Skocz do zawartości

Badanie dżwigu


canter

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi doradzi co zrobić:

Mam klienta dżwig o udżwigu 500T o masie własnej 100T,

Posiada wszystkie odstępstwa i wszystko legal tylko jak mu przeprowadzić BT.

Jakby tu przyjechał to nie zmieści się w hali i za szeroki i za wysoki i oczywiści za ciężki

Na wjżdzie nawet by kostka nie wytrzymała nie mówiąc o kafelkach na hali/jak by się zmiescił/ Pytanie brzmi : Jak przeprowadzić takie BT i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi doradzi co zrobić:

Mam klienta dżwig o udżwigu 500T o masie własnej 100T,

Ciekawy przypadek

Więc nie licz na wile odopowiedzi

Posiada wszystkie odstępstwa i wszystko legal tylko jak mu przeprowadzić BT.

Z pełnym "wypasem"

 

 

Jakby tu przyjechał to nie zmieści się w hali i za szeroki i za wysoki
Nie rozumiem tego mógłbyś trochę rozwinąć? Mam nadzieje, że nie pracujesz na podstawowej, a to na podstawie:
Wysokość 4,1 m, szerokość 4,2 m

dalej

i oczywiści za ciężki

Na wjżdzie nawet by kostka nie wytrzymała nie mówiąc o kafelkach na hali/jak by się zmiescił/ Pytanie brzmi : Jak przeprowadzić takie BT i gdzie.

Uważam, że z kostką nic by się nie stało - zobacz naciski na oś - bo one są najważniejsze.

 

 

Pytanie brzmi : Jak przeprowadzić takie BT i gdzie.

Na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów (bez ograniczeń :evil: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste ,że na OSKP.

Kostka to małe piwo ale przy jego wadze i długości nie zmieści się na drodze gminnej.

Przy skrętach zwijał by asfalt naciski na os to 13000 jest 8 osi. Jak jeżdzi na zlecenia to tylko

głównymi drogami ,a przy dojeżdzie gdzieś w bok musi mieć drogi specjalnie wzmacniane /utwardzane/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38 napisał:
Na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów

Znam ten przypadek bo rozmawialiśmy przez telefon. Problem jest w nośności drogi dojazdowej, bo można wykonać pomiar hamulców opóźnieniomierzem. Ten żuraw ma 8 osi, musi mieć wyznaczoną trasę przejazdu i godziny http://www.eurosprzet.pl/uploads/LTM_1200.png

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 24-07-2015, 13:39 ]

to ten ma 8 osi

http://www.eurosprzet.pl/_ltm_1500.html

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieści się na drodze gminnej.

W takim razie pozostaje specjalne pozwolenie, albo zmiana stacji :oops:

 

Nie rozumiem jednak co tu ma wysokość i szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przypadek obnaża bezsens naszego prawa :( Swego czasu na egzaminie Panowie z TDT wałkowali temat sprawdzania hamulców w Multicarze, który nie mieścił się na rolkach ale jak w takim pojeździe sprawdzić zawieszenia czy ustawienie świateł to już nikt nie myślał. Inny przypadek to badanie quada, którym na kanał nie da się wjechać i jak w nim sprawdzić zawieszenie, skoro SKP nie musi posiadać żadnego dodatkowego dźwignika oprócz kanałowego? Pozostaje jeszcze temat badań technicznych ciągników rolniczych i przyczep poza SKP, bo jest parcie polityczne aby wprowadzić takie badania ale jak na jakimś placu placu przeprowadzić badania zgodnie z przepisami to już nikt nie myśli :( Ja widzę jedną możliwość wyjścia z tej chorej sytuacji, któro będzie polegało na zwolnieniu pewnych grup pojazdu z konieczności wykonywania im OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nasze przepisy są dobre tylko na egzaminy oraz kontrole, w życiu nigdy się nie sprawdziły. Dlatego twierdzę, że nikt z nas nie wykonał jeszcze badania zgodnie z przepisami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno o tym pisałem, aby jednego mądrego wysłali do Niemiec, przepisać toćka w toćkę ich przepisy, a jak spróbuje dopisać "i " "albo" "lub" to dostanie w ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych zdjęciach są same maluszki

 

[ Dodano: 24-07-2015, 14:02 ]

napisałem e-mei do TDT ciekawe co odpowiedzą jak odpowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno o tym pisałem,

Tak pamiętam naszą dyskusję z przed kilku lat i jak na razie problem nie został zauważony przez ustawodawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie otrzymałem do tej pory żadnej odpowiedzi z TDT na mojego e-mei.

Chyba maja problem jak odpowiedzieć

 

Jeśli już odpowiedzą to coś w tym stylu: "TDT nie jest od interpretowania przepisów". - na więcej bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację TDT wykpiło się od odpowiedzi .

Zostałem poinformowany że od takich spraw są Starostwa jako jednostka nadrzędna .Czyli w czystym wydaniu spychologia . ZA co im płacą . Ta instytucja powinna być zlikwidowana może by była mniejsza dziura budżetowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.