Skocz do zawartości

zagubione pokwitowanie


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

No i dochodzimy do sedna tak zwanego literalnego znaczenia zapisów rozprzadzenia, w ktorym wymieniono Dowód Rejestracyjny, Pozwolenie Czasowe, Kartę Pojazdu, Dane w CEP i ani... ani... ani mru-mru o jakiś wydziałowym piśmie. O! Co innego jako załącznik do PC. ;)

 

A 6.9b na KP nie można zrobić? Rozwiązało by to sytuację, a zakres badania ten sam.
- co do tego, to ja tam badania wolę klepać nie po tabeli opłat, a po zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • Paprock

    12

  • Demart

    12

  • Rafi90

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

No to pismo plus KP i ja jakoś tam zrobię. Tylko tak cisnę, że jak już zapodziało się to skierowanie jako dokument, jako podstawa prawna do wykonania badania, to węszę za czymś co jego rolę przejmie i tu najbardziej zasadne czerwone blachy z PC w komplecie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraz. Przyzwyczajenie, bo to już kilka lat będzie jak nie zrobiłem badania bez tablic i bez PC. :x Jak ten czas z dnia na dzień co raz szybciej zap... gna.

Dało się? Dało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,że po przeprowadzonym badaniu klient nagle zgubił pieniądze
no widzisz Grześ ustawodawca przewidział taki scenariusz dlatego opłatę będziesz pobierał przed badaniem... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie kombinacje będzie tworzył diagnosta jeśli się okaże ,że po przeprowadzonym badaniu klient nagle zgubił pieniądze :x

 

Na pewno różne jak będą u niego w kieszeni ;) . A tak poza tym jest to stały klient i naprawiał u nas auto więc trzeba mu jakoś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz?

Klient zgubił pokwitowanie i przyjechał na badanie (nie ma pokwitowania)....co by tu zrobić,aby to badanie wykonać......

Klient zgubił pieniądze i przyjechał na badanie (nie ma kasy)....co zrobić,żeby pomóc szanownemu panu,aby to badanie wykonać......

To było do biker100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zgubił pokwitowanie i przyjechał na badanie (nie ma pokwitowania)
to świadczy tylko o człowieku i jego podejściu do tematu ...........po prostu -olewatorstwo i klient ma to gdzieś -a diagnosta się martwi jak to zrobić aby nie stracić klienta
A tak poza tym jest to stały klient
- bo może pojechać na 10 innych stacji w okolicy -a znajdzie jakaś która nie będzie miała żadnych oporów w wykonaniu tego badania - i to jest dzisiejszy system badań - klient ma być panem i władzą diagnosty ................... :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zgubił pokwitowanie i przyjechał na badanie (nie ma pokwitowania)....co by tu zrobić,aby to badanie wykonać......

Klient zgubił pieniądze i przyjechał na badanie (nie ma kasy)....co zrobić,żeby pomóc szanownemu panu,aby to badanie wykonać......

a diagnosta się martwi jak to zrobić aby nie stracić klienta

 

Tak to niestety dziś wygląda, że to diagnoście zależy żeby klient miał sprawny samochód, poprzez znalezienie luki, niedomówienia itp w prawie, bo jak nie znajdzie i nie podpisze to

 

może pojechać na 10 innych stacji w okolicy

 

Kiedy to znormalnieje :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite 3 strony dyskusji nt. klient zgubił pokwitowanie za zatrzymany dowód jak ustalić przyczynę zatrzymania?

 

W zasadzie odpowiedzi już tu padły:

1. duplikat z Policji/organu kontroli ruchu drogowego - mają obowiązek wydać tylko pewnie klient nie chciał zapłacić opłaty skarbowej za uwierzytelnienie,

2. ksero z WK - mamy pismo przewodnie z przyczyną zatrzymania.

 

Najważniejsze jest, aby diagnosta pisząc "ustała przyczyna zatrzymania dowodu" wiedział co było tą przyczyną i pod czym się podpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zacytować przykładowe wpisy przyczyn zatrzymania w takim piśmie przewodnim?

 

Pokrywają się z tymi wpisanymi na pokwitowaniu - np. "uszkodzenia pokolizyjne", "brak aktualnych badań", "niesprawne oświetlenie z przodu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tylko to jest ważne. Oby kiedyś Tobie jakiś klient pomógł jak starosta Cię zaprosi na rozmowę.

 

Więc chyba wszystkiego nie widzisz. Chcę żeby było zgodnie z obowiązującymi przepisami i dlatego pytam tutaj bo nie miałem jeszcze takiej sytuacji. Jak się nie będzie dało nie zrobię wcale. Wolę spać spokojnie. Już miałem głupie insynuacje od szeryfa że nie chcę zrobić, ale mam to w głębokim poważaniu. Niestety mamy taki chory system badań. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z żadnym "pismem przewodnim". No chyba, że teraz to wprowadzono. Do WK wpływa dowód z karteczką w formie gotowego druczku, którego zawartość w skrócie pokrywa się z treścią pokwitowania, przy czym ich wzory są przeróżne na różnych jednostkach.

Ale generalnie wszystkie komendy mają opracowane takie gotowe "kwitki", bo komu by się chciało do każdej takiej prozaicznej sprawy pismo przewodnie pisać i marnować czas i papier.

 

Zazwyczaj treść ogranicza się do:

W związku z... na podstawie... (przywołanie skróconej podstawy prawnej) komenda Policji w .... przesyła w załączeniu zatrzymany w dniu .... dowód rejestracyjny .... pojazdu marki .... zatrzymany z powodu ....

 

I tyle. A już nie powiem na czym często było to drukowane "z braku laku" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.