Skocz do zawartości

nalepki ekologiczne do jazdy w Niemczech


Maciej123

Rekomendowane odpowiedzi

Od 01.03.2007 niemieckie miasta i gminy mogą wprowadzać zakazy ruchu w strefach ochrony środowiska. Warunkiem jest, że dane miasto lub gmina wyznaczą taki teren jako strefę ochrony środowiska.

Tereny szczególnie zagrożone pyłem są oznaczone znakiem 270.1

84.jpg

jako strefy ochrony środowiska (niem.: Umweltzone). Znak dodatkowy

80.jpg

informują, które pojazdy (z jakimi kolorami plakietek) mogą wjeżdżać do danej strefy. Koniec strefy ochrony środowiska oznaczony będzie znakiem 270.2.

85.jpg

 

Z tego co wyczytałem najbliżej mnie można takie nalepki dostać w Łodzi (ciach - komercja) Co będą mi sprawdzać i na jaką nalepkę mogę liczyć. Mam nowy samochód i silnik o katalogowej emisji spalin 180-207 CO2 g/km. Na co mogę liczyć i czy będę miał jakieś ograniczenia w ruchu z uwagi na ograniczenia ochrony środowiska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co mogę liczyć i czy będę miał jakieś ograniczenia w ruchu z uwagi na ograniczenia ochrony środowiska ?
- Liczyć to można na stówę mniej w kieszeni, bo gdzieś około tyle plakietka kosztuje, a ograniczenia w ruchu to raczej bez niej występują. Zakup plakietki to takie myto zezwalające na przebywanie w eko-strefach. W pojeździe nic się nie sprawdza podczas wydawania. Plakietkę można otrzymać na podstawie Dowodu Rejestracyjnego lub innych samochodziarskich dokumentów.

Z resztą tam jest więcej info: → http://www.dekra.pl/Article/25/Nalepka%20ekologiczna/Nalepka%20ekologiczna%20%20%20kup%20w%20DEKRA%20Polska%20%20od%20reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyć to można na stówę mniej w kieszeni, bo gdzieś około tyle plakietka kosztuje,

 

U nas, bo u Niemców chyba koło 5 euro... Ale nasz dekra stwierdziła, ze można dodatkowo na tym zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka kosztuje w Polsce ok. 80zł- w Niemczech oczywiście mniej- i to ok. 4 razy mniej, ale to zrozumiałe, bo Niemcy zarabiają ok. 4 mniej od Polaków... To trochę jak z kosmetykami i chemią gospodarczą z Niemiec...

 

Naklejka jest wydawana na podstawie dowodu rejestracyjnego- nie przeprowadza się żadnych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U córki w nienieckim salonie Seata - nie wydali bo .. " pojazdu o takich parametrach nie ma w systemie" chodziło o G różnica 20 kg . Ale w następnym nie mieli już takiego problemu i dali "żółtą" 5 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz formalnie peszek, bo dwie spsuły się:

Rodzaje nalepek ekologicznych

W zależności od stopnia czystości spalin pojazdu wyróżnia się trzy rodzaje nalepek ekologicznych:

zielona

żółta (od 2015 nie uprawnia do wjazdu do stref ekologicznych)

czerwona (od lipca 2014 nie uprawnia do wjazdu do stref ekologicznych)

;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.