Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Tomek D

Samochód specjalny pożarniczy a VAT

Polecane posty

Tomek D

Właśnie misię trafił Land Rover specjalny pożarniczy. Dwa miesca siedzące z tyłu motopompa i inne sprzęty gaśnicze. Niebardzo wiem jak to ugryść :oops:

Już wykonałem telefon w pewne miejsce i jestem znowu mondrzejszy.

Psuj
Już wykonałem telefon w pewne miejsce i jestem znowu mondrzejszy

To podziel się tą mądrością...

Tomek D

Uf wreszcie więcej czasu.

Dz U Nr 90 art. 86 ust 5

5.Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych

określonych w ust. 4 pkt 1-4 stwierdza się na podstawie

dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego

przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego

zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu

rejestracyjnego pojazdu, zawierającego właściwą adnotację

o spełnieniu tych wymagań.

Więc sprawdzamy pojazdy w ust 4 które łapią się pod punkty do 1 do 4. Pojazdy specjalne są w punkcie 5 więc nie podlegają badaniom na OSKP i w urzędzie wpisują im Vat bez żadnych badań.

pablo
Więc sprawdzamy pojazdy w ust 4 które łapią się pod punkty do 1 do 4. Pojazdy specjalne są w punkcie 5 więc nie podlegają badaniom na OSKP i w urzędzie wpisują im Vat bez żadnych badań.

Po wczytaniu się w tekst też bym był takiego zdania.

Ust.5 mówi "Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust.4 pkt 1-4 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stacje kontroli pojazdów,potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu,zawierającego właściwą adnotację o spełnieniu tych wymagń"

wald

" Właśnie misię trafił Land Rover specjalny pożarniczy "

W załączniku Nr 9 Ustawy nie ma samochodu specjalnego o przeznaczeniu - pożarniczy. A warunki Dz.U. Nr 90 art.86 ust.5 spełniaja tylko te które są tam wymienione. Z tego wniosek że strażacy mają pozamiatane. :)

Tomek D

Ktoś o nich zapomniał, oby oni nie zapomnieli o wyjechaniu do pożaru ;)

Norbert Jezierski
Z tego wniosek że strażacy mają pozamiatane.
Ktoś o nich zapomniał, oby oni nie zapomnieli o wyjechaniu do pożaru

A po co strażakom prawo do odliczeń podatku VAT ? :mrgreen:

jaka

Straż Pożarna jest nie tylko Państwowa!!

Norbert Jezierski
Straż Pożarna jest nie tylko Państwowa!!

:shock:

Możesz podać jakiś przykład ?

Czyżbyś miał na myśli straże typu Zakłady Chemiczne itp. ?

Tomek D

U mnie byli z nadleśnictwa, mają swój samochód Land Rovera i gdy gdzieś na ich terenie pojawi się dym tam on rusza to sprawdzić

jaka

Np. Portowa straż pożarna "Florian"sp. z o.O

kowal

My mamy Garnizonową Straż pożarną , stacjonująco na terenie jednostki i wyjęzdzająco

do wszystkich akcji

motonita

to ja mam teraz pytanie

mam działalność gospodarczą, kupiłem żuczka ze straży w dowodzie ma specjalny pożarniczy...

czy jak zrobię go na żółte... w dowodzie zostanie pożarniczy specjalny zabytkowy... to mogę odliczać VAT ?

mmiodzio
quote="motonita"

czy jak zrobię go na żółte... w dowodzie zostanie pożarniczy specjalny zabytkowy... to mogę odliczać VAT ?

- nie, no idzie tylko strzelić sobie w łeb.[Matko kochana]

motonita

o jasnie łaskaw panie wszechwiedzący STRZELAJ oby tylko sobie bo nas szkoda

Grzegorz Łódź
mam działalność gospodarczą, kupiłem żuczka ze straży w dowodzie ma specjalny pożarniczy...

"4. Pojazdy samochodowe są uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika,

jeżeli:

1) sposób wykorzystywania tych pojazdów przez podatnika, zwłaszcza określony w ustalonych przez niego zasadach

ich używania, dodatkowo potwierdzony prowadzoną przez podatnika dla tych pojazdów ewidencją przebiegu

pojazdu, wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub

2) konstrukcja tych pojazdów wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub powoduje,

że ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą jest nieistotne"

Więcej w ustawie VAT.

Jacdiag
9. Do pojazdów samochodowych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, należą:

1)

2)

3) pojazdy specjalne, które spełniają również warunki zawarte w odrębnych przepisach, określone dla następujących przeznaczeń:

a) agregat elektryczny/spawalniczy,

b) do prac wiertniczych,

c) koparka, koparko-spycharka,

d) ładowarka,

e) podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych,

f) żuraw samochodowy

- jeżeli z dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym wynika, że dany pojazd jest pojazdem specjalnym.

10. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 9:

1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

2) pkt 3 stwierdza się na podstawie dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

16. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może określić, w drodze rozporządzenia, inne niż określone w ust. 9 pojazdy samochodowe, o których mowa w ust. 4 pkt 2, uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika, wymagania dla tych pojazdów samochodowych oraz dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań, uwzględniając specyfikę ich konstrukcji oraz ich zastosowanie, a w przypadku pojazdów mających więcej niż jeden rząd siedzeń - również wymóg, aby dopuszczalna masa całkowita była większa niż 3 tony.

Dz. U. z 2014 r. poz. 312 z dnia 13.03.2014 r.

czy MF wprowadził p16. w życie :?::?:

motonita

"4. Pojazdy samochodowe są uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika,

jeżeli:

1) sposób wykorzystywania tych pojazdów przez podatnika, zwłaszcza określony w ustalonych przez niego zasadach

ich używania, dodatkowo potwierdzony prowadzoną przez podatnika dla tych pojazdów ewidencją przebiegu

pojazdu, wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub

2) konstrukcja tych pojazdów wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub powoduje,

że ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą jest nieistotne"

Więcej w ustawie VAT.

Reklama, wynajecia ogolnie pojazdy zabytkowe...

Grzegorz Łódź
Reklama,

Aha.To w moim przekonaniu wszystko zależy od tego co chcesz reklamować.

motonita

produkty mojej firmy (czesci do pojazdów zabytkowych)

Grzegorz Łódź

To znaczy chcesz wozić części?

motonita

tak, chce dostarczac pojazdem zabytkowym pozarniczym specjalnym moje produkty do klientów

Grzegorz Łódź

No to do wożenia części potrzebny jest Ci pojazd ciężarowy.

Nikt też nie zabroni Ci wozić osobowym czy też specjalnym.

motonita

ale od specjalnego nie bede mogł z paliwa odliczac vatu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.