Skocz do zawartości

Zmiana przeznaczenia samochodu na Van lub wielozadaniowy.


eizosp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • Solaris

    24

  • blakop

    18

  • michal_k

    16

Dokładnie tak. Tutaj Aboz jesteś w błędzie bo drugi etap homologacji dla obecnie nowo rejestrowanych pojazdów to także homologacja Europejska. Jeśli robiona u nas w Polsce no to pod numerem e20. I nie rozmawiamy o przerejestrowaniach starych pojazdów z Urzędu do Urzędu gdzie faktycznie w tych staruchach są jeszcze homologacje PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie faktycznie w tych staruchach są jeszcze homologacje PL.

 

No jak auto sprzed powiedzmy 5 lat to staruch to gratuluję wiedzy motoryzacyjnej.

Poza tym mamy świadectwa homologacji typu i świadectwa homologacji typu WE. To nie są tożsame dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BA03 - samochód ciężarowy z zamkniętą skrzynią służącą do przewozu ładunku

 

W którym miejscu "zabronione" jest, by ta "skrzynia" nie mogła być połączona z kabiną?

 

Michał... przeginasz... Kwadrat to szczególny przypadek prostokąta o równych wszystkich bokach... ALE NIE PISZE, ŻE NIE MOŻE BYĆ OKRĄGŁY !!!! BO NIE MUSI TAK PISAĆ!!!

 

Zacznę usuwać te farmazony, bo zaczynają mi nerwy puszczać !!!

 

to tak naprawdę czym różnią się te dwa nadwozia.

 

NICZYM. Najlepszym przykładem jest Seicento VAN, które było homologowane jako furgon i VAN.

 

To ciekawe, że potem masowo mnozyły się pisma, że ten furgon to jednak było pomyłka w homologacji... ciekawe...

 

Takie rzeczy właśnie się biorą jak teoretycy zabierają się za sprawy techniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę usuwać te farmazony, bo zaczynają mi nerwy puszczać !!!
Meliski się napij :P
No jak auto sprzed powiedzmy 5 lat to staruch to gratuluję wiedzy motoryzacyjnej.
Szkoda czasu na dyskusje z panem "wszechwiedzącym". Faktycznie, kilkuletni samochód to "staruch" i nie ma sobie co głowy nim zawracać.

 

PS. Miałem w zeszłym roku dwa trzyletnie (czyli produkcja 2013) Outbacki z trzyetapowa homologacją, z czego ostatni etap w PL i w pozycji K numer PL*. Ale co ja się znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem - świadectwa zgodności nie obowiązują od zawsze - to raz. Powiedziałbym nawet, że biorąc pod uwagę średni iek aut w Polsce, to stosunkowo niedawno...

Po drugie - obok świadectw WE nadal można teoretycznie uzyskać świadectwo krajowe. Taki niuans... I ustawa o tym wyraźnie mówi.

Po trzecie - problem zmiany tegoż podrodzaju dotyczy w większości aut rejestrowanych przed 2004 rokiem, kiedy było, jak było, a teraz jakimiś pisemkami importerzy tłumaczą się, że źle potłumaczyli dokumenty, bo im teraz wychodzi, że np. francuskie "furgoun" znaczy po polsku "van" (translator google zawiódł czy jak?)

 

Ale już opisywanie jakiejś procedury, że zaświadczeniem o zmianie mas można to poprawić... Można i pismem od proboszcza. A można i nic nie poprawiać i dla furgona zrobić badanie vat. Przecież w DR podrodzaju i tak nie widać, a reszta instytucji często macha na to ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby urząd skarbowy czy jakaś do tego upoważniona instytucja, dopatrzyła się że dla Furgona odliczamy VAT z przepisu dla VAT-1 to problem mógłby być. Ja tam bym wolał mieć porządek w dokumentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata puściłem osobiście setki o ile nie tysiące furgonów na VAT-1. W moim rejonie proceder ten trwał latami i wszyscy po prostu odpuścili ten temat. Żadna instytucja nigdy się do tego nie doczepiła - z US na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę usuwać te farmazony, bo zaczynają mi nerwy puszczać !!

