Skocz do zawartości

Data następnego badania 29.02


vvitek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dzień górnika,strażaka,nauczyciela, trzeba zrobić dzień diagnosty co 4 lata i dzień wolny 🙂

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, danielg539 napisał:

Jakie?

PoRD i rozporządzenia regulujące czynności na SKP.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, danielg539 napisał:

Będę upierdliwy i poproszę o konkretne przepisy.

 

22 minuty temu, Solaris napisał:

Artykuł 81

PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Art 81 nic nie ma na temat sposobu określania daty BT a jest tylko o ich interwałach. Ci którzy długo pracują w tym zawodzie to pewnie pamiętają, ze kiedyś były interpretacje aby od terminu rocznego odjąć jeden dzień i tak się praktykowało, a dopiero zmian KPA spowodowała, że dnia dzisiejszego do terminu się nie wlicza...  W pełni zgadzam się z tym, że KPA nie ma zastosowania na SKP ale co by nie mówić to pewne jego zapisy stały się wykładnią do wyznaczania terminów.  

 

Dlaczego 29 lutego 2024 wyznaczycie termin na 28.02.2025 a nie na 01.03.2025? Jedyne rozsądne wytłumaczenie to takie, że z KPA to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ZUS-ie wszystkie miesiące mają po 30 dni a rok ma ich 360, więc pojęcie roku jest względne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Solaris napisał:

Ma być na rok a nie rok plus 1 dzień

No przecież co cztery lata, rok ma plus 1 dzień. 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok kalendarzowy ma 365 dni albo w roku przestępnym 366 dni. Osoby wyznaczające TNBT na 28 lutego wyznaczają na 365 dni, czyli powiedzmy standardowo. Osoby wyznaczające na 1 marca wyznaczają na 366 dni czyli przestępnie. Taka ot różnica. Dwa sposoby i oba zgodne z PORD na rok. Ja osobiście zastosuję się do 28 lutego, zauważyłem, że większość osób tak wyznacza ale nie mam jakiś solidnych podstaw aby twierdzić, że na 1 marca to błąd. 

Co do sugerowania się KPA to też chyba trochę lipa bo z tego co wiem, według KPA nie mógłbym wyznaczyć terminu następnego badania na sobotę/niedzielę/dzień ustawowo wolny od pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa prosta, bo równie dobrze można stwierdzić, że rok ma 12 miesięcy, więc jak przyjechał ostatniego dnia czerwca, to następna termin wypada również na ostatni dzień czerwca. U mnie taka sama zasada lutemu odpowiada. Przyjechał w ostatni dzień lutego wypadający29, to wyznaczam na ostatni dzień lutego wypadający na 28. Czy ktoś roztrząsa problem postępować odwrotnie i jak wbił na ostatni dzień lutego wypadający 28, to czyżbym miał wyznaczyć na ostatni dzień lutego wypadający 29?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kornel9797 napisał:

Co do sugerowania się KPA to też chyba trochę lipa bo z tego co wiem, według KPA nie mógłbym wyznaczyć terminu następnego badania na sobotę/niedzielę/dzień ustawowo wolny od pracy.

A widziałeś/przeczytałeś tan zapis KPA art 57

§ 3a.
Terminy określone w latach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim roku, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim roku nie było – w dniu poprzedzającym bezpośrednio ten dzień.

§ 4. Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.

I żeby daleko po kalendarzu nie szukać:

jaki następny termin OBT autobusu, wykonanego 2023 06 23 :?: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jacdiag napisał:

 

jaki następny termin OBT autobusu, wykonanego 2023 06 23 :?: 

 

2023-12-23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

= sobota :!:

coś słaba pamięć

1 godzinę temu, kornel9797 napisał:

według KPA nie mógłbym wyznaczyć terminu następnego badania na sobotę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jacdiag napisał:

= sobota :!:

coś słaba pamięć

Nie bardzo rozumiem. Przecież napisałem, że w naszym przypadku sugerowanie się artykułami KPA to lipa. Dlatego ja się nie stosuję do KPA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

. Przyjechał w ostatni dzień lutego wypadający29, to wyznaczam na ostatni dzień lutego wypadający na 28. Czy ktoś roztrząsa problem postępować odwrotnie i jak wbił na ostatni dzień lutego wypadający 28, to czyżbym miał wyznaczyć na ostatni dzień lutego wypadający 29?

Gdyby nie KPA to dokładnie tak należało by zrobić, bo logicznie to faktycznie skoro przyjechał ostatniego dnia lutego (28) to powinien dostać termin do ostatniego dnia lutego przyszłego roku (w przypadku roku przestępnego był by to dzień 29). To KPA nakazuje wyznaczenie terminu na ten sam dzień roku przyszłego. 

A najlepsze jest zaświadczenie BUS100, któro jest ważne 1/2 roku i tu dopiero jest heca, bo pasowało by dni przeliczać ale to nie wszystko, bo w przypadku roku nieprzestępnego (365 dni) termin powinien upływać w połowie dnia (po 182,5 dniach)... Swoja droga to to 1/2 roku to jest jakimś ewenementem na skalę globalną, bo żaden mi znany akt prawny ani dokument nie zawiera tak określonego terminu!

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacji co niemiara i tak raz na cztery lata, wiedziałem że tak będzie i dlatego z pełną premedytacją przypomniałem celem rozruszania Kolegów. :giggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Art. 112. KC

 

Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach i latach

Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca. Jednakże przy obliczaniu wieku osoby fizycznej termin upływa z początkiem ostatniego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam program wyznacza termin badania dzisiaj?? Bo Patronat na 01.03.2025. Będe poprawiał na 28.02.2025.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bartek24 napisał:

Jak Wam program wyznacza termin badania dzisiaj?? Bo Patronat na 01.03.2025. Będe poprawiał na 28.02.2025.

U mnie tak samo wyznacza na 01.03.2025. Niech twórcy tej apki zrobią w końcu z tym porządek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IVVO napisał:

Norcom 28/02/2025

Dokładnie tak jak 4 lata temu do 28.02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.