Skocz do zawartości

VW Transporter T4 - geometria kół


Lukasz0417

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę (jeśli nie proszę o przesunięcie). Jak ustalacie dane do VW T4 jeśli chodzi o geometrię kół. Skąd bierzecie typ pojazdu czy też grupę np Type 1, Type 2, Type 3... Ten sam model np z rocznika 1996-03 posiada tych typów aż 4 i przeważnie dane dotyczące pochylenia kół oraz zbieżności są różne - Type 1 będzie miał zbieżność 0°20'±20', kąty 0°25'N+20'/-40', a Type 4 zbieżność 0°±20', kąty 0°45'N+20'/-40'. Wiem, że można wziąć średnią i będzie się mieścił we wszystkich tych typach, ale skądś można dany typ zidentyfikować. Pod kierownicą powinna znajdować się wklejka (jak na zdjęciu) z ta informacją, ale może nie na każdej wklejce ta informacja jest umieszczana, bądź ja nie umiem odczytać danych potrzebnych do ustalenia tego Type.

T4.thumb.jpg.ce4ff28cdf904621ba674a6c1a8933b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to pomagam sobie Tabliczką Znamionową na której w lewym dolnym rogu jest [przeważnie] type-1 lub type-2 lub type-3 lub type-4.Lub pisze samo 1-2-3-4. Lecz zdarza się ,że nie ma to wtedy szukam danych w Autodacie i porównuje ze swoimi w JOHN BEENIE . Ta wklejka o której piszesz też się przydaje ,oczywiście jak jest lub coś na niej widać to wtedy pomaga dopasować model np.1BA,1BC,BG1 itd

Dodam jeszcze że w niektórych typach i modelach trzeba mierzyć długość amortyzatora.Są określone odpowiednie punkty [od- do]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jeśli nie ma na TZ "Type". Według Autodaty tak się ustala "Type", ale na wklejce którą umieściłem, nie umiem określić, który to typ. Zawsze brałem średnią, jak nie można było odczytać konkretnego typu i było dobrze, więc chyba nie ma co rozpaczać :). Mercedes za to się "popisał", karzą w nowszych modelach posiadać specjalny przyrząd + specjalne płytki przeznaczone do odpowiednich modeli, ale to już inny temat.

CCF20150104_00000.thumb.jpg.95d5c1b940dc17a1c3e9d843c450dc73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="Lukasz0417" Mercedes za to się "popisał", karzą w nowszych modelach posiadać specjalny przyrząd + specjalne płytki przeznaczone do odpowiednich modeli, ale to już inny temat.
-

 

tak wiem ,tam żeby ustawić konty pochylenia kół to trzeba mieć specjalny przyrząd do odczytania stopni aby podstawić dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nawet zamienić śruby z fabrycznych na serwisowe, żeby w ogóle móc regulować, ale ta regulacja jest tylko o pewien kąt. A mimośrodem można było w starszych modelach płynnie regulować (jeśli nie był zapieczony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak dociążacie pojazd podczas geometrii, względem autodaty trzeba być strongman aby położyć te wszystkie ciężary w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć fachowca (nie wirtualnego)

Oj tam od razu fachowca :)

koledzy jak dociążacie pojazd podczas geometrii

Olejem w opakowaniach 20-litrowych, przynajmniej tak u mnie się praktykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie mam problem z ustawieniem geometrii kół. Poszukuję jakiś informacji (ciach), tak abym mógł sam spróbować rozwiązać moją usterkę. Podrzućcie jak macie jakieś filmiki instruktażowe, naprawy krok po kroku. Bo ja nic konkretnego nie mogłem znaleźć ;/ Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę (jeśli nie proszę o przesunięcie). Jak ustalacie dane do VW T4 jeśli c

 

w serwisówkach z numeru VIN dla VW wsio się znajdzie... ja mam możliwość korzystania z partslinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.