 

To usuwaj, śmiało. A rzeczywistości nie zmienisz - widziałeś homo od Seicento tutaj wklejone?

 

potem masowo mnozyły się pisma, że ten furgon to jednak było pomyłka w homologacji... ciekawe...

 

Na potrzeby VAT-u, a nie dlatego, że furgon nie może być "zintegrowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - wielu diagnostów na pierwszych badaniach (sprowadzone) celowo nie określi podrodzaju VAN lub WIELOZADANIOWY, jeśli z dokumentów jasno to nie wynika - tak jeszcze parę lat temu w dyskusjach to wychodziło... Może się teraz przyznają którzy to? Bo ja pamiętam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę usuwać te farmazony, bo zaczynają mi nerwy puszczać !!

 

To usuwaj, śmiało. A rzeczywistości nie zmienisz - widziałeś homo od Seicento tutaj wklejone?

 

potem masowo mnozyły się pisma, że ten furgon to jednak było pomyłka w homologacji... ciekawe...

 

Na potrzeby VAT-u, a nie dlatego, że furgon nie może być "zintegrowany".

 

I będę usuwał, bo nagminne wprowadzanie w błąd forumowiczów jest niezgodne z regulaminem, poza tym pięknie świadczy o naszych urzędnikach...

 

A widziałeś pismo od generalnego importera (mercedes, fiat) że to jednak była pomyłka?

 

 

Zagrajmy w Twoją grę, pokaż mi zapis prawny obowiązujący skp (dyrektywa, warunki techniczne pojazdów PORD) gdzie pisze, że van to furgon...

 

Furgona Ducata Fiata

 

Powtórzę pytanie - A widziałeś pismo od generalnego importera (mercedes, fiat) że to jednak była pomyłka?

 

wielu diagnostów na pierwszych badaniach (sprowadzone) celowo nie określi podrodzaju VAN lub WIELOZADANIOWY, jeśli z dokumentów jasno to nie wynika

 

To też jest kwestia warta potępienia... jak wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrajmy w Twoją grę, pokaż mi zapis prawny obowiązujący skp (dyrektywa, warunki techniczne pojazdów PORD) gdzie pisze, że van to furgon..

Ja skrócę pytanie-gdzie jest zapis prawny co to jest furgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W homologacji przyjęło się że kod BA03 to Furgon Uniwersalny. A opis tego nadwozia to Samochód ciężarowy z Zamkniętą Skrzynią. I uznano w homologacji że Zamknięta Skrzynia to Furgon. Bo jest jeszcze skrzynia otwarta czyli Kod BA02 czyli to co My nazywamy po prostu SKRZYNIA.

KOD BA01 to Platforma

KOD BA04 to Furgon Chłodnia

KOD BA05 to Furgon Izotermiczny

KOD BA06 to Skrzynia-Kurtyny Boczne

KOD BA10 to Wywrotka

 

i tak dalej

 

Opis nadwozi wraz z ich kodami w załączniku do Dyrektywy

 

Ale masz rację że bezpośrednio słowa Furgon nie ma. Jest jedynie ZAMKNIĘTA SKRZYNIA.

W dodatku w świadectwach zgodności co Michał być może potwierdzi, producenci określając rodzaj nadwozia, potrafią napisać tylko sam kod. Np. BA04 i tyle. I albo trzeba wiedzieć samemu że BA04 to Furgon Chłodnia, albo posiłkować się Oświadczeniem o danych do rejestracji gdzie napiszą że BA04 to się równa Furgon Chłodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pytałem i spytam kolejny raz- gdzie zapis prawny co to jest furgon. A nie że "przyjęło się".

Co to jest,że przepis się nie przyjął to też wiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam tak jak Psuj. Że nie musisz mieć wszystkiego napisane i wytłumaczone jak dla dziecka. Po prostu ludzie z pewną wiedzą techniczną widzą że Zamknięta Skrzynia to Furgon.

