Skocz do zawartości

Zmiany w PORD


biker100

Rekomendowane odpowiedzi

Sęk w tym, że całe moje misterne rozważania kończą się i zawsze idą w kierunku jednej konkluzji. Brzmi ona :

 

REJESTRACJA POJAZDU NIEZALEŻNIE OD NAZEWNICTWA I FORMY POWINNA ZAWSZE MIEĆ POSTAĆ PROCEDURY JEDNOSTKOWEJ-ZAMKNIĘTEJ.

 

Nie znajduję podstaw dla utrzymywania dwustopniowej rejestracji i tym samym utrzymywania i próby zdefiniowania PC w wariantach PC z urzędu i na wniosek, jak i w ogóle PC w związku z decyzją administracyjną jako taką...

 

Każdą z podanych tu prób stworzenia definicji czasowej rejestracji można podważyć i wykazać jej absurdy. Jedyna droga to rejestracja jednostopniowa, DR od razu drukowany na stanowisku w WK bez uczestnictwa PWPW (PWPW niech sobie nadal same blankiety drukuje, ale ich wypełnianie w starostwie musi być).

 

Bez tego to jest masło maślane i nic nie wymyślimy.

 

Tylko to już nie jest zmiana, tylko rewolucja. A rewolucji nikt nie lubi, nie? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to już nie jest zmiana, tylko rewolucja. A rewolucji nikt nie lubi, nie? :razz:
Powiem szczerze, że bardzo mi się podoba Twoje stanowisko
DR od razu drukowany na stanowisku w WK bez uczestnictwa PWPW (PWPW niech sobie nadal same blankiety drukuje' date=' ale ich wypełnianie w starostwie musi być). [/quote'] i myślę, że można od tego założenia stworzyć propozycję do projektu. Co na to Olga i Michał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja, która by zachwiała dotychczasowym sensem funkcjonowania PWPW, HP, MSWiA itd... Może od razu obalmy Prezydenta RP - to będzie łatwiejsze :evil:

 

Jeszcze tylko dodam - rejestracja tzw. stała mogłaby mieć postać decyzji - owszem. Jeśli już musi tak być. Choć po co z administracyjnego punktu widzenia? :?

 

Natomiast rejestracja czasowa takiej formy mieć nie powinna, jak i samo nazewnictwo powinno tu bardziej iść w stronę "zezwolenia na przejazd, wywóz" itd., a nie rejestracji.

 

Przypomnę tylko, że rejestracja jednostopniowa była w Polsce bodajże do 2004 roku i jakoś tragedii nie było. Więc to nie jakoś zamierzchłe czasy... Ostatnim urzędem w Polsce, który rejestrował pojazdy w Polsce "od razu" - Z NARUSZENIEM PRZEPISÓW I CELOWYM OSZUKIWANIEM SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH był chyba UM Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poprawy kondycji budżetu i zapewnienia zatrudnienia kolesiom i znajomym a wszystko to niby pod przykrywką w celu zapobieżenia fałszerstwom dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko to niby pod przykrywką w celu zapobieżenia fałszerstwom dokumentów.
teraz w dobie CEPiK i nowego CEPiK 2.0 uważam, że do obalenia. Fałszerstwo, oszustwo do wykrycia będzie przez każdy organ mający dostęp do bazy danych, a będzie ich nie mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w dobie...

ale się rozmarzyłeś :lol:

 

[ Dodano: 27-11-2014, 16:31 ]

wszystko to niby pod przykrywką w celu zapobieżenia fałszerstwom dokumentów

A tak obiektywnie, czy nie skończyły się dzięki temu kradzieże dokumentów w WK?

Dla poprawy kondycji budżetu

Karty do głosowania tez zostały wydrukowane taniej, w/g mnie jakość musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jakość musi kosztować.

Musi, ale jakość w dzisiejszych czasach to informacja elektroniczna a nie jakaś kartka papieru ze znakiem wodnym, która jest laminowana dopiero po wydruku. Państwo powinno dbać o dobro obywatela i nie nakładać nań niepotrzebnych kosztów i obciążeń, a tak nie dość, że trzeba zapłacić za PC to jeszcze ponownie trzeba się pofatygować do WK po DR a ten z kolei mimo, że mógł by posiadać 12 pól do wpisania terminu BT ma ich tylko 6 :( . Chyba dobitnie widać jak obywatel jest traktowany przez organy państwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł by posiadać 12 pól do wpisania terminu BT ma ich tylko 6.

