Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

ddaro

szarpak pneumatyczny

Polecane posty

ddaro

witam, czy ktoś orientuje się w takim temacie jak szarpak pneumatyczny, chodzi o to że na skp na którą przyszedłem jest taki właśnie,ale podobno wymieniona została płytka sterująca i teraz nie można sprawdzac po jednym kole tylko chodzą parami, tzn i lewy i prawy, oczywiście i ruch posuwisty przód tył i obrotowo, ale nie można pojedynczo kół sprawdzac, nie długo ma byc TDT na ponownym odbiorze i nie wiem czy im to nie bedzie przeszkadzało?

Czy ktoś ma u siebie może taki że chodzą zawsze dwie strony? bede miał wtedy wytłumaczenie w razie zarzutów

Grzegorz Łódź
ale nie można pojedynczo kół sprawdzac, nie długo ma byc TDT na ponownym odbiorze i nie wiem czy im to nie bedzie przeszkadzało?

A gdzie tak jest napisane,że trzeba pojedynczo :?

grzegorz70

U mnie zawsze chodziły parami, jak nieszczęścia. :-D

darkdog
zawsze chodziły parami, jak nieszczęścia

to tak jak i u mnie :P

ddaro

poprostu pytam jak jest u innych ponieważ dotychczas miałem zawsze możliwośc osobno, i sprawdzał mi TDT wszystkie przyciski czy działają a tu tylko środkowe bo pod spodem jest inna płytka sterująca. Dzięki za odpowiedzi

JANUSZ60

Możliwość szarpania jednym kołem to opcja dodatkowa (czyt.wypas) niewymagana przepisami. Na kontroli raczej nikt tego nie zauważy, bo gdyby jednak to w myśl zasady, że urządzenia mają być sprawne upierdliwy inspektor wpisze to jako usterkę do usunięcia,,,

pentagram

Na poprzedniej SKP miałem szarpaki pneumatyczne CARTECA z możliwością sterowania pojedynczych płyt, bądź razem. Na stacji, w której obecnie pracuję mam szarpaki hydrauliczne i pracują tylko i wyłącznie jako para, bez możliwości uruchamiania pojedynczej płyty. Jak do tej pory nigdy podczas kontroli nikt nie sprawdzał mi sterowania szarpakami, zresztą jakie to ma znaczenie jak pracują płyty, ważne że pracują.

JANUSZ60
zresztą jakie to ma znaczenie

I tu mógłbyś się bardzo zdziwić,,,

Skobel

U mnie na stacji też mam szarpaki pneumatyczne.Płyty pracują razem i osobno.Podczas kontroli TDT sprawdzali działanie zgodnie z instrukcją urządzenia, więc wszystkie możliwości pracy płyt.Jeśli też tak będą sprawdzać u Ciebie , mogą wpisać nie prawidłowe działanie szarpaka, bo instrukcja dokładnie określa jaki jest zakres ich pracy.

Tomek D

U mnie pracują tylko razem. Nigdy przy kontroli nie było sprawdzane działanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.