Skocz do zawartości

Odbiór przez TDT a wentylacja SKP


AUTO-SERWIS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • zjc

    6

  • Wojciech Jania

    4

  • wald

    4

  • Jackow

    4

1. "może" uruchamiać - ale nie musi

2. "może" znaczy jest wstanie załączyć wentylację

 

obyś Ty nigdy nie został pracownikiem TDT - czytaj "facetem w czerni" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "może" uruchamiać - ale nie musi

2. "może" znaczy jest wstanie załączyć wentylację

 

obyś Ty nigdy nie został pracownikiem TDT - czytaj "facetem w czerni" :mrgreen:

 

a może już jestem 8) a na forum szukam ofiar :?

 

 

P.s. Anna Mucha to by mogła nawet usiąść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dotychczasowe wypowiedzi, ale dalej nie wiem jaka jest interpretacja TDT, może B. Maćkowski wyjaśniłby nam interpretację tego przepisu- byłbym bardzo wdzięczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dotychczasowe wypowiedzi, ale dalej nie wiem jaka jest interpretacja TDT

 

U mnie przy odbiorze sprawdzali czy takowe czujniki są i czy sa zamontowane zgodnie z instrukcja.A w przepisie dokładnie pisze że wentylacja MOŻE być załaczana automatycznie poprzez czujnik albo NIE,czyli moze mieć osobny włącznik.

NIC DODAC NIC UJĄC.Tekst w dzienniku ustaw jest bardzo prosty do zrozumienia.A przed kontrola w razie "W" , miej uszykowany DZ.U. i jezeli sie doczepią to masz prawo w protokole TDT na ostatniej stronie w rubryce UWAGI ,wypisac swoje zastrzeżenia,opinie i co ci tam ślina na język przyniesie ;)

 

p.s. a jaka jest interpretacja TDT,to byś sie musiał raczej do nich zwrócić z tym pytaniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej miec mozliwosc recznego uruchomienia wyciagu i zapobiec zasmrodzeniu stacji? Chociaz czujniki maja cos takiego jak progi dzialania, gdzie juz przy niewielkim wzroscie stezenia czujnik sygnalizuje zagrozenie. Jezeli masz automatyke to TDT napewno to sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej miec mozliwosc recznego uruchomienia wyciagu i zapobiec zasmrodzeniu stacji?

Teoretycznie masz racje, ale patrząc z innego punktu np.zasłab byś w kanale a włacznik wentylacji masz 10 m od siebie i co :? A z drugiej strony jak piszesz że przy niewielkim wzroscie stęzenia czujnik sygnalizuje zagrożenie to znaczy że juz czas wyjść z kanału i właczyc wentylację ręcznie :D

p.s. to że ktos pomyślał i pozwolil na automatyczne załączanie wentylacji to chyba mial na mysli nasze zdrowie i bezpieczeństwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wentylator włączony pod czujnik , ale tak ,że włączam sam kiedy chcem , lub

po odezwaniu się sygnału włącz się samoczynnie , ale już wtedy nie mogę wyłączyć sam

do moment aż pomieszczenie się oczyści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladki jezeli chodzi o zdrowie to lepiej nie czekac az czujnik uruchomi tylko wlaczyc recznie, a moze podpiac pod brame, otwiera sie wlacza sie wyciag wjezdza pojazd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem na etapie montażu w/w czujników i też wydawało mi się, że jeśli pisze może, to może. tylko u nas interpretacja takich i podobnych słów bywa skrajnie różna i dlatego chciałem się upewnić.

dzięki wszystkim za światłe rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie.... Mam pytanko - jakie macie Panowie zamontowane wentylatory nawiewne na halę SKP, gdzie zamontowane, o jakiej wydajności i jakiej firmy? Bo muszę taki zamontować . Nie chodzi mi o kanałowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nawiewu SKP wg. dokumentacji firmy która nam montowała zastosowano 2 wentylatory Deltafan 400/k/8-8/50/230 o wydajności 5830 m3/h, wlot jest przy podłodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

:?::?::?::?::?:

Mam pytanie odnośnie nawiewu powietrza na stację. Mianowicie na stacji oraz serwisie obok mamy ogrzewanie - nadmuch powietrza. Piec posiada również tryb tzw. letni gdzie po przełączeniu jednego przełącznika można włączyć nadmuch powietrza.

Czy TDT może zakwestionować taką instalację (za miesiąc kontrola :? )?

Może ktoś ma podobne rozwiązanie nawiewu? Proszę sznowne grono forumowiczów o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne włączanie nawiewu tylko dla nowych stacji, pozostałe mogą "ręcznie'do 31 .12.2010r.Wydajności nie sprawdzano chociaż ITS to jakoś robił ,nie pomiętam, ale dla panów z DT to muszą być naprawdę duże wentylatory

 

[ Dodano: 24-01-2007, 19:38 ]

Chociaż na nie nie wołali certyfikatów :P

Aco do nadmuchu z ogrzewania to byłbym w tym temacie ostrożny,zresztą wentylator nie jest drogi ,szkoda żeby była powtórka przez taki drobiazg.

A co do samej kontroli to tak jak u nas nie czepiali sie niczego ,ale to co miało być w/g dziennika ustaw to nie było taryfy ulgowej -drobiazgowo

 

[ Dodano: 25-01-2007, 18:03 ]

teraz pamiętam. panowie zITDprzeliczali że wentylator powinien w ciągu godziny być zdolny trzykrotnie wymienić powietrze.Nie wiem skąd to wytrzasneli ale DT już takich problemów nie miał.A co do nadmuchu z ogrzewania to powiedziano mi ,że to nie jest wentylacja. tak że wentylator jak podał wyżej berecik lub DOSPEL typ WOS 450robione w Częstochowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że nie ma co liczyć na łut szczęścia tylko lepiej będzie chyba zamontować dodatkową instalację. Bo po wszystkim może być płacz i zgrzytanie zębów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na łut szcześcia możnabyło liczyc przy ITS bo przy DT to raczej nie .A tak odemnie rada to przejrzeć papiery przed trzy razy żeby nie było w czymś pomyłki nawet tzw'literówki "bo oni nawet względem siebie są nieufni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy jest jakiś paragraf mówiący o dodatkowych końcówkach na indywidualny wyciąg spalin. Mam Klimawent samouszczelniający i końcówka jest przykręcana do wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie dz.u. mówi tylko o tym ze indywidualny wyciąg spalin ma spełniać wymogi odnośnie sam . do. 3,5t i pow.3,5t zależy jaka stacja .DT zwraca na to uwage i musi sie to znajdowac w inst. od producenta lub jego dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Klimawent samouszczelniający

 

Mój klimawent ma średnicę wlotu ok 10cm, i nie ma mowy o jakimkolwiek uszczelnianiu. W instrukcji jest to wyjaśnione, że spaliny są zaciągane wraz z powietrzem co powoduje obniżenie ich temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.