 

I mam nadzieje, że dyrektywa 2007/46/WE jest wystarczającym aktem prawnym i nie będzie już takich stwierdzeń, że Furgon nie jest opisany (kształt, bryła) w naszych rozporządzeniach więc nie musimy tego uznawać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam nadzieje, że dyrektywa 2007/46/WE jest wystarczającym aktem prawnym i nie będzie już takich stwierdzeń, że Furgon nie jest opisany (kształt, bryła) w naszych rozporządzeniach więc nie musimy tego uznawać itp.

Chodzi o to, że Furgon nie jest opisany....

Jest na zasadzie przyjęło się...

Po prostu ludzie z pewną wiedzą techniczną widzą że Zamknięta Skrzynia to Furgon.

To ja też wymyślę "stwora" i też ma być uznawany :?

Reasumując- według mnie nie może być mowy o podrodzaju Furgon bo nie ma takiego określenia. Jak coś to podrodzaj-ZAMKNIĘTA SKRZYNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Furgon zintegrowany odszedł w niepamięć. I teraz samochody które tak wyglądają są rejestrowane jako VAN.

 

No Zamknięta Skrzynia też by mogło być, ale mamy już w klasyfikacji w naszym rozporządzeniu podrodzaj SKRZYNIA, więc może chcieli żeby to się nie popieprzyło, że jest i Skrzynia i Zamknieta Skrzynia, więc dali Skrzynia i Furgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może chcieli żeby to się nie popieprzyło

...to popieprzyli znacznie więcej...

Dlatego powtórzę,żeby coś wyprostować należy zacząć od "źródła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś pismo od generalnego importera (mercedes, fiat) że to jednak była pomyłka?

 

Czy takie pisma wystawili też inni producenci, np. dla pojazdów typu Żuk czy Nysa?

 

żeby coś wyprostować należy zacząć od "źródła"

 

Dokładnie - wskażmy źródło, które definiowało furgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pisać w tym temacie żeby nerwów nie tracić , ale nie da rady .

I będę usuw..ał, bo nagminne wprowadzanie w błąd forumowiczów jest niezgodne z regulaminem

Pytanie kto wprowadza w błąd forumowiczów ? Bo jak dla mnie to ci co oświadczeniem typu :"na dzień dzisiejszy jest homologowany jako BB-van " , chcą zmieniać homologację . Dociekliwy diagnosta zadzwonił do Volkswagena i się okazało że nikt nic nie wie . Taki świstek jest mniej warty niż papier toaletowy . U mnie klient nie miał czego szukać z czymś takim .

Mistrzostwo świata z wydaniem takiego zaświadczenia dla pojazdu który był wyprodukowany gdy w przepisach nie było wielozadaniowego(pojawił się w 2000) i van-a(pojawił się od 13.01.2004) .

Jeżeli chodzi o Mercedesa ,to nie wiem czy dobrze pamiętam ,ale tam chyba była prostowana homologacja i o tym była mowa w piśmie .

 

Tak dla przykładu . Pytają się mnie czy urodziłem się kobietą ,a ja odpowiadam : dzisiejsza medycyna umożliwia żebym był kobietą. :evil:

 

No ale jakby urząd skarbowy czy jakaś do tego upoważniona instytucja, dopatrzyła się że dla Furgona odliczamy VAT z przepisu dla VAT-1 to problem mógłby być. Ja tam bym wolał mieć porządek w dokumentach

No to żeś sobie zrobił porządek . W razie W skarbówka będzie występowała o dane z jakimi pojazd wyszedł z fabryki ,tak jak się to dzieje w przypadku akcyzy .

Ale jest tak jak pisze blakop , praktycznie skarbówka się tym nie interesuje . Co nie znaczy że po zrobieniu porządku z rekinami od wyłudzania vat-u nie wezmą się za płotki .

Przed Unią i dyrektywą 2007/46/WE też było życie . Gdzie jest napisane że świadectwa homologacji wydane na podstawie wcześniejszych przepisów straciły ważność ?

Przecież były numery bez PL i e/E np. 123-09 .

A Michał bez problemu znajdzie zapis ,że wpisy dokonane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność .

Ciekawe jak po dyrektywie sklasyfikujecie Malucha . :lol:

 

I tyle mojego gulgotania w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.