Skocz do zawartości

Czy OSDS jest potrzebny?


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się ten pomysł. Diagnosta powinien być pracownikiem starostwa - konkretnie danego wydziału komunikacji. To byłoby ze wszech miar optymalne rozwiązanie! Bez żartów to mówię.

 

No ale jeśli tak to i wynagrodzenie na poziomie pracownika WK musi być :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    36

  • JANUSZ60

    22

  • biker100

    18

  • DARIO64

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

U naszych zachodnich sąsiadów tak jest.Diagnosta przyjeżdża do biura i nie wie gdzie /na jakiej stacji/ będzie pracował.Odpowiedzialność -jaka :D o auto dba właściciel i tylko właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo zmieniacie temat. A ja jestem ciekaw ilu z Was faktycznie by pozostało dalej diagnostami jak w jakichś biednych starostwach trafilibyście na urzędową pensję. Pamiętajcie, że zgodnie z kategoriami zaszeregowania Koledzy bez wyższego wykształcenia nie mają szans na "inspektora" w rozumieniu przepisów administracyjnych. A wtedy jedyny ratunek to podłapać gdzieś jeszcze pół etatu jako mechanik :evil:

 

Generalnie pomysł może i jest ciekawy, ale wymagałby kilku zmian w przepisach dotyczących zatrudnianiu w administracji publicznej, a to wcale nie musi być łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw ilu z Was faktycznie by pozostało dalej diagnostami jak w jakichś biednych starostwach trafilibyście na urzędową pensję

Co prawda pieniądze to nie wszystko, ale czy praca w urzędzie uniezależni diagnostę od nacisków.Starosta to pewnie chodzi na piechotę i kolegów nie ma, szef jak każdy inny. :x

to wcale nie musi być łatwe

Leczenie bywa czasami długie i bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a był sobie projekt ...

ja wolałbym to
Pracownicy TDT podczas kontroli stacji podlegaliby ochronie przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu

z małą korektą "Diagnosta podczas kontroli pojazdu podlegaliby ochronie ... "

 

bo skoro dopuszczamy pojazdy "z up. Starosty" czyli w imieniu Państwa i mamy taką odpowiedzialność za nasze decyzje to niech Państwo nam też zapewni minimalne przywileje

 

bo niby właściciel SKP lub diagnosta napadną na tdt :razz:

a klient na diagnostę to nigdy :evil::shock::evil:

 

projekt z 2010 06 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby ktoś akurat dla Diagnostów chciał to leczenie prowadzić

Chodziło mi o leczenie systemu. Jak uleczyć system bez trudnych decyzji, skoro od tylu lat mówi się o zbyt dużej liczbie skp a nic nie robiono żeby ograniczyć przyrost. I pytanie czy będzie wola uzdrowienia, czy wola zbicia kasy. Bo jak na razie z tego co sobie wydumali wynika że raczej to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pomarzyć!!! ::claus ::claus
Uważaj, żeby Ci ten uśmiech nie zgasł jak będziesz musiał wybrać czy mieć SKP, czy być diagnostą. Miłego dnia :P

 

PS. Jeśli nasz rząd, jakikolwiek by on nie był, nie zadba o wprowadzenie właściwych aktów prawnych w tym zakresie, to zapewne jedna skarga do KE załatwi sprawę. Tym bardziej, że tu nie chodzi o "angliki", a o bezpieczeństwo ruchu drogowego w całej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta powinien być pracownikiem starostwa - konkretnie danego wydziału komunikacji. To byłoby ze wszech miar optymalne rozwiązanie! Bez żartów to mówię.

 

No ale jeśli tak to i wynagrodzenie na poziomie pracownika WK musi być

Wynagrodzenie biorę w ciemno! Przynajmniej wszyscy mieli by cale pensje na "papierze" a i normy czasu pracy były by przestrzegane. Martwi mnie natomiast to, że w starostwach decydują układy i nepotyzm i dlatego jestm za opcją aby diagnosści byli pracownikami TDT-u!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starostwach decydują układy i nepotyzm i dlatego jestm za opcją aby diagnosści byli pracownikami TDT-u!
a TDT jest wolny od wszelkich patologii, taka "zielona wyspa", enklawa uczciwości i praworządności w RP... :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta powinien być pracownikiem starostwa - konkretnie danego wydziału komunikacji. To byłoby ze wszech miar optymalne rozwiązanie! Bez żartów to mówię.

 

No ale jeśli tak to i wynagrodzenie na poziomie pracownika WK musi być

Wynagrodzenie biorę w ciemno! Przynajmniej wszyscy mieli by cale pensje na "papierze" a i normy czasu pracy były by przestrzegane. Martwi mnie natomiast to, że w starostwach decydują układy i nepotyzm i dlatego jestm za opcją aby diagnosści byli pracownikami TDT-u!

 

Pomarzyć piękna sprawa ::claus::claus

Danielg593 jaka kwota by CIe zadawalaŁa?-pisz na PW

może sie dogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynagrodzenie biorę w ciemno!

