Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Gość nikos

Wynik badania

Polecane posty

Gość

Witam.

 

Czy podczas dodatkowego badania technicznego pojazdu na podstawie pokwitowania policyjnego ( usunięcie usterek ), określam wynik badania jako pozytywny czy wpisuję " bez oceny " ?

 

Jaka podstawa prawna to określa ( rozporządzenie ) ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
określam wynik badania

Tak

 

Jaka podstawa prawna to określa ( rozporządzenie ) ?

Tak

Ps.Przeczytaj dokładnie opis do zaświadczenia z badania technicznego.

i nie dubluj tematu-już cała encyklopedia została napisana na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
Jaka podstawa prawna to określa ( rozporządzenie ) ?

- komentarz zbędny do braku zainteresowania zmianami jakie zachodzą w aktach prawnych dotyczących badań technicznych .................... :cool::x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
komentarz zbędny do braku zainteresowania zmianami jakie zachodzą w aktach prawnych dotyczących badań technicznych
Przeczytaj dokładnie opis do zaświadczenia z badania technicznego.

 

gdybym zapytał na ulicy która godzina, kazalibyście mi kupić sobie zegarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
gdybym zapytał na ulicy która godzina, kazalibyście mi kupić sobie zegarek.
nie bo nie każdy go musi mieć -ale wiedzę na zajmowanym stanowiska - trzeba mieć .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
-ale wiedzę na zajmowanym stanowiska

 

a wiesz gdzie pracuję ?

chcę się dowiedzieć tego, o co pytam, może w czyimś imieniu? Nie pomyślałeś zapewne o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
Nie pomyślałeś zapewne o tym?
no nie - :idea:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

i dalej nie uzyskałem odpowiedzi.

 

" Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia."

 

Skoro nie ma definicji badania technicznego ani czynności innych, to jak można określić czy dana czynność jest badaniem technicznym, czy też czynnością inną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Czy podczas dodatkowego badania technicznego pojazdu na podstawie pokwitowania policyjnego

Czyżbyś zapomniał o co pytasz?

Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania.
to jak można określić czy dana czynność jest badaniem technicznym,

Ponieważ masz wykonać to:

"§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska..." Dz. U. 776 z 2015.

Na podstawie wspomnianego artykułu "...11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego:

a) w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska..."

A wynika to wszystko z tego, że "Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:...

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie...."

Pokwitowanie jest skierowaniem pojazdu na badanie dodatkowe a nie na wykonanie innych czynności (o ile jest skierowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpowiedzi jak na wczorajszej debacie

 

proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
a wiesz gdzie pracuję ?

 

Witam.

 

Forum przeglądam od dawna wertując wszystkie tematy zdobywając przy tym troszkę wiedzy.

Nie jestem diagnostą, ale mam nadzieję że niedługo nim będę. Pracuję na SKP od 3 lat jako pomocnik.

 

Pozdrawiam ::hey

 

I trzy lata wyrzucone w błoto...

 

odpowiedzi jak na wczorajszej debacie

 

Nie obrażaj kolegów. Masz wskazane czarno na białym dlaczego określa się P lub N. Wystarczy przeczytać za zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
Witam.

 

Forum przeglądam od dawna wertując wszystkie tematy zdobywając przy tym troszkę wiedzy.

Nie jestem diagnostą, ale mam nadzieję że niedługo nim będę. Pracuję na SKP od 3 lat jako pomocnik.

 

Pozdrawiam ::hey

 

Pomocnik do jakich spraw.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

....... konserwator powierzchni płaskich ... :?::?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
I trzy lata wyrzucone w błoto...
Pomocnik do jakich spraw.............
....... konserwator powierzchni płaskich ... :?::?:

 

Czy są to odpowiedzi na moje pytanie ?

Rozumiem zwykłych użytkowników, ale moderator ??? Ten co niby przykład ma dawać, kpi i się śmieje ? Rozumy pozjadaliście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

Wg mojej znajomości j.polskiego zdanie oznajmujące kończy . (kropka) lub ! (wykrzyknik)

 

A Twoje wypowiedzi utwierdzają mnie (innych pewnie też ), że zamówioną kawę powinneś otrzymać w kubku z napisem "ostrożnie, zawartość gorąca - możliwość poparzenia :!: "

 

Stella Awards

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Tak rzadko to robię... Do tego z tak wielkim bólem...

Uwierzcie - są to dla mnie naprawdę ciężkie i trudne momenty... Są to chwile w których przestaję lubić sam siebie...

 

ALE...

 

Niestety...

 

MUSZĘ :-?

 

Psuj ma rację... 8)

 

Kolego - zmarnowałeś te 3 lata z miotłą na kanale... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
są to dla mnie naprawdę ciężkie i trudne momenty...

Widać,że listopad się zbliża-czas nostalgii,zadumy,... :x

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crackers

...a później grudzień,święta i czas pojednania :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
Kolego - zmarnowałeś te 3 lata z miotłą na kanale...
jak chcesz być diagnostą to musisz zdać egzamin i w tym momencie twoja wiedza powinna być większa niż nasza i wszystkie zmiany jakie zachodzą powinny być ci znane w momencie wyjścia a o wielu piszemy na forum dużo wcześniej i ci co naprawdę chcą nie muszą zadawać tak dziwnych pytań - fakt nikt nie jest alfą i omegą ale twoje pytania to podstawa działania diagnosty i nie powinny paść .................... :cool::x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
MUSZĘ

 

Odnotuję w kalendarzu jako święto lasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekacprzak

z szacunkiem" "i dalej nie otrzymałem odpowiedzi "

 

OTRZYMAŁEŚ JĄ JUŻ W PIERWSZYM POŚCIE !!!

 

ja też jestem "świeżak" na forum i czasami idąc na skróty chciałbym zadać proste pytania i dostać gotowca. Ale jak zauważyłeś forum to nie I kasa szkoły podstawowej . Czasami trzeba wykazać się odrobiną chęci i w pierwszej kolejności samemu dojść sedna sprawy .

Pisałeś gdzieś , że "jesteś pomocnikiem na stacji " - twój diagnosta "SENIOR " nie raczy ci odpowiedzieć na tak proste zagadnienia ?:

 

Wracając do tematu :

 

Z rozporządzenia :

 

"§ 2. 1......

9. Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia......

 

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu

ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych

dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób

określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio

do stwierdzonych usterek;

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały

uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego

ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu,

mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków

technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia

i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia;"....

 

"§ 4. 1......

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu

................ ( SĄ WYJĄTKI , TRZEBA DOCZYTAĆ :)

 

..... ZAŁACZNIK NR 3 ..........(WZÓR )

 

Objaśnienia do wzoru:.........

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.......

 

itd. ( INNE CZYNNOSCI - np. NADANIE NOWEJ TABLICZKI ZNAMIONOWEJ LUB NR NADWOZIA )

 

Podsumowując:

Samochód skierowany przez policję - pokwitowanie - Badanie dodatkowe wg usterek - określenie wyniku P lub N ( najczęściej P -no bo niby po co klient miałby na SKP przyjeżdżać bez usuniętych usterek :? ) - formułka o ustaniu przyczyny zatrzymania DR - wpis do bazy - kasiorka do kasy - miło żegnamy klienta i po temacie.

 

Jeśli coś źle napisałem niech "seniorzy " forum mnie poprawią ::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.