żałuję że nie zeskanowałem francuskiego DR, tam też jest bodajże 6 pól, ale dzięki temu że zamiast stempli maja naklejki to naklejają jedna na drugą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam też jest bodajże 6 pól, ale dzięki temu że zamiast stempli maja naklejki to naklejają jedna na drugą
oraz inny interwał badań. DR z chip-em i po co pola?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że tak, ale jak system padnie (a pada :evil: ) to co zrobisz?

Można stworzyć systemy działające bez większych problemów - dla chcącego nic trudnego. Popatrzcie na systemy bankowe i płatności kartą. Ja płace karta przynajmniej kilka razy w tygodniu i na przestrzeni 10 ostatnich lat nigdy nie zdarzyło mi się abym nie mógł dokonać płatności z powodu awarii systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płace karta przynajmniej kilka razy w tygodniu i na przestrzeni 10 ostatnich lat nigdy nie zdarzyło mi się abym nie mógł dokonać płatności z powodu awarii systemu.

Ja przyjmuję płatności kartą i rzadko bo rzadko ale parę razy w roku system potrafi się na parę godzin zawiesić, statki kosmiczne tez się psują,

też jestem za rozwijaniem systemu elektronicznego, ale jakaś alternatywa powinna być

 

[ Dodano: 27-11-2014, 18:05 ]

Jedyna droga to rejestracja jednostopniowa, DR od razu drukowany na stanowisku w WK bez uczestnictwa PWPW (PWPW niech sobie nadal same blankiety drukuje, ale ich wypełnianie w starostwie musi być).

A co by stało na przeszkodzie żeby PWPW przysyłała DR listem do właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by stało na przeszkodzie żeby PWPW przysyłała DR listem do właściciela?

 

Nie jest to możliwe, gdyz w pewnym momencie właściciel pojazdu posiadał by jednocześnie PC i DR. Druga sprawa to co niby właściciel pojazdu miał by zrobić z PC w przypadku gdy otrzymał by DR(odesłać do WK , zniszczyć itp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to co niby właściciel pojazdu miał by zrobić z PC w przypadku gdy otrzymał by DR(odesłać do WK , zniszczyć itp) ?

Nic, PC ma określoną datę ważności, po przekroczeniu tej daty staje się dokumentem nieważnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, PC ma określoną datę ważności, po przekroczeniu tej daty staje się dokumentem nieważnym

 

Ale przez pewien okres czasu ma oba - oba ważne :evil:

 

Dlaczego PWPW przejęło drukowanie? Hmmm - to już @daniel raczej opisał - po co mam się powtarzać?? 8) A w ogóle masz Ty w portfelu @max72 jakikolwiek dokument nie wyrobiony w PWPW? Dowód osob., PJ, DR, licenja, św.kwalifikacji, paszport, licencja maszynisty, licencja pilota - wymyślaj co chcesz. Wszystko produkowane przez PWPW, właścicielami większości baz jest MSW, a oprogramowaniem od strony technicznej zajmuje się ComArch lub HP. Tak wygląda krajowe podwórko w tej dziedzinie. Temat do obgadania przy piwku na następnym spotkaniu - nie o wszystkim mogę napisać.

 

Pewnie, że sprawny CEP i ogólnodostępny eliminuje konieczności hiper zabezpieczeń. Pisałem tu o tym dziesiątki razy. DR w USA to kartonik papieru bez żadnych zabezpieczeń!!! Dlaczego? Ano dlatego, że tam zanim Policjant wyjdzie z radiowozu na kontrolę auta, to na monitorze ma już pełne informacje auta i kierowcy...

 

I jeszcze też napisze to o czym pisałem niejednokrotnie. UE wprowadziła kilkanaście rodzajów zabezpieczeń w DR, ale dyrektywa mówi jasno - obecność już trzech wystarczy do uznania dokumenty za bezpieczny. Polska postanowiła umieścić wszystkie :)

Czy było to potrzebne? W mojej ocenie NIE - gdyż już poprzedni wzór DR (ten brązowawy z laminatem i domieszką lnu w fakturze druku był NIE DO PODROBIENIA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.