Skocz do zawartości

Wyposażenie SKP do badan pojazdów zasilanych gazem


kocur89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czy mógłby ktoś napisąć w jakie urzadzenia musi byc wyposazona SKP aby móc przeprwadzac badania pojazdów zasilanych gazem? Podobno pojawia sie takie pytanie.

Nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Tak na szybko przychodzą mi do głowy:

detektor gazu,

pianownica,

jakis manometr do kontroli nadcisnieiowej,

analizator spalin

czytnik obd

nie wiem czy w odpowiedzi oczekuja wymienieia kwesti zwiazanych z wentylacja i czujnikami gazów zamontowanych w bydynku SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś napisąć w jakie urzadzenia musi byc wyposazona SKP aby móc przeprwadzac badania pojazdów zasilanych gazem?

Trochę przekornie, ale takie które pozwolą Tobie, wykonać wszelkie czynności związane z danym przypadkiem.

Nie ma spisu wszystkich urządzeń, a rozchodzi się przede wszystkim o weryfikację szczelności obudowy wielozaworu. Pytanie jest z tych, które weryfikują wiedzę i myślenie kandydata, nie ślepe wykucie przepisów. Możesz poszukać, jak koledzy sobie z tym poradzili, tu na forum, lub pomyśleć w jaki sposób byś sam tego dokonał - tak aby zweryfikować zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tym pytaniu zaliczyłem teorię niedawno. Napisałem tylko to, co mi sie przypomniało z rzeczy to kontroli instalacji. Nie pisałem o analizatorze czy czytniku obd ani manometrze. Wspomniałem natomiast o wentylacji i czujnikach. Przy tym pytaniu będzie zapewne jakaś druga część bo jest bardzo krótkie. W moim przypadku akurat było złe zaświadczenie z badania butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co napisałes ?

 

[ Dodano: 05-04-2016, 11:19 ]

Trochę przekornie, ale takie które pozwolą Tobie, wykonać wszelkie czynności związane z danym przypadkiem.

Nie ma spisu wszystkich urządzeń, a rozchodzi się przede wszystkim o weryfikację szczelności obudowy wielozaworu.

Ja bym to zrobił tak, ze uszczelniam otwory np plastelina, podaje manometrem z długim króćcem to nadcisnienie 0,1 MPA, obudowe zlewam piana i obserwuje czy sa bomble. Tylko jak nazwac takie urzadzenie :-D ?

 

[ Dodano: 05-04-2016, 11:20 ]

Trochę przekornie, ale takie które pozwolą Tobie, wykonać wszelkie czynności związane z danym przypadkiem.

Nie ma spisu wszystkich urządzeń, a rozchodzi się przede wszystkim o weryfikację szczelności obudowy wielozaworu.

Ja bym to zrobił tak, ze uszczelniam otwory np plastelina, podaje manometrem z długim króćcem to nadcisnienie 0,1 MPA, obudowe zlewam piana i obserwuje czy sa bomble. Tylko jak nazwac takie urzadzenie :-D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prościej napisać Przyrząd do badania szczelności obudowy zbiornika i zaworów.

ja napisałem na tym pytaniu również dymomierz, analizator spalin, czujnik gazu na ścianę, detektor gazu przenośny, czujnik tlenku wegla, urządzenie diagnostyczne OBD

zapomniałem dodać piankę w spraju do spr. szczelności ale i tak zaliczyłem.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dymomierz, przecież są diesle przerobione na gaz.

wychodząc z egzaminu specjalnie zapytałem egzaminatora czy potraktują to jako błąd a oni powiedzieli ze nie, więc chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prościej napisać Przyrząd do badania szczelności obudowy zbiornika i zaworów.
Ale ten przyrząd ma swoją nazwę "Przyrząd do badania szczelności obudowy wielozaworu" i nie trzeba tworzyć nowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dymomierz, przecież są diesle przerobione na gaz.

 

Są, ale odsetek ich jest taki, że się dziwię...

 

Ja mam dość dużo autobusów z CNG u siebie.

 

Ale diesel z LPG (z papierami) to rzeczywiście wielka rzadkość. Miałem ze dwa ciągniki siodłowe z LPG ale papierów było brak i adnotacji w DR też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te pojazdy przy załączonym zasilaniu gazowym potrzebują wtrysku niewielkiej ilości ON do zainicjowania spalania?

 

Nie takiej niewielkiej. LPG zastępuje tylko ok 30 % ON. Jeśli się mylę, to proszę o poprawienie lepiej poinformowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG zastępuje tylko ok 30 % ON.

Nie wiem jak jest w tej chwili , ale w pierwszych autach w którym montowano lpg , 30% było dawką maksymalną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak, ze uszczelniam otwory np plastelina, podaje manometrem z długim króćcem to nadcisnienie 0,1 MPA, obudowe zlewam piana i obserwuje czy sa bomble.

Chyba 0,01MPa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.