Skocz do zawartości

OBT po 3 latach


pietrek_k
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Samochód osobowy z 2011r. z salonu, I-rej 15-05-2012. Klient przyjechał 09-07-2015 i dostał do 09-07-2016. Dobrze czy źle? ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież można dać na 3-2-1 nie ma OBT na 22 m-ce? Myślę, że klient przegapiając przyjazd przed końcem 3 lat traci przywilej 2 lat bo nie zmieści się w tym okresie 5 lat od dnia I rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. w takich sytuacjach dopełniać do 5 lat od I rejestracji ? A jeżeli przyjechałby na badanie 15-01-2017?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli przyjechałby na badanie 15-01-2017?

 

Dostałby na rok czyli do 15.01.2018 r.

 

Stosuję zasadę jeżeli przyjeżdża na badanie po 3 latach i do 5-ciu jest więcej jak rok dobijam do 5 -ciu jeżeli jest mniej niż rok to dostaje na rok,trochę to niegramatycznie ale chyba zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Tylko wiesz czy ktoś się z TDT-u na kontroli nie czepi , że jest jakieś badanie na nie całe 2 lata. Bo zaraz będzie właśnie, że przecież wyznaczamy terminy 2 lub 1. No bo jeżeli masz rację to wtopa moja, częściej będę widywał klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód osobowy z 2011r. z salonu, I-rej 15-05-2012. Klient przyjechał 09-07-2015 i dostał do 09-07-2016. Dobrze czy źle?

 

U mnie 15.05.2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dopełniając do 5 lat nie przekroczę terminu 2 lat ,to dopełniam a jak wychodzi, że gdybym dopełnił do 5 lat i bym przekroczył 2 lata to daję tylko na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż art.81 ust5 mówi, że "Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie" i dla mnie jest to podstawa. Dalej pisze, "z zastrzeżeniem ust.6-10" i jeżeli pojazd spełnia te warunki zastrzeżenia to dostaje zgodnie z ust.6-10. jeżeli nie, to wracamy do ust.5.

Interpretacja słowna Panów z TDT podczas kontroli jest taka: Jeżeli się zgłosi po upływie 3 lat, ale przed upływem 4 lat to dopełniać do 5lat, jeżeli zgłosi się po upływie 4 lat wyznaczyć na 1 rok. Podstawa: ustne ustalenia w TDT z ich prawnikiem. I nie ważne czy to jest pojazd przedstawiciela handlowego, czy starszej osoby, przebieg nie gra tu żadnej roli. Mowa jest o pojazdach do 3,5T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej pisze, "z zastrzeżeniem ust.6-10" i jeżeli pojazd spełnia te warunki zastrzeżenia to dostaje zgodnie z ust.6-10. jeżeli nie, to wracamy do ust.5.

 

Może nie tyle "spełnia warunki zastrzeżenia", co jest po prostu pojazdem wymienionym w ust. 6-10. Jeśli jest takim pojazdem - to wtedy "zapominasz" o ust. 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ważne czy to jest pojazd przedstawiciela handlowego, czy starszej osoby, przebieg nie gra tu żadnej roli

 

W jakim przypadku ma znaczenie,dopytam tak nieśmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sprawę załatwiłby odpowiedni zapis w PORD, bo tak to mamy tysiąc różnych interpretacji. Zmiana dotychczasowego zapisu z uwzględnieniem pojazdów pojawiających się w czwartym roku od dnia pierwszej rej. na obt, pogodziłaby wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana dotychczasowego zapisu

Np na "Pierwsze OBT przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji,a następne corocznie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko w tej kwestii jest czytelne i przejrzyste,lepiej tego nie ruszajmy,bo możemy się później nie połapać :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sprawę załatwiłby odpowiedni zapis w PORD, bo tak to mamy tysiąc różnych interpretacji

Np wprowadzenie ciągłości OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz czy ktoś się z TDT-u na kontroli nie czepi
nie czepiają...

 

[ Dodano: 10-07-2015, 12:33 ]

To skąd tyle nadinterpretacji... :x
z centralnej Polski ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np wprowadzenie ciągłości OBT.
Jestem na nie. Nie uwzględnia to możliwości np. awarii pojazdu czy nieobecności właściciela, który w tym czasie z pojazdu nie korzysta. Wg. mnie tylko ujawnienie faktu poruszania się po drodze pojazdem bez ważnego badania powinno być karane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie tylko ujawnienie faktu poruszania się po drodze pojazdem bez ważnego badania powinno być karane.

Tak to mamy obecnie ale skoro chcemy zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.