Skocz do zawartości

Przerejestrowanie pojazdu specjalnego


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma zmieniła adres na Kraków i wymieniali DR. Mają dwie betoniarki data pierwszej rejestracji 1992 i 1995 w DR pojazdy specjalne. WK chce badania że jest to samochód ciężarowy, pojemnik. Ale jakie badanie zmian konstrukcyjnych nie było, a pojazdy zarejestrowane jako specjalne zostawały specjalne do końca, może coś pomyliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazdy zarejestrowane jako specjalne zostawały specjalne do końca

I tak powinno być dalej .

Tu na forum była sprawa z linkiem do reportażu , chodziło jak dobrze pamiętam o szambowozy .

§ 15. Wpisy w dowodach rejestracyjnych dokonane na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują swoją ważność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 15. Wpisy w dowodach rejestracyjnych dokonane na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują swoją ważność.

To wszyscy wiemy, tylko kiedy zaszła omawiana zmiana przepisów?

Czy to tym aktem prawnym: Dz.U.2003.192.1878 wprowadzono te zmiany czy było jakieś wcześniejsze rozporządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany weszły w życie bodajże 26 marca 2001 r (mogę się mylić o dzień).

 

Z jednej strony wpisy w dotychczasowych DR zachowały ważność - z drugiej nakazano stosować nowe nazewnictwo i klasyfikacje.

Zatem w grę wchodzą tylko kwestie tzw. praw nabytych. Jeśli nowa klasyfikacja zmieniłaby np. sytuacje podatkową właściciela, to nie należałoby jej stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient się użera z urzędnikiem, więc chce to załatwić i mieć spokój, bo samochody są mu potrzebne do pracy. Po konsultacjach doszliśmy wspólnie do wniosku, że zrobimy DBT ustalenie danych na wniosek właściciela i wpiszemy klasyfikację wg. obowiązujących przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już ten temat i - dopóki w DR nie zmieniają się dane właściciela - pozostaje po staremu tak jak z czarnymi tablicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki w DR nie zmieniają się dane właściciela - pozostaje po staremu
A nie powinno. Tak jak napisał Darek, ten zapis obowiązuje do śmierci technicznej pojazdu i zmiana właściciela czy właściwości organu rejestrującego nie ma tu nic do rzeczy. Jak już powyżej pisałem, klient nie lubi się kopać z koniem i przyprowadzi pojazdy na ustalenie danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno.

Tu właściwie to powinien wypowiedzieć się Michał - On bliżej tego zagadnienia - ale wiele WK tak to interpretuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana właściciela to wydanie nowej decyzji i nowego rozstrzygnięcia administracyjnego- w oparciu o aktualne przepisy. Dlatego teza:

 

dopóki w DR nie zmieniają się dane właściciela - pozostaje po staremu tak jak z czarnymi tablicami

 

jest jak najbardziej słuszna

 

Warunki techniczne w końcu też się zmieniają czasami i te określone na początku "życia" pojazdu nie obowiązują do śmierci.

 

Niestety pisemka z ministerstwa chyba już nie posiadam na ten temat. Zresztą miało chyba z 15 lat.

 

Ale nie rozumiem po co tu badanie? Przepis warunkujący zastosowanie nowej klasyfikacji jest kierowany bezpośrednio do WK!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem po co tu badanie? Przepis warunkujący zastosowanie nowej klasyfikacji jest kierowany bezpośrednio do WK!!

Jak już powyżej pisałem, klient nie lubi się kopać z koniem i przyprowadzi pojazdy na ustalenie danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił specjalny o przeznaczeniu INNY. Czyli prawo nie działa wstecz - zostaje specjalny, ale zgodnie z obecną klasyfikacją pasujące przeznaczenie to wyłącznie INNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.