Skocz do zawartości

Przyczepa ciężarowa rolnicza i ciągnik rolniczy


majewski_adr

Rekomendowane odpowiedzi

A może było jeszcze wcześniej..... :?

Przecież teraz i tak muszą posiadać,to po co wiedzieć.No chyba ,że jest jakiś przepis,że zarejestrowane przed.......nie muszą posiadać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Mam ochotę kupić przyczepę sprowadzoną z Niemiec, ale przyczepa nie posiada jeden z tabliczek znamionowych a nie wiem gdzie szukać numeru ramy. Przyczepa jest z 1968, masa własna 1336, dopuszczalna 8 ton, producent już nie istnieje (Graubremse GMBH Heidelberg).

Czy można jakoś taką przyczepę zarejestrować, zrobić pierwszy przegląd, znaleźć numer ale nie wiem gdzie go szukać, znalazłem tylko i wyłącznie dwie tabliczki na osiach które mają 13 cyfrowy numer ( w tym kropki i myślniki) z jakimiś oznaczeniami dodatkowymi. Przyczepa jest tania, posiada sprawne hamulce najazdowe, w tym ręczne na przód i tył, światła, dobrze wygląda i jest nie przerdzewiała.

 

Poproszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś taką przyczepę zarejestrować,

Będą z tym problemy. Numer musisz znaleźć, chyba, że rzeczoznawca sporządzi opinię, że nr uległ zniszczeniu lub zatarciu.

tylko i wyłącznie dwie tabliczki na osiach które mają 13 cyfrowy numer ( w tym kropki i myślniki) z jakimiś oznaczeniami dodatkowymi

Niestety ale to tabliczki znamionowe osi i z nich pożytku przy badaniu technicznym nie będzie.

Przyczepa jest tania, posiada sprawne hamulce najazdowe, w tym ręczne na przód i tył,
Jezeli faktycznie jej DMC wynosi 8 ton, to z takimi hamulcami wyniku pozytywnego nie uzyskasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Tabliczka która znalazłem nie jest od samej przyczepy, tylko od zaczepu po sprawdzeniu w necie podobnej przyczepy i przetłumaczeniu tabliczki, dopuszczalna na zaczep i hamulec najazdowy. Zaś sama przyczepa nie posiada tabliczki . Gdzie szukać numeru ramy? Pan sprzedawca wysłał mi zdjęcie przy obrotnicy na której są tylko trzy nabite znaki (I18) nic poza tym. Czy możliwe żę to jest numer ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robiłem teraz taką przyczepę numer miała nabity na ramie z prawej strony z przodu u góry w samym narożniku ukryty pod czterema warstwami farby. Tabliczki znamionowej brak wynik negatywny wniosek o nadanie zastępczej. Przyczepa sprowadzona z niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt nadania zastępczej tabliczki znamionowej?

piotrunio8 jak dokonałeś rejestracji możesz coś podpowiedzieć, przyczepa jest bardzo tania i chodź bardziej byłaby przeznaczona do potrzeb gospodarstwa, to wolałbym mieć ją zarejestrowaną. Jeśli się nie uda nie kupię jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim urzędzie za zaświadczenie lub skierowanie opłata 17 złotych!

 

Niech doczytają ustawę o opłacie skarbowej. Zaświadczenie 17, decyzja 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.