Skocz do zawartości

BTP a TDT - urządzenie dźwigowe ...


zenon
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zapytanie do diagnostów, ktorzy maja doswiadczenie w sprawie badań tech. pojazdow

samochodów z urządzeniem dzwigowym.

Czy samochód cięzarowy z zamontowanym urządzeniem dzwigowym tyou HDS do załadunku drewna lub materiałówn sypkich ma obowiązek przedstawic na badanie tech. zaświadczenie z

TDT o sprawności tego urządzenia?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zenona jeżeli jest to urządzenie dzwigowe klient na badaniu okresowym ma obowiązek przedstawć decyzję TDT tego urządzenia.

Dz.U. nr 120 poz 1021 z 2002 roku w sprawie urzadzeń tech podlegajacych dozorowi technicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz

 

Dz.U.03.227.2250

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 16 grudnia 2003 r.

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

 

§ 13. 

 

4. W przypadku gdy badanie techniczne dotyczy pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu, uprawniony diagnosta dokonujący badania technicznego pojazdu zamieszcza w rejestrze lub w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu wpis potwierdzający, że pojazd odpowiada warunkom technicznym dozoru technicznego, z podaniem numeru i daty wydania protokołu przez właściwy organ dozoru technicznego.

 

a później w zkresie badań tabela, poz. 8.2

 

wynik negatywny gdy

 

 

1. Brak ważnego w dniu badania technicznego dokumentu

stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego

wydanego przez organ dozoru technicznego.

 

i na koniec chyba nie chodzi o TDT /transportowy dozór techniczny / ale o UDT /urząd dozoru technicznego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.Ust. z 2005 Nr.108 poz.908 z pózn. zm.Art.81 pkt.9 "Badanie techniczne z zamontowanym urządzenien technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być pprzeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez organ dozoru technicznego ,stwierdzającego sprawność urzązdenia technicznego ." Dz. Ust. Nr 227 z 2003 poz. 2250 paragraf 13 pkt 4 "W przypadku gdy badanie techniczne dotyczy pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu , uprawniony diagnosta dokonujący badania technicznego pojazdu zamieszcza w rej. lub w zaśw. z badania technicznego wpis potwierdzający , że pojazd odpowiada warunkom technicznym dozoru technicznego , z podaniem numeru i daty wydania protokołu Transportowego Dozoru Technicznego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale jeszcz może swoje trzy grosze wtrące.

Otóż ostatnio miałem żuraw samochodowy zaraz po przeglądzie dozorowym. I oczywiście było N.

Dlaczego?

A no dlatego, że pompy ciekło jak z kranu, i zafajdało mi cały kanał.

Co na to dozorowieć?

Nie wpływa na pracę żurawia :lol:

Ja

Ale wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Dozorowiec.

Nie zauważyłem

 

I tak dalej i tak dalej. Konserwatorzy mieli w tym momęcie przegwizdane, ponieważ czekało ich uszczelnienie układu.

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.