Skocz do zawartości

Unimog z ciężarówki na ciągnik rolniczy


LukaszMC

Rekomendowane odpowiedzi

A jak w papierach będzie "lekki motocykl" to co zrobisz?

I co to znaczy "unikać tematów"?

Nie słuchaj takich porad, bo jak widać wielu pracowników WK chyba ostatnio unika własnego mózgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • juj07

    16

  • Paprock

    13

  • michal_k

    11

  • blakop

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

skoro był homologowany jako ciągnik, ma w papierach jako ciągnik to jest to ciągnik tylko diagnosta trochę zagubiony w rzeczywistości lat 90tych chyba.

JCB Fastrac to samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

jestem właścicielem unimoga 416 z 1969 roku mam go 7 lat i kupiłem już zarejstrowany jako ciągnk rolniczy do dziś nie było zadnych problemów. wczoraj objezdziłem wszystkie stacje kontroli w promieniu 40km i nikt nie chce przeprowadzić badania bo pojazd nie przypomina wizualnie traktora. nie rozumiem skoro prawie 50 lat nikt nie robił problemu. na obecną chwilę badanie mam już nieważne. byłem z zapytaniem w wydziale komunikacji i nie oni tam nierozumieją dlaczego diagności niechcą przyjąć pojazdu według wydziału komunikacji wszystko zgodne jest z prawem.

i co teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam go 7 lat

 

A za chwilę piszesz, że:

 

skoro prawie 50 lat nikt nie robił problemu

 

To w końcu o jaki okres chodzi? 8)

 

I co Ci powiedziano na SKA na której przeprowadziłeś OSTATNI PRZEGLĄD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam go 7 lat ale od daty produkcji minęło 49.

ostatnie badanie przeszedł bez żadnych problemów, drobne wycieki ale ok. teraz od razu jak diagnosta zobaczył dowód i że ciągnik rolniczy to odrazu podziękował i twierdzi że to niezgodne z prawem i jak tak można i dowidzenia. inne stacje objechałem osobówką z samym zapytaniem czy wogóle jest szansa na badanie i znów ta sama rozmowa. nigdzie nie chcą mojego unimoga chociaż jeden diagnosta stwierdził że jak zobaczy świadectwo homologacji to możemy zaczynać badanie. jakaś już szansa ale jak to załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdzi że to niezgodne z prawem i jak tak można i dowidzenia

Ja cały czas spotykam diagnostów, którzy twierdzą że nie można montować dodatkowych foteli w "blaszakach"...

Jeżeli pojazd posiada cechy ciągnika (tutaj trzeba poszukać starych przepisów) to jest tym ciągnikiem. Teraz też rejestruje się pojazdy, które w żaden sposób nie wyglądają jak C-330 ale posiadają wszystko co powinny mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytałeś tego "swojego diagnostę" (tego od ostatniego badania) co się zmieniło od zeszłego roku?

Może warto go "postraszyć"? 8)

No bo skoro w zeszłym roku zrobił, to dlaczego nie teraz?

 

Poza tym wielu kolegów tutaj i tak da Ci wynik "P", a jedynie wpisze UD za niezgodność danych ze stanem faktycznym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam - jeśli to ciągnik rolniczy to czemu jedziesz w tym roku na przegląd - powinien dostać na 2 od poprzedniej SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie badanie bylo 2 lata temu. Jak juz o to dopytujecie. Wybieram sie z wizyta do przedstawiciela mercedesa. Poinformuje was wkrótce co sie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-5 -

Zapewne 49 lat temu taka kategoria homologacyjna nie istniała, ba pewnie nawet nie było kategorii homologacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej celował w dokumenty źródłowe, może by się udało uzyskać ich kopie w poprzednim urzędzie (chyba że to nadal ten sam urząd, wtedy jeszcze prościej). Wtedy okaże się, czy już za granicą był ciągnikiem, czy może przeszedł jakieś zmiany w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego dla czego się teraz "czepiać" - papaj unimog - jest papajem więc niech zostanie - dokumentów z przed lat raczej nie zobaczymy -więc tylko możemy gdybać - zostawić "dziadka" w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to całkiem niezłe wyjście - sam w latach 90-tych kilka takich ciągników Unimog-ów zarejestrowałem - nie rozumiem dla czego teraz "wszyscy stali się tacy święci - przecież aż tak wiele się nie zmieniło - jeżdżą quady 65 KW z DR i wiele jeszcze takich innych wynalazków - były czasy powiedzmy "wolnej amerykanki" bo na to zezwalały przepisy albo ich w ogóle nie było :D - do obecnej chwili nie ma pojęcia w przepisach "maszyny ciągnącej' a w Unii jest to norma

Kolego juj07 jak do tej pory go jeszcze nie zarejestrowałeś to pakuj na lawetę i przyjedz do mnie - zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego IVVO On jest zarejstrowany jako traktor tylko po ostatnich zmianach nie chca diagnosci podjac sie badania. I na te chwile juz badanie techniczne jest po terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.