Skocz do zawartości

Gaśnica w budynku


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często macie przeglądy techniczne gaśnic? (chodzi o gaśnice będące na wyposażeniu budynku)

Może inaczej, czy u kogoś przeglądy gaśnic są robione częściej niż raz w roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jak długo jest wystawione potwierdzenie, pół roku czy rok. Jak byłem Kierownikiem SKP to woziłem do legalizacji co pół roku, a teraz mnie to nie obchodzi. ::D Są ludzie od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. z 2010 nr 109 poz. 719

ROZPORZĄDZENIE MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

 

§ 3.

2. Urządzenia przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne i przewoźne, zwane dalej „gaśnicami”, powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w dokumentacji techniczno-ruchowej oraz w instrukcjach obsługi, opracowanych przez ich producentów.

 

3. Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkręcają gaśnic , nie ważą naboi , nie sprawdzają ciśnienia w gaśnicach ze wskaźnikiem (manometrem) ?

Jeśli kontrolujący stwierdzi że gaśnica jest narażona na różne szkodliwe czynniki może przedłużyć na 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkręcają gaśnic ...

 

A u mnie rozkręcają, sprawdzają i dają na rok, jeśli w/g kontrolujacego jest oki.

Gdy nie byłem UDS-em to gaśnice śniegowe były używane do zmrażania tulei cylindrowych "suchych" przed ich włożeniem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegową można też zamrozić rury od centralnego ogrzewania i wymienić kaloryfer bez spuszczania wody z całego układu

_________________

 

coś mi się kojarzy, że na gaśnicy to i na przepustki się jeździło tylko nie pamiętam czy to śniegowa była... :evil: , a może zależnie od pory roku? sam już nie wiem .... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś miał na myśli zmianę nalepki ???

tak :sad:

Nie rozkręcają gaśnic
:shock:

czy przypadkiem nie chodzi o agregaty?

3. Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

to wiem, dlatego się zapytałem czy u kogoś przeglądy gaśnic są robione częściej niż raz w roku, chociaż powinienem dodać jeżeli tak to na jakiej podstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas co rok, na zasadzie wymiany na inną. Nie musimy czekać na legalizację i mamy od ręki...

To jakaś solidna firma, bo zwykle to sprawa sprowadza się do zmiany nalepki a czasami to nawet dają "zapasowe", gdyby nagle okazała się potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max72 nie pamiętam teraz czy jest paragraf na skracanie terminu czy nie a nie mogę znaleźć papierów jeszcze jutro popatrzę w pracy Jedynie pamiętam że jak gaśnica stoi w nieprzyjaznym środowisku to ma prawo skrócić do pół roku a na SKP na pewno nie ma takich warunków

 

danielg539 napisał/a:

To jakaś solidna firma,

 

Niekoniecznie, może po prostu nie lubią gdy się im na ręce patrzy ,,,

 

I wygląda to profesjonalnie w porównaniu do przyklejania znaczka ma miejscu. Może sprawdzają u siebie na warsztacie a może przyklejają na te już zabrane przed wjazdem do kolejnego klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.