Skocz do zawartości

Pozycje na kasie fiskalnej na PSKP


grzesiek8630

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiste, że jest, klient nie kupuje biletu, nie robi przedpłaty tylko płaci za usługę po jej wykonaniu. Naginać to my sobie możemy,,,

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płaci za usługę po jej wykonani

 

Co w tym oczywistego? Gdzie podstawa prawna?

Strony same się dogadują kiedy ma nastąpić płatność.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płaci za usługę po jej wykonaniu.

 

- Na myjni automatycznej (na cepeenie) płacisz za usługę mycia przed wykonaniem.

- W niektórych punktach gastronomicznych płacisz za jedzenie "z góry".

- W kinie płacisz za seans przed obejrzeniem.

- Nawet za rejestracje pojazdu płacisz przed zarejestrowaniem, bo w okienku już musisz mieć kwitek (choć gdzieniegdzie można już karta zapłacić w WK w okienku).

- Lot samolotem, rejs statkiem, płacisz przed.

 

Oj tylu przestępców skarbowych w naszym pięknym kraju. Chyba miejsc w wiezieniach zabraknie... :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
tylko płaci za usługę po jej wykonaniu.

A ja uważam,że nie jest to usługa tylko -"Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego."

Czyli ustawowy obowiązek właściciela pojazdu.

A na wykonanie usługi zawsze można skierować po wykonanym badaniu technicznym do serwisu itp.....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Niewątpliwie wykonanie OBT nie jest zwykła usługą, bo niezależnie od jego efektu (wynik P lub N) należy się zapłata, bo w przypadku niezadowolenia klienta ze zwykłej usługi może on żądać zmniejszenia jej ceny lub nawet odstąpic od zapłaty za nią.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet za rejestracje pojazdu płacisz przed zarejestrowaniem,

Nie zauważyłem jednak, aby w jednym WK dało się zapłacić przed a w innym było to niemożliwe.

Dopóki mamy cennik urzędowy i nieprzygotowane do tego programy to wolnej amerykanki nie uprawiajmy. W ogóle zbędna ta dyskusja.

Będzie wkrótce odpowiedni zapis oraz możliwość pobrania opłaty bez kombinacji i obchodzenia ( w patronacie też jest sugestia, iż nie powinno się wystawiać paragonu bez zatwierdzenia wpisu w rejestrze),,,

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez kombinacji i obchodzenia

 

Obchodzenia czego?

 

Podaj konkretny zapis prawny... Sugerujesz, że niektórzy łamią jawnie prawo, to wskaż gdzie...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci kiedyś tu mówiłem, że u nas wszystko może być zgodne i jednocześnie niezgodne z tymi samymi przepisami i że niektórym nie wystarcza zapis, iż coś jest białe, oni muszą mieć jeszcze drugi zapis, że to coś nie jest czarne ,,,

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już Ci kiedyś tu mówiłem, że u nas wszystko może być zgodne i jednocześnie niezgodne z tymi samymi przepisami i

 

Czyli nie możesz wskazać. Więc nie mów, że ktoś robi źle. Tym bardziej, że nie namawia Cię na siłę żebyś robił tak samo jak on - prawda?

 

niektórym nie wystarcza zapis, iż coś jest białe, oni muszą mieć jeszcze drugi zapis, że to coś nie jest czarne ,,,

 

Oczywiście, bo dopóki funkcjonuje zasada, że co nie jest zabronione jest dozwolone, to tak będzie...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli popierasz brak zasad, burdel i wolną amerykankę ? w takim właśnie otoczeniu dziś pracujemy,,,

 

Gdyby zapis odnośnie pobierania opłat za badania był jednoznaczny to byłaby potrzebna zmiana w rozporządzeniu od 1.1.2017 mówiąca o pobieraniu opłat przed badaniem?

Proszę Cię, wiem , że racji mi nie przyznasz choćby dla zasady ,,,

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, na dzień dzisiejszy nie ma mowy o momencie pobrania opłaty. Po nowych aktach wychodzących z odpowiednich ministerstw w ostatnim czasie, należy się spodziewać, że i ta kwestia zostanie uregulowana.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, bo dopóki funkcjonuje zasada, że co nie jest zabronione jest dozwolone, to tak będzie...

