Skocz do zawartości

Samochód specjalny pożarniczy a VAT

Tomek D
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie misię trafił Land Rover specjalny pożarniczy. Dwa miesca siedzące z tyłu motopompa i inne sprzęty gaśnicze. Niebardzo wiem jak to ugryść :oops:

Już wykonałem telefon w pewne miejsce i jestem znowu mondrzejszy.

Uf wreszcie więcej czasu.

Dz U Nr 90 art. 86 ust 5

5.Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych

określonych w ust. 4 pkt 1-4 stwierdza się na podstawie

dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego

przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego

zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu

rejestracyjnego pojazdu, zawierającego właściwą adnotację

o spełnieniu tych wymagań.

Więc sprawdzamy pojazdy w ust 4 które łapią się pod punkty do 1 do 4. Pojazdy specjalne są w punkcie 5 więc nie podlegają badaniom na OSKP i w urzędzie wpisują im Vat bez żadnych badań.

Więc sprawdzamy pojazdy w ust 4 które łapią się pod punkty do 1 do 4. Pojazdy specjalne są w punkcie 5 więc nie podlegają badaniom na OSKP i w urzędzie wpisują im Vat bez żadnych badań.

Po wczytaniu się w tekst też bym był takiego zdania.

Ust.5 mówi "Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust.4 pkt 1-4 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stacje kontroli pojazdów,potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu,zawierającego właściwą adnotację o spełnieniu tych wymagń"

" Właśnie misię trafił Land Rover specjalny pożarniczy "

W załączniku Nr 9 Ustawy nie ma samochodu specjalnego o przeznaczeniu - pożarniczy. A warunki Dz.U. Nr 90 art.86 ust.5 spełniaja tylko te które są tam wymienione. Z tego wniosek że strażacy mają pozamiatane. :)

Z tego wniosek że strażacy mają pozamiatane.
Ktoś o nich zapomniał, oby oni nie zapomnieli o wyjechaniu do pożaru

A po co strażakom prawo do odliczeń podatku VAT ? :mrgreen:

• 9 years later...

to ja mam teraz pytanie

mam działalność gospodarczą, kupiłem żuczka ze straży w dowodzie ma specjalny pożarniczy...

czy jak zrobię go na żółte... w dowodzie zostanie pożarniczy specjalny zabytkowy... to mogę odliczać VAT ?

quote="motonita"

czy jak zrobię go na żółte... w dowodzie zostanie pożarniczy specjalny zabytkowy... to mogę odliczać VAT ?

- nie, no idzie tylko strzelić sobie w łeb.[Matko kochana]

mam działalność gospodarczą, kupiłem żuczka ze straży w dowodzie ma specjalny pożarniczy...

"4. Pojazdy samochodowe są uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika,

jeżeli:

1) sposób wykorzystywania tych pojazdów przez podatnika, zwłaszcza określony w ustalonych przez niego zasadach

ich używania, dodatkowo potwierdzony prowadzoną przez podatnika dla tych pojazdów ewidencją przebiegu

pojazdu, wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub

2) konstrukcja tych pojazdów wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub powoduje,

że ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą jest nieistotne"

Więcej w ustawie VAT.

9. Do pojazdów samochodowych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, należą:

1)

2)

3) pojazdy specjalne, które spełniają również warunki zawarte w odrębnych przepisach, określone dla następujących przeznaczeń:

a) agregat elektryczny/spawalniczy,

b) do prac wiertniczych,

c) koparka, koparko-spycharka,

d) ładowarka,

e) podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych,

f) żuraw samochodowy

- jeżeli z dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym wynika, że dany pojazd jest pojazdem specjalnym.

10. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 9:

1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

2) pkt 3 stwierdza się na podstawie dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

16. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może określić, w drodze rozporządzenia, inne niż określone w ust. 9 pojazdy samochodowe, o których mowa w ust. 4 pkt 2, uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika, wymagania dla tych pojazdów samochodowych oraz dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań, uwzględniając specyfikę ich konstrukcji oraz ich zastosowanie, a w przypadku pojazdów mających więcej niż jeden rząd siedzeń - również wymóg, aby dopuszczalna masa całkowita była większa niż 3 tony.

Dz. U. z 2014 r. poz. 312 z dnia 13.03.2014 r.

czy MF wprowadził p16. w życie :?::?:

"4. Pojazdy samochodowe są uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika,

jeżeli:

1) sposób wykorzystywania tych pojazdów przez podatnika, zwłaszcza określony w ustalonych przez niego zasadach

ich używania, dodatkowo potwierdzony prowadzoną przez podatnika dla tych pojazdów ewidencją przebiegu

pojazdu, wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub

2) konstrukcja tych pojazdów wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub powoduje,

że ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą jest nieistotne"

Więcej w ustawie VAT.

Reklama, wynajecia ogolnie pojazdy zabytkowe...