Skocz do zawartości

java8u51


Rekomendowane odpowiedzi

A w doopie to mam i nie wysyłam żadnego eksportu...

W pełni się z Psuj, zgadzam. Już dawno diagności i SKP powinny olać temat eksportu badań jak aplikacja przestanie działać. Przecież to nie nasza wina, że twórcy CEPIKU obsługują ten system tak nieporadnie. Prawie każdy z nas korzysta z bankowości elektronicznej i niezależnie z usług jakiego banku korzysta aplikacje działają bezproblemowo, czyli jednak jak komuś zależy to może stworzyć system informatyczny, który działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firestorm, sorry ale instrukcja nie zawiera takich informacji. Wyobraź sobie, że diagnosta może mieć zerową wiedzę nt. ustawień javy itp. Nie napisałeś w pierwszym poście odnośnie aktualizacji do wersji 8 nic odnośnie dodawania wyjątków, więc skąd te pretensje? Ja wiem, że dla Was to są rzeczy oczywiste. Mam kilku znajomych, którzy administrują dużymi sieciami i wiem jak to wygląda z ich punktu widzenia. Jednak uważam, że dając narzędzie osobom nie będącym informatykami, powinniście w jak największym stopniu uprościć wszystko. A tu trzeba instalować, ustawiać, przestawiać, usuwać, dodawać itp. Nie każdy sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robić

 

Od razu sie zapytam, choć to tez woła o pomstę do nieba... czy nową wersje liska można instalować? Firefox już krzyczy, że jest aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Zaryzykowałem :? i poszło.

Dziś uporałem się z Java 8.51. Pozytywnie dzięki wskazówkom kolegi ~firestorm. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizował ktoś? - działa?

 

Bo u mnie nie...

ja aktualizowałem 8-mke miesiąc wcześniej i nie działała wruciłem do 7-demki, dzwoniłem do nich i odpowiedzieli że nie nadążają za tymi aktualizacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie (żeby nie było że pomijam :cool: ) robić, robić i jeszcze raz robić, działa z Java 8 update 51.

 

 

ps. Java 8 jest juz od dłuższego czasu, były narzekania że jak to Cepik działa tylko na starej Javie :-? - no dobra, opracowaliśmy rozwiązanie, jest Cepik na Javie 8 to też narzekania, no sorry nie dogodzi się wszystkim.

 

ps. a na mojej ulubionej stacji SKP nadal działa Cepik na Firefox 3.6.21 + java 6

(czego oczywiście nie polecam, trzeba aktualizować ale to jako ciekawostka - nie pytajcie mnie jak to skonfigurować, do wygrzebania pewnie w archiwach Internetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pradziadek jeździł zaprzęgiem o sile 2 koni ...

Więc pewnie i ja powinienem ;) Bo to dalej funkcjonuje :evil:

 

 

A tych co wymyślili samochód - ukamieniować. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robić, robić i jeszcze raz robić

Może jednak to operator Cepiku powinien pójść do pierwszego lepszego banku i zapytać jak to zrobić, żeby działało samo, bez roboty, automatycznie.... przeca XXI wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, to nie działa samo, automatycznie, bez roboty. W bankach działy IT są mocno rozbudowane. Ale to nie o to chodzi. Przede wszystkim CEPiK to dzieło wadliwe samo w sobie i to od samego początku. To jest problem. Może wersja 2.0 uratuje sytuację, bo będzie to zupełnie nowy system, oparty o zupełnie nowe zaplecze sprzętowe. Podziała może ze dwa lata, a później przejdzie w ręce TDT-u... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepiku powinien pójść do pierwszego lepszego banku i zapytać jak to zrobić
- koszt budowy systemu w latach 2004-2010 pochłonął około 325 mln złotych -może to są za małe pieniądze aby utworzyć coś super... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert gdyby dostał taką kasę na taki system to nie zdążyłbyś pomyśleć i pojazd byłby w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wersja 2.0 uratuje sytuację, bo będzie to zupełnie nowy system, oparty o zupełnie nowe zaplecze sprzętowe

aboz, Ty to na poważnie czy się rozmarzyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to na poważnie czy się rozmarzyłeś?
Poważnie, poważnie. Znam temat od drugiej strony i jest duża szansa na to, że system będzie działał normalnie :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że dla pracowników CEPIK-u zacytuję klasyka:

 

Panowie i Panie (żeby nie było że pomijam :cool: ) robić, robić i jeszcze raz robić,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że dla pracowników CEPIK-u zacytuję klasyka:

 

Panowie i Panie (żeby nie było że pomijam :cool: ) robić, robić i jeszcze raz robić,

I tak robimy, robimy i jeszcze raz robimy, tylko czy tak być powinno ???

Mnie córka pomogła wyjątki wrzucić, znajomy dzwonił na help desk (pomogą pod warunkiem, że masz Team Viewer 8, żenada) a połowa stacji w okolicy zleca to firmom komputerowym za pieniądze ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(pomogą pod warunkiem, że masz Team Viewer 8, żenada)
że co :?:?:

 

np. TeamViewer v10 to "aż" 7,7 MB danych,

 

 

SD Cepik nie pobiera opłat za pomoc , więc (IMHO) TeamViewer w tym przypadku jest zastosowany zgodnie z

Program TeamViewer jest darmowy do celów niekomercyjnych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że SD ma licencję, Wy używacie tzw. QuickSupport czyli końcówki TV i wystarczy licencja tego co pomaga czyli SD

 

 

ale widzę też źle żeby pomagać tym co....

 

[ Dodano: 22-07-2015, 00:34 ]

zleca to firmom komputerowym za pieniądze ,,,
bogate SKPy :lol:

 

skąd jesteś? podjadę i nieźle dorobię, jak się nie umie 2 razy nacisnąć myszką aby zainstalować Javę + dodatek i wpisać 2 wyjątki to się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.