Skocz do zawartości

światła dzienne przed i po 2009


ma20rian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie na temat świateł dziennych

 

Otóż znalazłem taki zapisek:

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 4 maja 2009 roku (Dz. U. Nr 75/2009, Poz. 639) zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, obecnie tylne światła pozycyjne, przednie, boczne oraz tylne światła obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami do jazdy dziennej. Powyższy zapis dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 roku.

 

W autach rejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2010 roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również tylne światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. W odniesieniu do tych pojazdów, zgodne z obowiązującymi obecnie przepisami jest również posiadanie instalacji, która włącza jedynie światła dzienne (przednie) bez jednoczesnego uruchomiania tylnych świateł pozycyjnych. Dzięki nowym zapisom odnoszącym się do pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy do końca 2009 roku włącznie, jazda z włączonymi tylnymi światłami pozycyjnymi jest dopuszczalna ale nie obowiązkowa.Użytkownicy pojazdów wyposażonych w światła dzienne działające zgodnie z dotychczasowymi przepisami nie będą musieli dokonywać przeróbek instalacji elektrycznej.

 

 

czyli wiadomo przed 2010 dopuszcza się aby pozycyjne z tyłu były zapalone lub nie.

 

 

I tu pytanie :

 

Przyjedzie sobie do nas taki Pan Stefan ze światłami dziennymi . zamontował sobie je do samochodu 2005 rok.

 

I teraz palą się z tyłu światła pozycyjne, tablica.. a z przodu dzienne i pozycyjne

 

moim zdaniem pozycyjne z przodu mu nie powinny się palić wraz z dziennymi

 

CZY DZIENNE ŚWIATŁA MOGĄ SIĘ PALIĆ ZE ŚWIATŁAMI POZYCYJNYMI? w przypadku jaki opisałem wyżej

 

pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.