Skocz do zawartości

przyczepa HP 401 DDR


NIL

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc

kupiłem przyczepkę HP 401 ze starym dow rej dwie karty i podczas przerejestrowania schody

w starym producent SCHWERMASCHINEN typ HP 401

w WK w katalogach nie mogą odszukać producenta i danych mówiłem że nazwa wyszukana w internecie to VEB Stema , DMC 400 kg i M wł 80 kg to jest OK

WK ma problem z ustaleniem nacisku na oś a tak naprawdę to pan w okienku powiedział że to ja mam problem i mam dostarczyć dokument

nie mogę zrozumieć na starym dowodzie było OK jak nowy to ja mam problem

wiem że mogę liczyć na pomoc proszę podajcie jak mam dalej załatwić sprawę czy też gdzie szukać danych , czy poprzedni WK może to sprostować ,jak by sprawa wyglądała gdyby poprzedni właściciel poszedł wymienić stary dow rej na nowy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w WK w katalogach nie mogą odszukać producenta i danych
WK ma problem z ustaleniem nacisku na oś a tak naprawdę

:?

Coś mi tu nie pasuje.Powinni wydać skierowanie na SKP na badanie dodatkowe-ustalenie danych.Możesz też sam wnioskować o takie badanie na SKP. SKP wyda zaświadczenie z ustalonymi danymi i wtedy do WK i nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta przyczepa miała legalny dow rej , myślę że nie jest to jedyna przyczepa w Polsce zarejestrowana je.zeli jest typ a nazwa producenta została wpisana też w WK tyle że w innej miejscowości, dlaczego mam ponosić koszty dodatkowego badania gdzie jest mój błąd

może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam ponosić koszty dodatkowego badania gdzie jest mój błąd

To nie tak.Sam napisałeś,że

kupiłem przyczepkę HP 401 ze starym dow rej

W starym DR nie ma wszystkich danych potrzebnych do wydania nowego DR (w nowym DR jest więcej okienek do wypełnienia).Dlatego trzeba ustalić brakujące dane takie jak:marka,typ-model,DMC,masę własną,liczbę osi,ładowność,dopuszczalny nacisk osi....I dlatego należy wykonać dodatkowe badanie ustalenie danych.Koszt to 60zł.

jak by sprawa wyglądała gdyby poprzedni właściciel poszedł wymienić stary dow rej na nowy

W moim przekonaniu dokładnie tak samo.

wiem że mogę liczyć na pomoc proszę podajcie jak mam dalej załatwić sprawę

Tak jak napisałem wcześniej.

dlaczego mam ponosić koszty dodatkowego badania

Prosiłeś o pomoc wiec ją uzyskałeś.A dalsze drążenie tematu kto ma ponieść koszty i tak Ci w załatwieniu sprawy nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Powinni wydać skierowanie na SKP na badanie dodatkowe-ustalenie danych.
Grzesiu ,przecież skierowali :lol: :
pan w okienku powiedział że to ja mam problem i mam dostarczyć dokument
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pan w okienku powiedział że to ja mam problem

Typowe urzędnicze podejście do tematu, przecież tego nawet problemem nazwać nie można tylko kompetentnie wytłumaczyć , na przykład jak kolega wyżej . Spalić te urzędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Tobie urząd zawinił? to człowiek obsługuje człowieka. Idąc Twoim tokiem myślenia ile SKP trzeba by było spalić? Brak kompetencji jest jedną sprawą, a brak empatii drugą. Czasami w życiu zdarza się pechowy dzień, także z wyrokami to byłbym ostrożny. Tym bardziej, że jak możemy sami zauważyć klienci w większości przypadków mają już na wejściu roszczeniowe podejście do zagadnienia także nie dziwcie się również "Pani Joli z okienka" jak dziennie trafi się jej kilku takich osobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok biker to była tylko lekka dygresja, każdy ma prawo mieć słabszy dzień zarówno Pan/i z okienka i klient nastawiany kantem na wejściu to racja . Może moja wypowiedz zabrzmiała dobitnie z tym spaleniem , zapomniałem po prostu na końcu dodać :-D . Wymowa była by znacznie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe urzędnicze podejście do tematu, przecież tego nawet problemem nazwać nie można tylko kompetentnie wytłumaczyć , na przykład jak kolega wyżej . Spalić te urzędy

 

Powiem Ci tak Ferdek. Dla mnie sprawa jest prosta i dość dobrze wyjaśnił ją śpiewający Grzegorz z miasta Łodzi. Gość z pewnością ma jakiś stary DR, w którym nie ma połowy danych potrzebnych do wystawienia go zgodnie z dzisiejszymi przepisami.

Jak jest dokładnie nie wiemy, bo autor pytania pisze tak, jakby język polski nie był jego ojczystym językiem, a PODSTAWOWE zasady pisowni i interpunkcji były dla niego wielką niewiadomą.

Myślę, że WK wymaga od niego dostarczenia dodatkowego badania na ten "zabytkowy" pojazd, żeby wydać nowy DR zgodnie z aktualnymi przepisami i tyle.

 

Co tu jest niezrozumiałe? Co niezwykłe, że niby urzędy chcesz palić?? A może miałeś taki pojazd i nie potrafiłeś tych brakujących danych ustalić i stąd chęć palenia? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest niezrozumiałe? Co niezwykłe, że niby urzędy chcesz palić?? A może miałeś taki pojazd i nie potrafiłeś tych brakujących danych ustalić i stąd chęć palenia?

Blakop oczywiście jak pisałem powyżej taki problem to nie problem , a chęć spalenia czy ja wiem? Może raz , ogólnie to się dogaduję z moimi sympatycznymi babkami z WK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w WK w katalogach nie mogą odszukać producenta i danych mówiłem że nazwa wyszukana w internecie to VEB Stema

A ja jestem skłonny obstawić SCHWERMASCHINENBAU HP 401A , DMC -400,masa własna 80kg, ładowność 320kg,nacisk 4kN, kod ITS wg starej wersji książkowej 18 01 000 304 3098.

Przyczepa lekka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod ITS wg starej wersji książkowej 18 01 000 304 3098.

wg. słownika modeli z CEPiK-u:

SCHWERMASCHINENBAU

HP 401

PRZYCZEPA LEKKA

03040002000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie zawiłości i pomoc w szczególności Dario64 podał dane które WK "nie potrafił odszukać ", a przy mojej następnej wizycie już dane były ustalone

z wielkim szacunkiem podchodzę do Waszego forum ,

Szanowny blacop idąc do WK nie miałem gorszego dnia , Pan w okienku też nie miał gorszego dnia poszedłem aby załatwić sprawę przekonany że obsługuje mnie urzędnik kompetentny który pomoże wyjaśnić i załatwić sprawę

raz jeszcze dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.