Skocz do zawartości

tablice rejestracyjne a badanie techniczne PISMO


wolciodd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Dostałem pismo z przestrogą od wydziału komunikacji w sprawie tablic rejestracyjnych.

A jeszcze tydzien temu dzwoniłem pytalem sie i inaczej mówily w WK a tu taka zmiana.

Czy dostaliscie podobne pisma od WK ?

5ae1a67ec97c9_pismostarostwotablice0001.thumb.jpg.0a51b0d361e429b8d3a05738b1d49913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    7

  • biker100

    7

  • wolciodd

    4

  • Marek1

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

No ale w jakiej sprawie dzwoniłeś?

W tym pokwitowaniu o znaki legalizacyjne idzie jak dobrze widzę, tak?

I co z nimi, że na tablicy nie były???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjasniam

jak wiecie na allegro mozna kupic dowolne tablice zagraniczne ze znaczkami i bez

i do mnie na badanie przyjezdzały takie auta (ja ich odsyłałem do WK po tablice) a panie mówiły ze wymyslam i ze ony takie tablice przyjmują .

Konkurencja zarabiała i robiła na takich tablicach badania techniczne a ja dla szefa zły bo nierobie jak mozna.

Jak to u was jest załatwiane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u was jest załatwiane??

Większść WK akceptuje wszystkie tablice nawet te wyklejane :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większść WK akceptuje wszystkie tablice nawet te wyklejane
jeżeli nr są zgodne z zagranicznym DR...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - ale ja przypuszczam, że tablic w ogóle nie był i "ktoś" z długim językiem się wygadał w WK przy składaniu oświadczenia o zwrocie do zagranicznego WK - i stąd afera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do kierownika WK i tablice były nie orginalne z allegro

a nie mieli sie do czego przyczepic i poszło o tablice!wiecej nie chciał powiedziec sprawa w toku!

i takie pismo dostał mój WK z innego WK !

a on żeby nie było potem rozesłał po stacjach oficjalny dokument + kopie tego pisma

dlatego pytam jak to u Was Koledzy wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie mówiły ze wymyslam i ze ony takie tablice przyjmują .

No skoro Twój WK przyjmował, to faktycznie wymyślasz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do kierownika WK i tablice były nie orginalne z allegro
były sygnowane "allegro"? klient wymiękł pod naciskiem i wyśpiewał skąd TR miał, bo nie sądzę żeby WK o ekspertyzę występował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto teraz dostanie po tyłku pani WK czy Diagnosta ??

Oboje dostaniecie po zadach 8) , a tak poważnie to w moim miejscowym WK nie ma opcji na żadne tablice a Allegro czy inne tam , klient otrzymuje PT i PC , oprócz pojazdów z Francji ( nie wiem dlaczego), a z koleji w powiecie sąsiednim to Panie przyjmują wszystkie tablice byle zgodne z DR i nie ma żadnych przeciwwskazań , więc bądz tu mądry i pisz wiersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc bądz tu mądry i pisz wiersze.
nie wiersze trzeba pisać tylko zmiany do ustawodawcy... musimy poczekać na "nowelę" - będzie lepiej... jak wspomożecie OSDS ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poważnie to w moim miejscowym WK nie ma opcji na żadne tablice a Allegro czy inne tam , klient otrzymuje PT i PC , oprócz pojazdów z Francji ( nie wiem dlaczego)

 

To klienci jeszcze nie wpadli na pomysł, żeby tablice gubić po badaniu? Natomiast z Francji czy Wielkiej Brytanii bardzo często pojazdy są faktycznie sprowadzane z tablicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim miejscowym WK nie ma opcji na żadne tablice a Allegro czy inne tam , klient otrzymuje PT i PC , oprócz pojazdów z Francji ( nie wiem dlaczego), a z koleji w powiecie sąsiednim to Panie przyjmują wszystkie tablice byle zgodne z DR i nie ma żadnych przeciwwskazań , więc bądz tu mądry i pisz wiersze.

Bo który paragraf mówi jakim warunkom maja odpowiadać TR pojazdów zarejestrowanych poza granicami PL i FR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w moim miejscowym WK nie ma opcji na żadne tablice a Allegro czy inne tam

 

A skąd ja mam wiedzieć czy zagraniczne tablice są z allegro czy z kraju pochodzenia :razz: ważne aby numery zgadzały się z DR.

Na polskich tablicach wypada się znać diagnoście ale na zagranicznych :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klienci jeszcze nie wpadli na pomysł, żeby tablice gubić po badaniu?

Można napisać oświadczenie o odesłaniu TR do poprzedniego właściciela celem wyrejestrowania przez niego pojazdu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale najczęściej bywa tak, że tu zaraz za Odrą i Nysą takie oświadczenie porządni obywatele piszą.

Dlatego potem mamy tyle wzorów i materiałów z których robi się blachy, a bywa i pisanie na kolanie, że nikt tej kuwety nie próbuje ogarnąć nawet. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.