Skocz do zawartości

Żuraw i zmiany konstrukcyjne. Pytania i odpowiedź.


krzysztofk89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podjąłem ten temat, aby w jednym miejscu wyjaśnić dwie opisówki, które ostatnimi czasy najbardziej dają "w tyłek". Napiszę to własnymi słowami i jeśli się gdzieś pomylę to bardzo proszę o poprawę.

 

Na badanie techniczne przyjechał żuraw o DMC 16000kg.

Z zamontowanym urządzeniem dozoru technicznego. Pojazd sprowadzony z zagranicy przed 1 rejestracją w kraju.

1) jakie dokumenty wymaga diagnosta i jaki jest zakres badania ?

2) opisać szczegółowo badanie skuteczności działania hamulców

3) jakie dokumenty wystawia diagnosta

 

1 - Dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowe oraz protokół z UDT na urządzenie Zakres - okresowe przed 1 rejestracją w kraju.

 

2 Wg Dz.Ust. poz 776 z 2015 roku. zał 1 dzał 2.

 

3- Zaświadczenie z przeprowadzonego badania oraz DIP

 

 

Na badania okresowe przyjeżdża samochód sprinter (nie przystosowany do przewozu osób) DMC wynosi 4600kg, a masa własna 2300kg. Właściciel zamontował 17 siedzeń i chce zmienić samochód na autobus. Jaki rodzaj badań należy wykonać? Jakie zażąadać dokumenty. Co powinno się sprawdzić ? Jakie dokumenty należy wystawić ?

 

1 Zakres badania okresowego oraz dodatkowego w pkt. 1-2 działu I zał 2 oraz dodatkowo poprawność przeróbek.

 

2 DR, karta pojazdu, opinia rzeczoznawcy, zaświadczenie z zakładu który dokonał przeróbek.

 

3 Zaświadczenie z badania i opis zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuraw ile osi?

 

Sprinter ciężarowy?

 

W sumie za wiele to do sprawy nie wnosi, ale w pewnych sytuacjach będzie miało znaczenie.

 

opinia rzeczoznawcy

Warto dodać, że nie jest to dokument obowiązkowy, a jedynie wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuraw ile osi?

 

Sprinter ciężarowy?

 

W sumie za wiele to do sprawy nie wnosi, ale w pewnych sytuacjach będzie miało znaczenie.

 

opinia rzeczoznawcy

Warto dodać, że nie jest to dokument obowiązkowy, a jedynie wskazany.

 

Na egzaminach nie podają ile osi. Tak, ciężarowy.

 

Wg. mnie w obydwu przypadkach dodatkowo sprawdzenie ogranicznika prędkości i jeśli jest tachograf to legalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podjąłem ten temat, aby w jednym miejscu wyjaśnić dwie opisówki, które ostatnimi czasy najbardziej dają "w tyłek".

 

Więc trzeba zapytać czy...

Na badanie techniczne przyjechał żuraw o DMC 16000kg.

Z zamontowanym urządzeniem dozoru technicznego. Pojazd sprowadzony z zagranicy przed 1 rejestracją w kraju.

1) jakie dokumenty wymaga diagnosta i jaki jest zakres badania ?

2) opisać szczegółowo badanie skuteczności działania hamulców

3) jakie dokumenty wystawia diagnosta

 

Jest pytaniem właściwym (czyt. będącym na egzaminie) ?

gdyz wcześniej było podane (na początku lutego) ....

witam 10 luty2016 o 8.30 w Krakowie opisowka to:

na stacje przyjechal nowy pojazd z zagranicy VOLVO z zurawiem dmc 18t

-jakie dokumenty potrzebne

jak sa czynnosci przygotowawcze do przegladu

opisz szczegolowo jak przeprowadzisz badanie skutecznosci i rownomiernoscihamowania pojazdu

 

Na egzaminie przeczytanie pytania z zrozumieniem to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecher, niezbyt mnie interesuje czy są to "pytania właściwe". Chciałem te dwa umieścić tutaj w poprawnej formie, tak jak na nie zapytałem.

 

Poza tym

na stacje przyjechal nowy pojazd z zagranicy VOLVO z zurawiem dmc 18t

 

Pojazd nowy. Więc chyba badaniom nie podlega ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.