Skocz do zawartości

DIP - znalazłem nieścisłości


gorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytając ustawy i rozporządzenia znalazłem pewną nieścisłość, na którą nie moge znaleźć odpowiedzi.

Ale zacznę od początku.

Rozp. 996:

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

 

Ustawa " Prawo o ruchu drogowym" Poz. 1137

Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę)

rejestracyjne.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu – po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;

2) na wniosek właściciela pojazdu – w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

 

To, że DIP wypełniamy podczas badania okresowego przed pierwszą rejestracją - to wiadomo i sprawa oczywista.

Ale z ustawy i rozporządzenia wynika także ( moim skromnym zdaniem ) , że należy także wystawić go jak klient przyjedzie do nas z PC np po wypadku.

Wiem - zaraz się odezwą głosy że tego nikt nie robi i ja to rozumiem.

Ja osobiście także nie widzę w tym sensu, ale jestem tylko adeptem na diagnostę i mam wykonywać tylko to co jest zapisane w ustawach i rozporządzeniach.

Więc pytam Was jak Wy to rozumiecie w świetle prawa.

Tylko błagam nie piszcie mi zaraz że Wy tego nie robicie- bo ja o tym wiem że NIKT tego tak nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ustawy i rozporządzenia znalazłem pewną nieścisłość, na którą nie moge znaleźć odpowiedzi.

Ale zacznę od początku.

Rozp. 996:

Cytat:

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

Zacznę od tego że czytasz już nieaktualne rozporządzenie :)

 

Teraz jest tak

"2) w § 6:

a) w ust. 1 pkt 2 i 3 otrzymują brzmienie:

„2) wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz w przypadkach, o których

mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu;

3) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia, zamieszczając

stosowne adnotacje w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 996 jest zmiana Dz.U 1675 z 2013

 

w § 6:

a) w ust. 1 pkt 2 i 3 otrzymują brzmienie:

„2) wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz w przypadkach, o których

mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu

co reszty postu to bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w świetle prawa.

DzU 996 ma nowelizację zwaną Dz.U.2013.1675

a tam znajdziemy

w § 6:

a)w ust. 1 pkt 2 i 3 otrzymują brzmienie:

"2)wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz w przypadkach, o których mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu;

3)informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia, zamieszczając stosowne adnotacje w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.";

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telepatia ... :?:

Grzegorz Łódź Wysłany: Dzisiaj 20:37

Kryczynski A Wysłany: Dzisiaj 20:40

Jacdiag Wysłany: Dzisiaj 20:41

 

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poczytać jeszcze tą nowelizacje.

Wcześnie :x

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU1)

z dnia 18 grudnia 2013 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.