 

Uważam Daniel że masz więcej ambicji, a na pewno wiedzy i umiejętności, żeby pracować za 2 tys. netto. Ale skoro tak wyceniasz swoją pracę... :evil:

 

A nie lepiej odpuścić tak ze dwie stówki i do Biedronki na kasę iść? Stres mniejszy jednak... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam Daniel że masz więcej ambicji

Dlatego też coraz bardziej zastanawiam się nad zmiana zawodu :(

na pewno wiedzy i umiejętności, żeby pracować za 2 tys. netto

Niestety moja wiedza i doświadczenie są w obecnym systemie prawnym przeszkodą a nie atutem. No cóż znów zostałem zmuszony do zmiany pracy, bo byłem tym złym, który zna przepisy i co gorsza je stosuje :(

 

[ Dodano: 25-08-2015, 22:11 ]

w starostwach decydują układy i nepotyzm i dlatego jestm za opcją aby diagnosści byli pracownikami TDT-u!
a TDT jest wolny od wszelkich patologii, taka "zielona wyspa", enklawa uczciwości i praworządności w RP... :x

Pewnie nie ale musiał by zatrudnić kilka tysięcy diagnostów a w małym starostwie zapotrzebowanie jest na kilkunastu diagnostów - chyba nie musze tłumaczyć, który układ jest bardziej korupcjogenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja wiedza i doświadczenie są w obecnym systemie prawnym przeszkodą a nie atutem. No cóż znów zostałem zmuszony do zmiany pracy, bo byłem tym złym, który zna przepisy i co gorsza je stosuje :(
przykre , ale nie jesteś w tym osamotniony i niestety ale jestem w tej samej sytuacji ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja wiedza i doświadczenie są w obecnym systemie prawnym przeszkodą a nie atutem.

To sprowadza się do braku nadzoru, który olewa i dopuszcza patologie na swoim terenie. Omawialiśmy to na stronie OSDSu. Skoro nadzór pozwala na robienie takich rzeczy to się nie dziwmy, że ludzie z wiedzą są niechętnie widziani przez pracodawców. Z drugiej strony nie dziwię się niewtajemniczonemu pracodawcy, który widzi co się dzieje na rynku i jest w szoku dlaczego jego pracownik nie chce puścić pojazdu, który za płotem przechodzi bez problemu. Z jego perspektywy to jest strata kasy. Niestety ma to przełożenie również na inne struktury kontrolne na drodze, policja nie widzi miliona świateł na samochodzie, diod... innych gadżetów, ITD również jest ślepa na warunki techniczne, a zwykły obywatel korzystający z "poczty" i pseudo kontroli drogowych jest w szoku kiedy dowiaduje się, że jego igiełka na pierwszy rzut oka nie spełnia warunków technicznych i się słusznie bulwersuje, bo przechodził tyle badań mijało go tyle radiowozów i nikt się pół słowem nie odezwał aż zjawił się szpec, który chce zabrać mu dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby pracować za 2 tys. netto.

 

No nie przesadzaj. Inspektor w małym starostwie ma troszku więcej, a w większych miastach potrafi być i w górnej granicy widełek dla danej grupy zaszeregowania. Do tego dochodzą pieniążki na każde święta (może nie wielkie, ale zawsze), dofinansowanie do wczasów lub wyjazd integracyjny (z rodzinami, żeby nie było). Wszystko na papierze, pożyczki z socjalu i inne pierdoły.

 

A jest jeszcze jakże rzadko wykorzystywany specjalista - prawda?

 

Na dzień dzisiejszy miedzy mną a moja lepszą połową jest nie więcej niż 500 zł różnicy na moją korzyść i z brakiem u mnie tych wszystkich dodatków. A jako diagnosta źle nie zarabiam patrząc na nasz rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspektor w małym starostwie ma troszku więcej

 

Ale bez wyższego inspektorem nie będziesz. A nawet z wyższym nie palą się do awansu bo na co każdemu inspektor? Specjalista wystarczy (odpowiednik podinspektora). A tu pod koniec mojej pracy w WK pensja w granicach 2000 była maksimum marzeń. Ze stażowym włącznie. UM Poznań 2011 rok.

 

Wyjazd integracyjny raz w roku - BEZ RODZIN. Trzynastka owszem. Pożyczki z socjalu to już sprawa indywidualna każdego zakładu pracy. Podpowiem że np. poczta jest tu rajem pod tym względem. Innych form pomocy u mnie nie było. Dofinansowanie dokształcenia ewentualnie (nie wszędzie) ale za lojalkę - inaczej zwrot. To wszystko.

Na święta 200-300 zł.

 

No to z tego co piszesz bardzo się Marzenie poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzynastka owszem.

Nie dostałem nigdy w żadnej firmie :(

Pożyczki z socjalu to już sprawa indywidualna każdego zakładu pracy.

Niestety ale żaden z moich byłych pracodawców takowych nie oferował.

Dofinansowanie dokształcenia ewentualnie (nie wszędzie) ale za lojalkę - inaczej zwrot.

Tej formy pomocy też nie proponowano, co najwyżej nauke j. angielskiego ale za własna kasę (tz. firma udostępniała niby gratis sale do wykładów a za lekcje trzeba było płacić).

Na święta 200-300 zł.

Na 20 lat pracy na święta dostałem bon z 6-7 razy i to za kwote max 200 PLN.

 

W dalszym ciągu biorę w ciemno pensje pracownika WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu biorę w ciemno pensje pracownika WK.

 

Do niedawna miałem 1700 zł na rękę. Doliczmy trzynastkę to wychodziło ok. 1850 zł. Przy czym odpowiedzialność diagnosty jest chyba większa niż szeregowego urzędnika. Nadal bierzesz w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.