Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

frugus33

Auto z zagranicy z hakiem

Polecane posty

frugus33

Witam

Zacząłem pracę na nowej stacji

Auto z Niemiec hak wbity w dowód. Zrobiłem badanie przed pierwszą rejestracją i w uwagach wpisałem Hak. Pani z WK twierdzi że dodatkowe badanie musi być. Na poprzedniej stacjach w których pracowałem było tak jak zrobiłem do tej pory i grało. Tłumaczenie że hak jest już wbity w Niemiecki dowód nie cie dało.

Jak to jest u was?

IVVO

Nie miałem jeszcze problemów z HAK z zagranicy. Problemy robią przeważnie właściciele pojazdu kiedy dowiadują się w WK iż ich pojazd posiada hak - "Hak - jaki Hak - ten pojazd nie ma żadnego Haka" i się zaczyna

JANUSZ60
Jak to jest u was?

Jest tak jak zrobiłeś a pani z WK powiedz, że otrzymała jeszcze tłumaczenie DR zagranicznego. Ty masz objaśnienie Nr 1 w tabeli opłat za badania,,,

aboz

Przecież zrobiłeś sprawdzenie haka w czasie OBT, więc brak podstaw do odrzucenia badania w WK. Jedyne co to brak wpisu w DR powinien skutkować opłatą, ale tego WK nawet nie widzi.

max72

A może chodzi o wpis w pkt 2 Uwag regułki "pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczep"?

biker100
A może chodzi o wpis w pkt 2 Uwag regułki
oraz w DIP-ie w "Dodatkowe informacje***: HAK"

max72

Jak najbardziej tak

julian

Chodzi o to, że na zaświadczeniu w rubryce Rodzaj badania , czynności ma być okresowe(1.02)

i dodatkowe 7.1 co wiąże się z pobraniem opłaty 35,00zł.U mnie do jakiegoś czasu też tak było.

Sebi36

Jeśli auto miało TR możesz zrobić dodatkowe 7,01,jeśli nie a w niemieckim DR był wpisany hak to w drugim punkcie wpisujesz HAK i w DIP w uwagach pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy

aboz
Chodzi o to, że na zaświadczeniu w rubryce Rodzaj badania , czynności ma być okresowe(1.02) i dodatkowe 7.1 co wiąże się z pobraniem opłaty 35,00zł.
A to w czasie OBT nie sprawdzasz warunków dla haka? Poza tym jakaś podstawa prawna do powyższego?

rurek777

a ja pierwszy raz słyszę że w niemieckim dow. rej. jest adnotacja HAK. :)

[ Dodano: 02-12-2015, 11:44 ]

wklejcie choć kawałek tłumaczenia odnośnie takiej adnotacji :)

JANUSZ60
Chodzi o to, że na zaświadczeniu w rubryce Rodzaj badania , czynności ma być okresowe(1.02)

i dodatkowe 7.1 co wiąże się z pobraniem opłaty 35,00zł.U mnie do jakiegoś czasu też tak było.

Spełnienie warunków dla haka stwierdzasz w uwagach, nie rodzajem badań czy pozycją cennika,,,

duchu
Tłumaczenie że hak jest już wbity w Niemiecki dowód nie cie dało.

Jezeli chodzi ci o ten wpis na dole w adnotacjach to nie byłbym pewien czy informuje on o montażu haka,czesto ten wpis jest a haka nie ma i nie było.Na moje to raczej informuje on o mozliwosci takiego montazu. Ale to moja opinia.

rurek777

HA.mam przed sobą tłumaczenie niemieckiego dow. pojazdu z hakiem

w poz 22 piszę : uwagi i wyjątki:do wyboru hak holowniczy zgodnie z EGTG homologacja

T do wyboru 120,100,90 , to raczej nie świadczy o przystosowaniu poj. do ciagnięcia przyczep. :)

waga50

U nas (wielkopolska) pobieramy 35 złoty. :-D

IVVO

AHK hak holowniczy /w uwagach/

Wrzuciłem wykaz skrótów stosowanych w niemieckich DR - ale wcieło :razz:

[ Dodano: 02-12-2015, 13:30 ]

Zwracam honor - J :D ac się tym zaopiekował

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.