Skocz do zawartości

Pomoc przy Pytaniach EGZAMIN 2015


diagnostagdansk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    54

  • diagnostagdansk

    46

  • Paprock

    27

  • JANUSZ60

    23

Moim zdaniem Nie :evil:

Wykonujesz badanie powypadkowe za 94 zł ,w którym jest zakres okresowego , ale to nie jest okresowe, więc nie pobierasz za okresowe. Nie przedłużasz także terminu następnego badania.

Więcej roboty za mniejsze pieniądze - tak w skrócie .

Grzegorz Łódź, zgadza sie ?? :oops:

 

Ehh Welcome. Oto cytat z książki Z.Sikora "Przewodnik po przepisach prawnych". "Po wypadku, kolizji drogowej ( wykonać badanie pokolizyjne i srawdzić usunięcie innych uszkodzeń, które nie wchodzą w zakres badania pokolizyjnego np. wymiana szyby, reflektorów, spr ham.... . Opłata 94+20 zł za sprawdzenie każdej usterki, jeżeli kwota za usterki przekracza opłatę za badanie okresowe należy pobrać opłatę za badanie okresowe i wtedy opłata wynosi 94 zł + Lp.1". A lp1 to OBT. . I nadal to wszystko jest badaniem dodatkowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli ilośc usterek dodatkowych przekroczy kwotę badania okresowego można na prośbę właściciela pojazdu ustalić termin badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli ilośc usterek dodatkowych przekroczy kwotę badania okresowego można na prośbę właściciela pojazdu ustalić termin badania.

Nie ośmielił bym się tak napisać na egzaminie... A w tym dziale piszemy czysto prawnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to badanie jest poprawne?

A cóż to za bajkopisarz taki poemat wypocił?

Koledzy, zapamiętajcie sobie, że przepisy należy czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Wykonywać to co jest niezbędne do wykonania danego badania, nie dokładać od siebie, nie kombinować na zasadzie lania wody, bo to nie wypracowanie z języka polskiego tylko badanie techniczne pojazdu.

Odnosząc się do tego przykładu, wg kolejności zdań:

1 - nie robi się takiej adnotacji, zbędna nic nie wnosząca (rodzaj badania określony na pierwszej stronie zaświadczenia).

2 - kolejny bezsens, diagnosta wie co ma robić, zakres badania określony jest w rodzaju badania.

3 - a może telepatycznie albo przez bluetooth'a (oczywistym jest, że należy porównać zapisy z pokwitowaniem - czy też PC jak w niektórych magistratach).

4 - to określa wynik badania na pierwszej stronie. Zapis taki czytam: pojazd sprawny z pierwszej strony, po przewróceniu strony, poprzez to zdanie, czytam: naprawdę, uwierzcie mi ten pojazd na prawdę jest sprawny, klnę się na wszystkie Świętości...

5 - no nie może być, naprawdę?? Przecież na pierwszej stronie już to zostało napisane.

6 - a to już zupełny Mickiewicz, dla kogo to??? Kogo obchodzi coście zrobili albo macie zamiar zrobić?

 

Zapamiętajcie, im mniej wynika z dokumentu tym Wasz sen spokojniejszy.

 

ale jeśli ilośc usterek dodatkowych przekroczy kwotę badania okresowego można na prośbę właściciela pojazdu ustalić termin badania.

Niestety nie. Badanie dodatkowe to badanie dodatkowe a termin wyznacza się po przeprowadzeniu badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dodatkowe to badanie dodatkowe a termin wyznacza się po przeprowadzeniu badania okresowego.

 

Dodajmy - jedynym badaniem dodatkowym "zawierającym w sobie okresowe" jest badanie po zmianach konstrukcyjnych i wtedy można określić termin kolejnego OBT jeśli wpiszemy, że wykonano również badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegodiagnostagdansk, co według ciebie oznacza "opłata podwójna" :? Napisz konkretną wartość to będzie nam łatwiej co poeta miał na myśli.

Jeśli chodzi o to

jedynym badaniem dodatkowym "zawierającym w sobie okresowe" jest badanie po zmianach konstrukcyjnych i wtedy można określić termin kolejnego OBT jeśli wpiszemy, że wykonano również badanie okresowe.

To cena za badanie dodatkowe (zmiany konstrukcyjne) + OBT= ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też źle myślałem- ide czytać ze zrozumieniem jeszcze raz cała ustawę.

To wcześniej jeszcze poczytaj co to jest ustawa a co rozporządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli ilośc usterek dodatkowych przekroczy kwotę badania okresowego można na prośbę właściciela pojazdu ustalić termin badania.
Nie. Maksymalna kwota jaką możesz pobrać za sprawdzenie usterek podczas badania dodatkowego nie może przekroczyć kwoty za badanie okresowe, w zależności od rodzaju pojazdu poddanego badaniu (przykładowo w przypadku motocykla będzie to 62 zł, dla samochodu osobowego 98). Opłata nie ma nic wspólnego z wyznaczaniem terminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też źle myślałem- ide czytać ze zrozumieniem jeszcze raz cała ustawę.

To wcześniej jeszcze poczytaj co to jest ustawa a co rozporządzenie.

 

Czepiasz się.

Takie czepianie nie jest w żaden sposób pomocne.

Nie pytałem czy mam czytać ustawę, czy rozporządzenie, a chodziło mi o to że idę czytać przepisy !!

Z resztą Grzegorz Łódź już zwrócił mi uwagę więc Twoje czepianie nie wiem czemu miało służyć .

Mimo wszytko : pozdrawiam i życzę miłego dnia :-)

::hey::hey::hey::hey::hey::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co obrażać.Lepiej tutaj się "czepiać",niż na egzaminie Panowie z TDT.

