Skocz do zawartości

Pomoc przy Pytaniach EGZAMIN 2015


diagnostagdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Na badanie okresowe przyjechał samochód asenizacyjny. Z tabliczki zbiornika ciśnieniowego odczytano ciśnienie próbne równe 0,8 bara, ciśnienie robocze równe 0,4 bara.

 

Czy taki zbiornik podlega pod TDT ? Patrzymy na ciśnienie robocze czy na próbne ?

 

[ Dodano: 04-02-2015, 17:16 ]

to że podlega jeżeli jest powyżej 0.5 bara to wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    54

  • diagnostagdansk

    46

  • Paprock

    27

  • JANUSZ60

    23

Witam wszystkich diagnostów i przyszłych diagnostów, mam pytanie odnośnie ogranicznika według zapisu z tabeli ADR pojazd o masie nie przekraczającej 12 ton zarejestrowany przed 31.12.2007r nie musi posiadać ogranicznika. A według zapisu (DZ.U. z 2004r Nr92 poz. 884) taki pojazd musi mieć ogranicznik. Jutro mam egzamin i chciałbym aby ktoś wyjaśnił tą rozbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przewozisz towarów niebezpiecznych to jeździsz sobie bez ogranicznika bo przepisy ADR poprostu cię nie obowiązują natomiast jak zgłaszasz że będziesz przewoził towary niebezpieczne w tabeli ogranicznik jest przy wszystkich typach pojazdu ( mowa tu o tabeli z cz. 9 ADR ) MUSISZ ten ogranicznik mieć zgodnie z tym co jest w ADR napisane :)

 

Po prostu jak nie przewozisz niebezpiecznych nie musisz mieć ( obowiązują te przepisy co napisałeś )

 

a jak wozisz to obowiązują cie dodatkowo ADR gdzie musisz mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma możliwości aby pojazd ADR zarejestrowany przykładowo w 2005r poniżej 12ton nie posiadał ogranicznika. Gdyż obowiązują go przepisy z Dz.U z 2004r NR92.

Dziwi mnie tylko czemu w umowie ADR dział 9 tabela nie zmienili że taki pojazd powinien mieć ogranicznik od 1.10.2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kolego, w tabeli jest napisane że dopiero po 31.12.2007r musi posiada ogranicznik, a wg tego co piszesz i co podesłał kolega diagnostagdansk kazdy pojazd powyzej 3,5t po 01.10.2001r powinien posiadać ogranicznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam jeszcze pytanie przed egzaminem :-?

w przypadku pojazdu adr przeprowadzamy badanie okresowe czy okresowe+ dodatkowe?

bo mam kilka zestawów pytań i w jednym jest okresowe a w 2 okresowe + dodoatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jesli przyjezdza na okresowe to tylko to ale nie wystawiasz zaswiadczenia o przeprowadzeniu badania dodatkowego w zakresie spelnienia wymagan dodatkowych odnosnie przewozu materialow niebezpiecznych, jesli na dodatkowe to 996 par.3 ust 1 pkt. 9 i wystawiasz zaswiadczenie, a jesli na oba to wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi mi o to pytanie

Na okresowe badanie techniczne przyjeżdża naczepa o d.m.c. 24 tony i zarejestrowana po raz pierwszy dnia 15.02.2000 r., przystosowana do przewozu towarów niebezpiecznych klas od 2 do 9 w sztukach przesyłki. Jaki jest zakres badania wykonywanego przez diagnostę:

 

A. zakres badania okresowego oraz badania specjalistycznego;

B. zakres tylko badania okresowego;

C. zakres badania dodatkowego dla pojazdu przystosowanego do przewozu towarów niebezpiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to widziałem w pytaniach bo to zależy np. czy pojazd wozi w sztukach przesyłki czy jest pojazdem cysterną i oczywiście tego co "oświadczy klient czy badaniu"?

 

 

Ja znalazłem coś takiego w pytaniach że jak jest w sztukach przesyłki i przewozi mat wybuchowe i przyjeżdża na badanie okresowe to robimy tylko okresowe chyba ze klient zgłosi ze chce też zrobić dodatkowo dla ADR że on będzie przewoził TO TO i TO .....

Też nie rozumiem może ktoś pomoże ???

 

[ Dodano: 04-02-2015, 20:01 ]

I CO W TYM PYTANIU W KTÓRYM UMIEŚCIŁEŚ TO JEST ŻE TYLKO BADANIE OKRESOWE TAK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 04-02-2015, 20:01 ]

I CO W TYM PYTANIU W KTÓRYM UMIEŚCIŁEŚ TO JEST ŻE TYLKO BADANIE OKRESOWE TAK ?

