Skocz do zawartości

Autobusy i ADR


daniodamian
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czeka mnie egzamin z autobusów i ADR. Problem polega ta tym, że przydało by mi się więcej materiałów. Więc jeśli ktoś je posiada to byłbym bardzo wdzięczny gdyby mi je podesłał Jak ktoś nie ma całości tzn. ADR i autobusów to niech wyśle chociaż część. Zawsze będzie mi łatwiej. Przydadzą się również przykładowe pytania (opisówki) które mogę się pojawić lub się już w przeszłości pojawiły.

 

E-mail: damiankmita@op.pl

 

Z góry Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega ta tym, że przydało by mi się więcej materiałów.

Sam możesz rozwiązać ten problem.Jest tego dużo,tylko trochę chęci i poszperać na forum.

Troszkę pomogę,ale proszę o zaangażowanie też z Twojej strony,a nie czekać aż manna spadnie z nieba.

Ciekawe materiały znajdziesz w tych tematach:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=196627#196627

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=180592#180592

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=162682#162682

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=175979#175979

(ten ostatni proponuję przeczytać od samego początku)

 

Ps-w celu znalezienia czegoś korzystaj z opcji "szukaj". A ostatnich pytań opisowych jest pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam problem z rozgryzieniem ogranicznika dla autobusów do 100km/h. Konkretnie chodzi o pozycję 884. W 2) dlaczego nie jest napisane, że zwolnione są pojazdy do 1.01.2006 tylko rozbijane to jest na podpunkty.

 

W 2) mamy autobusy do 10t a w 3) autobusy do 5t. Przecież przedział do 10t zawiera w sobie też przedział do 5t. Trochę się z tym pogubiłem.

 

Może mi ktoś rozjaśnić (DMC/ data rejestracji) kiedy autobus do 100 musi być wyposażony w zwalniacz?

 

Art. 3. 1. Przepis art. 66 ust. 1a ustawy, o której

mowa w art. 1, w stosunku do:

 

1) autobusu o dopuszczalnej masie caΠkowitej przekraczajàcej

10 t, samochodu ci´˝arowego o dopuszczalnej

masie caΠkowitej przekraczajàcej

12 t i ciàgnika samochodowego, dla którego dopuszczalna

masa caΠkowita zespoΠu pojazdów wynosi

powy˝ej 12 t, nie dotyczy:

 

a) pojazdów zarejestrowanych przed dniem

1 stycznia 1988 r.,

 

b) pojazdów wykorzystywanych w krajowym

transporcie drogowym, niezarobkowym krajowym

przewozie drogowym oraz w mi´dzynarodowym

transporcie drogowym i niezarobkowym

mi´dzynarodowym przewozie drogowym

na terytorium paƒstw nieb´dàcych czΠonkami

Unii Europejskiej — do dnia 1 stycznia 2008 r.;

 

2) autobusu o dopuszczalnej masie caΠkowitej nie

przekraczajàcej 10 t, samochodu ci´˝arowego

o dopuszczalnej masie caΠkowitej przekraczajàcej

3,5 t, ale nie przekraczajàcej 12 t, i ciàgnika samochodowego,

dla którego dopuszczalna masa caΠ-

kowita zespoΠu pojazdów wynosi powy˝ej 3,5 t,

ale nie przekraczajàcà 12 t, nie dotyczy:

 

a) pojazdów zarejestrowanych przed dniem 1 paêdziernika

2001 r.,

 

b) pojazdów zarejestrowanych w okresie od dnia

1 paêdziernika 2001 r. do dnia 1 stycznia 2005 r.

— do dnia 1 stycznia 2006 r.,

 

c) pojazdów wykorzystywanych w krajowym

transporcie drogowym, niezarobkowym krajowym

przewozie drogowym oraz w mi´dzynarodowym

transporcie drogowym i niezarobkowym

mi´dzynarodowym przewozie drogowym

na terytorium paƒstw nieb´dàcych czΠonkami

Unii Europejskiej — do dnia 1 stycznia 2007 r.;

 

3) autobusu o dopuszczalnej masie caΠkowitej nieprzekraczajàcej

5 t, samochodu ci´˝arowego o dopuszczalnej

masie caΠkowitej przekraczajàcej 3,5 t,

ale nie przekraczajàcej 7,5 t, i ciàgnika samochodowego,

dla którego dopuszczalna masa caΠkowita

zespoΠu pojazdów wynosi powy˝ej 3,5 t, ale nieprzekraczajàcà

7,5 t, nie dotyczy pojazdów wykorzystywanych

w krajowym transporcie drogowym,

niezarobkowym krajowym przewozie drogowym

oraz w mi´dzynarodowym transporcie drogowym

i niezarobkowym mi´dzynarodowym

przewozie drogowym na terytorium paƒstw nieb

´dàcych czΠonkami Unii Europejskiej — do dnia 1

stycznia 2008 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej korzystać z dziennika obowiązującego Dz.U 1137 z 2012, gdzie te wszystkie okresy przejściowe już minęły i nie zawracać sobie nimi głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej korzystać z dziennika obowiązującego Dz.U 1137 z 2012, gdzie te wszystkie okresy przejściowe już minęły i nie zawracać sobie nimi głowy?

 

Ale w tym dzienniku również nie widzę od kiedy autobus o danej masie musi być wyposażony w ogranicznik (ART. 66 1a).

 

@kowal - dzięki za grafikę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.