 

Biorąc pod uwagę, że jest to podstawowa zasada, fundament wręcz praworządności jako-takiej w stosunkach obywatel-władza to lepiej, żeby zawsze tak było - co Was niby w tym niepokoi? Oczywiście zasada ta jest inna na linii władza-obywatel. Choć po ostatnich wyborach może się to zmienić... Będzie jak za głębokiej komuny - albo i lepiej i być może to uspokoi Janusza ;)

 

Czyli popierasz brak zasad, burdel i wolną amerykankę ?

 

Ale w którym miejscu? Bo naruszenie powyższej zasady z pewnością by tym było.

A może chodzi Ci Janusz o to, że Ty nie kasujesz za badania z wynikiem N (co choć jest jawnym objawem łamania prawa dla mnie, to realnie wiem, że jest stosowane na wielu SKP) i dlatego uważasz za nieprawidłowe kasowanie przed??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może chodzi Ci Janusz o to, że Ty nie kasujesz za badania z wynikiem N (co choć jest jawnym objawem łamania prawa dla mnie, to realnie wiem, że jest stosowane na wielu SKP) i dlatego uważasz za nieprawidłowe kasowanie przed??

???

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

jako że znowu, jak w każdym temacie, siejecie ferment- to wybaczcie ze wtrące;

tytul tematu "Pozycje na kasie fiskalnej PSKP", wiec mam pytanie:

jak dodac pozycje cennika w programie Patronat, dochodzę do momentu, gdy wpisuje tytul oplaty, potem chce, żeby podac

 

NETTO - dwie rubryki (musze cos wpisac) VAT (dwie rubryki do wpisania ) BRUTTO (tez dwie)

bez wprowadzenia tam okreslonych cyfr nie zapisze mi pozycji.

 

usluga ma dotyczyc klimatyzacji - 150zl.

 

Kasa drukuje paragony poprzez program. (Nie jest oddzielna kasa gdzie nabijamy sami)

http://imgur.com/pz4EqLV

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prospector

Spróbowałem i bez problemu da się to zrobić. Myszką najeżdżasz i w rubrykę brutto wbijasz 150 dajesz zapamiętaj i automatycznie oblicza netto i vat, następnie generacja cennika, zamknięcie programu 7-Tools ,przed tym w ustawieniach ogólnych 1, wbijasz klucz cd i tyle, żadnych komplikacji ani problemów w tym nie widzę.

ceny.jpg.a0d6d2fef98bfada8e151eac7655456a.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbowałem i bez problemu da się to zrobić. Myszką najeżdżasz i w rubrykę brutto wbijasz 150 dajesz zapamiętaj i automatycznie oblicza netto i vat, następnie generacja cennika, zamknięcie programu 7-Tools ,przed tym w ustawieniach ogólnych 1, wbijasz klucz cd i tyle, żadnych komplikacji ani problemów w tym nie widzę.

Dzięki, wiem.. tylko miałem problem bo jak wpisałem 150 to nie reagował właśnie na "zapamiętaj".

Czy orientujesz się jeszcze jak to wprowadzić gdy np usługa klimatyzacji będzie się wahala od 120 do 150zl w moim przypadku. To muszę wprowadzić każda pozycje cenowa na kasę? Czy mogę wybrać ta pozycje 150 i potem przed samym potwierdzeniem paragonu dać np 120zl.. Dziekuje

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 years later...

Witam.... Mam pytanie....

Czy jest obowiązek wypełniania "pozycji cennika" np w Patronacie, jeżeli drukuję paragony na innym kompie...??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yogi1984

Teoretycznie obowiązku nie ma(ja drukuję właśnie na innym kompie) i czasem zapomnę pozycji wstawić. Ale przy kontroli rodzi to problem tego typu że kontrolujący nie może sprawdzić"prawidłowości pobierania opłat za BT" tak przynajmniej u mnie to nazwano. W protokole kontroli wzmianki jednak o tym nie było.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Ja nie wpisuję żadnych danych odnośnie cen do programu. Jedyne co to odznaczam pobranie opłaty ewidencyjnej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

Kasa fiskalna on-line drukuje tylko paragon dla klienta, na fajrant raport dobowy i na koniec miesiąca - miesięczny. Żadnych kopii do późniejszego oglądania. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.