W Austrii na Grossa sporo Czechów przyjeżdża na Jawach,  na Vespach  ludzie latają, czarno widzę tam WSKę. 
    • radekd2
      Już była o tym mowa. Będziemy mieli więcej pracy, będą tajni klienci itd. Dopiero wprowadzenie tych zmian będzie wiązało się z korekcją cennika.
    • nesiasps
      zgadza się
  • Najbliższe urodziny

    Brak użytkowników do pokazania

  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      10 602
    • Najwięcej online
      1 667

    wkg
    Najnowszy użytkownik
    wkg
    Rejestracja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.