Skocz do zawartości

Renault Thalia masa przyczepy z hamulcem


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam opisze przypadek jaki wczoraj miał kolega i proszę o pomoc wczoraj jadąc z przyczepa z hamulcem najazdowym o DMC 850 kg zatrzymała go policja do kontroli został zatrzymany DR za niezgodność zapisów w DR a stan faktyczny a mianowicie , policjant tłumaczył ze Maksymalna masa przyczepki z hamulcem to 800 kg a obliczył to F.3-F.2=0.2 co jest nie prawda Thalia może ciagnąc przyczepkę 1150kg i tak jest w DR oraz w Homo i znalazłem gdzieś pismo MI na temat tego konkretnego pojazdu to pismo było z 2002 r gdzie również jest napisana taka masa przyczepy. Problem jest że kolega nie przyjął mandatu wydaje mi się że słusznie ale już sam nie wiem. Drugie pytanie jak odzyskać DR bo wg mnie wszystkie dane techniczne są ok. Dane są Następujące F.1,F.2 1500kg, F.3 2300kg, G 920kg, O1 505,O2 1150kg.Jak i warunek z Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych został spełniony a dokładnie rozdz.4 Hamulce paragraf 14pkt 7 czyli 850*1,33=1130,5< 1500 czy mam rację mam nadzieje że napisałem w "miarę" zrozumiale a jeśli się myle prosiłbym o wyjaśnienie pozdrawiam. Ps Samochodem podróżował kierowca i pasażer ok 180 kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest że kolega nie przyjął mandatu

Problem to był by gdyby go przyjął, bo kasy za niesłusznie wystawiony mandat by nikt mu nie zwrócił.

Tak na szybko to jeszcze można zadzwonić na komendę do dyżurnego bo jest szansa, że DR nie został jeszcze wysłany do WK a jak na komendzie będzie ktoś kumaty to odda DR. Inne rozwiązanie to odebranie DR z WK oczywiście bez żadnego badania technicznego.

Najlepiej by było abyś wrzucił skan pokwitowania na forum i wtedy łatwiej by było coś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowania nie mam a kontrola była ok 100 km od miejsca zamieszkania i to wczoraj było także na DR trzeba będzie do WK a ze skanem będzie problem bo pisze z domu i nie mam skanera :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pójdziesz do WK po DR to zrób ksero pokwitowania bo zapewne przyda się jako dowód bo za nie przyjęcie mandatu to sprawa trafi do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowania nie mam a kontrola była ok 100 km od miejsca zamieszkania

Całe szczęście, bo już myślałem że zakażenie głupotą z Wrocławia, na Śląsk dotarło. Nic nie robić, a argumenty w swoim WK przedstawić i DR odebrać bez badania, jak powiedział Daniel,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem w tej sprawie byłoby posiadanie świadectwa zgodności lub wyciągu ze świadectwa homologacji - to najbardziej wiarygodny dokument, który łopatologicznie wyjaśni policjantowi, że dane są prawidłowe.

 

Miałem taki przypadek w WK, oddałem DR właścicielowi, a na komendę poszło "zawiadomienie" jakie rubryki znajdują się w DR :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolega ma wyciąg z homo także w poniedziałek pójdzie do wydziału tylko jeszcze sprawa mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolega ma wyciąg z homo

 

To mu bardzo pomoże, choćby w sprawie mandatu. A może by skontaktować się z komendantem, wyjaśnić sprawę i zapytać, czy sprawa zostanie skierowana do sądu? Może udałoby się uniknąć zbędnego tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek pójdzie do wydziału

W poniedziałek to DR w WK raczej nie będzie, proponuję dzwonić i pytać o DR bo szkoda czasu na niepotrzebne wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.