Przykład-powiesz "świadectwo z czerwonym paskiem" i możesz oblać.Nie pomoże tłumaczenie co miałeś na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też źle myślałem- ide czytać ze zrozumieniem jeszcze raz cała ustawę.

To wcześniej jeszcze poczytaj co to jest ustawa a co rozporządzenie.

 

Czepiasz się.

Takie czepianie nie jest w żaden sposób pomocne.

Nie pytałem czy mam czytać ustawę, czy rozporządzenie...

 

Wierz mi ..... egzaminatorzy zwrócą ci natychmiast uwagę jeśli rozporządzenie nazwiesz ustawą .... a w stresie podczas egzaminu, przy pytaniach dodatkowych (na przykład), wcale nie trudno się zapomnieć, jeśli nie ma się tego zakodowanego w pamięci.

 

Spotkała mnie taka przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - może macie racje ( a raczej na pewno).

Postaram sie poprawić.

 

Mam jeszcze jeden dylemat. Dotyczy takiej to opisówki:

Na badanie przyjechał samochód osobowy, któremu policja zatrzymała dowód rejestracyjny. W

pokwitowaniu wystawionym przez policje wymienione były następujące usterki, które

spowodowały zatrzymanie dowodu rejestracyjnego:

1. brak prawego przedniego kierunkowskazu;

2. pęknięte lusterko prawe

3.brak trójkąta ostrzegawczego

4. wycieki z silnika

5. nieszczelny tłumik tylny

6. brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Podaj:

Jaki rodzaj badania przeprowadza diagnosta

Badanie dodatkowe pojazdu skierowanego przez policję z tytułu usterek

Jaki jest zakres badania

Sprawdzenie usterek zapisanych w pokwitowaniu

Jakie dokumenty wystawia stacja

Zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego

Jaką opłatę pobiera stacja

98 zł jak za okresowe – przekracza wartość badania okresowego więc jak za badanie okresowe

Moim zdaniem uzasadznienie opłaty jest nieprawidłowe.

W rozporządzeniu :-D jest odnośnik tylko nr 4 , który to mówi tylko, że

Opłata obowiązuje również przy okersowym badaniu technicznym

Gdyby był tam odnośnik nr 3 to uzasadnienie i opłata moim zdaniem by sie zgadzała.

Uważam że opłata powinna być 6x20 zł= 120zł

Czy dobrze myślę :oops: ?? :oops: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać dlaczego ?

Jaki & ??

 

Przeczytaj objaśnienie nr 3 pod tabelą opłat:

3) W przypadku gdy łączna opłata za badanie według lp. 4.1 i 5.1 byłaby większa od opłaty za okresowe badanie, zgodnie z lp. 1, przyjmuje się opłatę taką jak za okresowe badanie techniczne pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to cytujesz z Rozporządzenia nr 98 który to został uchylony.

Jeżeli dobrze rozumuje to obowiązuje Nas:

Dz.U. 2004 nr 223 poz. 2261

Dz.U. 2005 nr 155 poz. 1302

Dz.U. 2009 nr 155 poz. 1233

 

W Dz.U. 2004 nr 223 poz. 2261 jest :

Pozycja 4.1 ........ ( i na końcu odsyłacz nr 4)

4) Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym

 

Nie ma tam nr 3.

Nawet gdyby była to ja to rozumiem tak(chyba że źle rozumiem to mnie poprawcie), że opłata musiała by byc połączona z pozycji 4.1 i 5.1

 

Chyba że jest jeszcze jakieś rozporządzenie o którym nie wiem - to proszę o sprostowanie mnie.

Proszę o podanie & i nr rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest specyficzny wypadek - występują usterki od policja 4.1 od starosty 5.1- zakup pojazdu bez Dr z pokwitowaniem - ustawodawca się zabezpieczył - pojazd ma ważne OBT ale zatrzymano DR przez Policję np za brak lusterka a w umowie kupna-sprzedaży masz wpisane następne np uszkodzony silnik /w celu obniżenia podatku/- łączysz wtedy pozycje 4.1 i 5.1 ale nie więcej niż cena OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te same usterki wytknie diagnosta na okresowym to ile skasuje na poprawkowym?

Jeśli zawierały się w tematach 2.1 do 2.9 + ewentualnie jeszcze z nie wykazanych w 2.1 do 2.9 czyli 2.10 ale i tak do wysokości OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest specyficzny wypadek - występują usterki od policja 4.1 od starosty 5.1- zakup pojazdu bez Dr z pokwitowaniem - ustawodawca się zabezpieczył - pojazd ma ważne OBT ale zatrzymano DR przez Policję np za brak lusterka a w umowie kupna-sprzedaży masz wpisane następne np uszkodzony silnik /w celu obniżenia podatku/- łączysz wtedy pozycje 4.1 i 5.1 ale nie więcej niż cena OBT

 

Oczywiście wszystko sie zgadza, ale ja pytam jak to jest w tym okreslonym przypadku.

Zdaje sobie sprawę, że cena była by wysoka, ale czy zgodna z rozporządzeniem ::?

 

P.S. dodałem wszystkie pozycje z działu 2 cennika ( pomijając tramwaj i trolejbus ) i wyszła mi podobna kwota - 122 zł

Wiem że sytuacja bardzo mało prawdopodobna - ale jeżeli bedzie na opisówce to musze wiedzieć na pewno jak do tego się zabrac

:cool::cool::cool::cool::cool:

 

[ Dodano: 10-02-2015, 18:42 ]

w 2.1 do 2.9 czyli 2.10 ale i tak do wysokości OBT

mozesz podac & na podstawie jakiego tak twierdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.