 

 

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mam ten test i jesli wierzyc odpowiedziom to rzeczywiscie tylko okresowe.

 

pytanie czy jesli przyjezdza pojazd przystosowany do przewozu materialow niebezpiecznych, ale klient uparcie twierdzi ze on nie chce dodatkowego badania tylko zwykle okresowe to czy mozna tak zrobic ? Wg tego pytania mozna ale jaki to ma sens? A jesli np przyjedzie autobus na 100km/h to juz nie mozna odstapic od badania dodatkowego, tak samo taxi i pojazdy do przeprowadzania egzaminow i nalezy je przeprowadzic ?

Przepraszam za tyle pytan w jednej wypowiedzi ale teraz mi sie to nasunelo po wypowiedzi kolegi sebaqgti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo to posiadacz osoba przedstawiająca do badania mówi Ci co będzie z nim robić przecież jak przyjedzie L i powie że w tym roku nie jeździ L tylko będzie jeździł po włoszech bo dostał kontrakt na truskawki to nie będziesz mu wciskał badania jak dla L

 

Ale np. autobus 100 ma chyba wpis w dowodzie rej że jest BUS 100 i wtedy musisz chyba że dowód zmieni ( adnotacje zrobią że już nie jest ) :) <--- ale tego już pewien nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem robimy tylko okresowe wystawiamy zaświadczenie o okresowym i tyle. Bo jeśli chce także ADR to na drugiej stronie zaświadczenia w pkt 2 wpisujemy że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom ADR no i zaświadczenie ADR dodatkowo. A w pytaniu na początku jest napisane że okresowe. to tylko robimy okresowe.

Odnośnie autobusu 100 to na forum już coś było ale nie mogę teraz znaleźć było tam o tym że w dowodzie jest wpis bus 100 i jak ma ten wpis to dlatego inaczej nie idzie tylko okresowe + wymagania 100. (ale nie jestem pewien czy dobrze pamiętam co tam było napisane)

 

jednak dobrze pamiętam że chodziło o wpis bus 100 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było coś o badaniu specjalistycznym i jego definicji w ustawach że nie ma ALE ...

W tabeli opłat za badania poz 1.15 Pojazd przystosowany do zasilania gazem ( za badanie specjalistyczne ) 63 :) <-- no ale z 3 strony Przedrostek 1 to badania okresowe

Czyli gaz to badanie OKRESOWE SPECJALISTYCZNE :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli chodzi o gaz to tez jest dobry przyklad:

 

przyjezdza klient, ma wbity gaz w dowod i mowi- prosze pana tylko okresowe chcialem bo nie bede jezdzic na gazie w tym roku. Diagnosta robi badanie okresowe, wystawia zaswiadczenie w ktorym nie ma informacji o lpg i wbija pieczatke w dowod. Podczas kontroli policyjnej kierowca okazuje tylko DR a nie zaswiadczenie z badania i skad policjant ma wiedziec ze auto nie mialo przeprowadzonego badania LPG ? Trochę to dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może u Was na szkoleniach mówili coś o tych pedałach do L ? Że po montażu jak przyjeżdża na badania odnośnie L to musi mieć atest na pedały czy nie musi mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenniku poz. 6.4 i 6.5 to też badanie specjalistyczne. Z tym że przy gazie nie wystawia się dodatkowego zaświadczenia. A przy bus 100 i ADR wystawiasz może niech ktoś z diagnostów się wypowie co ma jakieś doświadczenia w praktyce.

 

[ Dodano: 04-02-2015, 20:44 ]

Z tym gazem też było na forum jeśli ma instalację gazową zamontowaną to robisz OBT+gaz i koniec jeśli chce bez gazu to demontaż instalacji wykreślenie z dowodu adnotacji i wtedy tylko zwykłe OBT. A jak coś nie tak z instalacją to Negatywny wynik i na poprawkowe w ciągu 14 dni, jedynie za brak wpisu w dowód GAZ nie dajemy N gdyż to UD,

 

[ Dodano: 04-02-2015, 20:47 ]

Ja miałem szkolenie w ITS poruszany był ten temat i w przepisach niema wzmianki że muszą mieć atest mają być zamontowane tak aby można było mieć wpływ na poruszanie pojazdu. Zatrzymanie go itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.