Skocz do zawartości

Gdzie legalizujecie urządzenia ?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proponuję wymianę informacji o firmach legalizujących urządzenia SKP (miernik poziomu dźwięku, analizator itd) uwzględniając jakość i przede wszystkim cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie wzywam serwisy producentów ponieważ wykonują swoją pracę profesjonalnie. Zawsze można się od nich czegoś nowego dowiedzieć, podpytać ponieważ w czasie eksploatacji różne wychodzą problemy i warto je umieć samemu rozwiązywać. Zawsze trochę taniej.

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacji o firmach legalizujących urządzenia SKP

To bedzie darmowa reklama dla tych firm,przeciez forum jest ogólnopolskie i ogólnodostepne ADMIN powinien pobierac 1 gr. za dzień wyswietleń ( oczywiście na konto ) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z teg co ja wiem, to z urządzeń podstawowej stacji kontr. poj. legalizacji podlegają:

- analizato rspalin

-ciśnieniomierz do kół

- miernik pożiomu dzwięku

-elementy przyrzadu do geometrii

co 6 miesięcy

Jak coś nie tak to proszę o poprawkę. Do tego czasu to w legalizacji miałem analizator, cena usługi ok. 280 zł. Jeżeli chodzi o inne urządzenia to np. za SZ-15 i RHE – 30/6 S, (producent znany) "zapłaciłem" 1600 zł. dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalizacji podlegają :

1. analizator spalin co 6 m-cy

2. miernik poziomu dźwięku co 25 m-cy

3. przyrząd do pomiaru i regulacji ciśnienia co 24 m-ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalizacji podlegają :

1. analizator spalin co 6 m-cy

2. miernik poziomu dźwięku co 25 m-cy

3. przyrząd do pomiaru i regulacji ciśnienia co 24 m-ce

I o tym wiem,ale

-elementy przyrzadu do geometrii

Nic takiego się nie legalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na wyposażeniu urządzeń do geometrii przykładowo firmy Prezyzja są listwy

pomiarowe na których zgodnie z zaleceniem producenta sprawdza się samemu kalibracje

przyrządów , jest to bardzo prosta czynność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiedorowicz, str 44. p13 "Uwagi końcowe"- p 4. instrukcji GTO- Laser

"Przypominamy, że dostarczone przez nas urządzenie w przypadku stosowania do urzędowych badań technicznych w Stacji Kontroli Pojazdów podlega okresowej kontroli eksploatacyjnej. Badanie takie należy przeprowadzić nie rzadziej niż 1 raz na 6 mc, stosownie do Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dn 7 września 1999r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku so Stacji Kontroli Pojazdów.

Okresowej kontroli ze względu na specyficzną konserwację modułów pomiarowych i konieczność kalibracji na specjalistycznym stanowisku serwisowym o wysokiej dokładności może dokonywać odpłatnie tylko autoryzowany serwis producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem osobości do Bydgoszcy z urządzeniami , raz dostałem kwit na pół roku ,raz na

rok . Teraz już nie jeżdze , bo to co jest napisane w instrukcji fabrycznej nie jest wykładnia prawa , a co podlega legalizacji podają wcześniejsze posty .

W testerze amortyzatorów z fudimu też mi się wyświetla po pół oku ,że podlega legalizacji

a ja robie przegląd raz na rok - czy może niezgodnie z prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem jak coś będę pisał to wezmę ze sobą instrukcję obsługi danego urządzenia i wyrażę się jaśniej na temat niektórych elementów, przepraszam "pablo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przypominamy, że dostarczone przez nas urządzenie w przypadku stosowania do urzędowych badań technicznych w Stacji Kontroli Pojazdów podlega okresowej kontroli eksploatacyjnej. Badanie takie należy przeprowadzić nie rzadziej niż 1 raz na 6 mc

 

Takie zalecenia pisza prawie we wszystkich DTR-kach ;)

A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$$$$$$$$ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Legalizacji podlegają :

1. analizator spalin co 6 m-cy

2. miernik poziomu dźwięku co 25 m-cy

3. przyrząd do pomiaru i regulacji ciśnienia co 24 m-ce

 

I chyba jeszcze manometr kontrolny do urządzenia WN-400 (urządzenie do wywierania nacisku na hamulec najazdowy).

Jeśli ktoś takie posiada. Nadmienię że manometr nie jest w standardowym wyposażeniu tego urządzenia, ale instrukcja mówi o takim manometrze kontrolnym, że raz na pół roku powinno się porównać wskazania wskażnika siły wmontowanym w urządzenie.

 

Więc chyba manomer kontrolny powinnien być poddawany legalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

W zeszłym tygodniu szef pojechał osobiście z analizatorem spalin do Okręgowego Urzędu Miar Nr9 w Szczecinie (ul. lotników 4/5 tel. centr. 091 434-75-66) i zalegalizował tenże analizator i zapłacił 140pln brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.