Skocz do zawartości

Dz.U z 2011 r. Nr. 74 poz. 397


Broker

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie mogę odszukać w przepisach Dz.U z 2011 r.Nr.74,poz.397,z póżn.zm.Lub art.5a pkt 19a lita-d z dnia 26.07.1991.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego szukasz

Ja się domyślam ale poczekam na autora postu :)

+

 

Jest tego typu problem.Kolega z drugiej zmiany zrobił badanie na vat 1a mercedesowi sprinterowi 215 z 2006 r.Oczywiście jest problem,skarbówka tego nie akceptuje.Podpiera się ustawą,którą napisałem w pierwszym poście.Co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Co dalej.

Przypuszczam iż jest określony rodzaj jako "uniwersalny" albo furgon - i "d" w krzakach. Jeśli rubryka była "czysta" a gdzieś tam wyszło, że to - to sory chciałem dobrze - ale nie dało rady. Ale jak był określony - to może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Co dalej.

Przypuszczam iż jest określony rodzaj jako "uniwersalny" albo furgon - i "d" w krzakach. Jeśli rubryka była "czysta" a gdzieś tam wyszło, że to - to sory chciałem dobrze - ale nie dało rady. Ale jak był określony - to może być problem

\

Chyba chciałeś napisać przeznaczenie uniwersalny, a co za tym idzie, ze jest to furgon. :D

 

[ Dodano: 19-05-2015, 09:06 ]

Jak tłumaczę klientom, że maja furgon, a nie van to jest wielkie zdziwienie i pretensje są, że coś wymyślam :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tłumaczę klientom, że maja furgon, a nie van to jest wielkie zdziwienie i pretensje są, że coś wymyślam

Tylko dziękować ustawodawcy za tak pokręcony przepis któr dla mnie jest totalną bzdurą , nawet diagnosta na pierwszym badaniu nieprawidłowo określi podrodzaj i póżniej leci seria nie może bo przeznaczenie uniwersalny , a jak nazwie go BB lub AF to już może :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jeśli w dowodzie jest nieprawidłowo (dla VAT 1a ) podaję prawidłowy zapis w uwagach dla WK i zmieniają: (wcześniej wymagano OPINII RZECZOZNAWCY lub papieru od producenta) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że ja trybię jak Kraz na mrozie, to bardzo bym prosił szczegółowo objaśnić post ostatni w zakresie "nieprawidłowo", "prawidłowy" z pominięciem "opinii rzeczoznawcy lub papieru od producenta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawidłowy ( dla VAT 1a) mam na myśli zapis: furgon lub uniwersalny

 

A może trzeba to odwrócić i wtedy okaże się, że to VAT1(a) był nieprawidłowy np. w stosunku do homologacji :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i wtedy okaże się, że to VAT1(a) był nieprawidłowy np. w stosunku do homologacji- to życzę szczęścia diagnoście ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nieprawidłowy ( dla VAT 1a) mam na myśli zapis: furgon lub uniwersalny
- sorry, ale dalej nie rozumiem :( opisz jak to prostujesz, jaką technikę stosujesz, co do zaświadczenia zapodajesz?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w DR jest inny zapis niż WIELOZADANIOWY lub VAN (badanie dla VAT 1a) - sprawdzenie na skanerze lub tel. do WK tam gdzie jest zarejestrowany pojazd - po upewnieniu się że dany pojazd może być obecnie tak sklasyfikowany ( wcześniej dokumenty od producenta lub opinia rzeczoznawcy), obecnie mój WK wystarczy że diagnosta zrobi zapis w uwagach diagnosty o treści: dany pojazd może być zaliczony do podrodzaju ...... , kod rodzaju pojazdu 06, kod podrodzaju 10 lub 11.

Na tej podstawie mój WK dokonuje wpisu do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, zaraz...

Czyli jak w dowodzie czy tam na skanerze lub w WK gdzie zarejestrowano auto wyjdzie, że pojazd jest uniwersalny, furgon czy jakoś tak, a w każdym razie nie wielozadaniowy lub van, to Ty jako diagnosta zapodajesz do zaświadczenia treść, że dany pojazd może być zaliczony do pojazdu o kodzie rodzaju 06 = ciężarowy i do podrodzaju o kodzie 10 = wielozadaniowy lub 11 = van.

Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, upewniając się (z dostępnych źródeł np. katalog ITS ) że mogę go tak zaklasyfikować - tak mam uzgodnione z moim WK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak przy sprowadzeniu pojazdu od razu nie wprowadzano zapisów WIELOZADANIOWY lub VAN to jest to jakaś możliwość sprostowania tych zapisów przez WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak przy sprowadzeniu pojazdu od razu nie wprowadzano zapisów WIELOZADANIOWY lub VAN to jest to jakaś możliwość sprostowania tych zapisów przez WK.

Powinien to wyprostować diagnosta, który wykonał OBT przed pierwszą rej. (korektą tego badania)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.