Skocz do zawartości

Kamizelka odblaskowa w aucie.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Może mała dyskusja o sensowności wożenia w aucie kamizelki odblaskowej??

 

Osobiście mam taką kamizelkę i jestem za wprowadzeniem jej na listę obowiązkowego wyposażenia pojazdu i wprowadzenia obowiązku zakładania jej podczas opuszczania pojazdu na drodze, a nawet posunął bym się dalej i nakazał zakładanie takich kamizelek rowerzystom poruszającym się po drogach publicznych.

Z drugiej strony mamy bardzo niską kulturę kierowców i nagminne jest nie zmniejszanie prędkości na widok pomarańczowej kamizelki (ja mam żółtą i efekt na drodze jest murowany, wszyscy zwalniają). Napiszcie co o tym sądzicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to temat jest bezdyskusyjny. Opowiadam się za wprowadzeniem takiej kamizelki. Każdy myslący człowiek, który znajdzie się w nocy na drodze, zdaje sobie sprawę z zagrożeń. Osobiście znam wypadek, w którym smierć poniosła młoda kobieta, która wyszła na drogę z unieruchomionego samochodu, aby postawić trójkąt. Nie zdążyła ...

Pomijam cały szereg Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! i, którym się wydaje, że kierowca to nietoperz i widzi na 100 m nieoświetloną przeszkodę, a wszelkie przepisy, to nie dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to dobry pomysł wprowadzić obowiązek wyposazenia pojazdów w kamizelki odblaskowe ( może zamiast tych nieszczęsnych gasnic ),ale chyba jeszcze lepiej było by zeby rowerzysci mieli obowiązek jeżdżenia w takich kamizelkach,sam dojeżdzam 40 km do pracy i nieraz niewiem co to jest w srodku lasu na drodze coś miga czy to oczy lisa czy odblaski przy pedałach od roweru bo raz z lewej strony jezdni raz z prawej strony jezdni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na zachodzie na rowerach jeżdzą w kamizelkach i jeszcze do tego w kaskach -

poprostu ludzie tam są powązni i mądrzy . A u nas jak chcesz coś wprowadzić to wszyscy

twierdzą że odbiera im sie swobody obywatelskie o które tak długo walczyli - nikt nie mówi o bezpieczeństwie . Tak dużo mówi sie o alkoholu za kierownicą i co skutkuje :shock:

Jestem za wszystkim co poprawia bezpieczęństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat - ja osobiście mam i jestem za obligatoryjnym wprowadzeniem takiego przepisu.Najbardziej ta sprawa(kamizelka) przydaje sie w nocy kiedy kierowcy praktycznie nie widać przy pojezdzie! A najlepiej kolor zielony(policyjny) wtedy wszyscy zwalniają.Miłej pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za wprowadzeniem takiej kamizelki na obowiązkowe wyposażenie,ale jak nasze mądre głowy poczują że moża na tym nieźle zarobić to wprowadzą obowiązek posiadania dla każdego pasażera nie tylko dla kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oni już znajdą certyfikowanego i tylko słusznego producenta

Niezupełnie, jesteśmy w europie i może mieć certyfikat innego państwa. A koszt kakiej kamizelki (żółtej) to na dzień dzisiejszy 6-10pln. A więc wyposażenie całego kompletu pasażerów to koszt góra 50 pln (ja mam trzy w aucie :mrgreen:, dla mnie, mojej żony i mojego pieska - dla teściowej zabrakło :mrgreen: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.